29. 1. 2018

Novinka pod lupou: The Alienist (TNT)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Alienist
Žánr: Historický / Mysteriózní / Drama
Stanice: TNT
Premiéra: 22. ledna 2018
Vysílání: každé pondělí
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

O čem to je?

Seriál The Alienist je adaptací stejnojmenného knižního bestselleru od Caleba Carra.

V druhé polovině 19. století se v New Yorku odehraje série brutálních vražd. Psychiatr Laszlo Kreiler, novinář John Moore a policejní náčelník Theodore Roosevelt musí spojit síly a s využitím psychologických triků a prvních kriminálních technik vystopovat jednoho z prvních sériových vrahů ve městě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

The Alienist je nové dobové drama od stanice TNT, které láká na skvělé obsazení. Osobně jsem se nemohl dočkat seriálové role pro Daniela Brühla, protože ty jeho filmové mě baví. Navíc ho v hlavních rolích doplňují například Luke Evans nebo Dakota Fanning.

Takže pochybovat o hereckých výkonech není na místě, ba naopak. Škoda je, že seriál přichází s tématem, který jen před pár měsíci skvěle zpracoval Mindhunter. Hlavní hrdina se totiž dostává na stopu sériovému vrahovi, kterému nerozumí, ale snaží se porozumět tím, že se mu dostane až nebezpečně blízko. Snad tedy výprava a historické kulisy získají nějaké body navíc, i když v mých očích to nevypadá tak dobře jako dobové seriály od BBC.

Tím však nechci říct, že to vypadá špatně. Dobová atmosféra, kostýmy a výprava jsou více než slušné, jen to není můj oblíbený špinavý Londýn. S knihou jsem však neměl tu čest, a tak se možná budu dívat dál, abych zjistil, co se děje. Protože nuda to není.

Pokud hledáte něco originálního, o čem se bude roky mluvit, tak to u The Alienist asi nenajdete. Pokud však hledáte kvalitní dobové drama, kterým vyplnit čekání na další řadu Peaky Blinders nebo Taboo, tak jsem si jistý, že to vám místní obsazení dokáže nabídnout.
  • skvělé obsazení
  • herecké výkony
  • dobová atmosféra
  • slabší než dobové seriály od BBC
  • škoda, že přichází tak brzy po Mindhunter
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Jeden z nejočekávanějších seriálů tohoto roku je tady. U mě je to stará dobrá písnička, předlohu neznám, takže jsem netušila, o čem to bude. Hned úvodní scéna dokáže navodit intenzivní atmosféru, která se u seriálu drží po celou dobu epizody. Stejně tak konec vypadal hodně zajímavě, i když nevím, jestli se příběh v každé epizodě nebude až moc opakovat.

Nejprve musím zmínit to, jak podařeně se tvůrcům povedlo navodit atmosféru špinavého historického New Yorku. Podobných věcí si během sledování většinou nevšímám, ale tady mě to hned na začátku doslova praštilo do očí, nejde si toho nevšimnout. Seriál tak diváka dokáže ještě rychleji vtáhnout do příběhu, zvlášť diváka, který nezná předlohu a neví, jak to celé dopadne.

U serializovaných příběhů, které jsou adaptacemi, je vždycky riziko toho, že seriál čtenáři nepřijmou. Přece jen, každý si představuje postavy, prostředí i celkovou atmosféru úplně jinak a ne všem se seriálové zpracování trefí do vkusu. Navíc když víte, jak to celé dopadne, předpokládám, že drama pak trošku ztrácí na intenzitě. Proto jsem ráda, že příběh neznám, protože takto skutečně můžu hádat a spekulovat a poodhalovat další střípky informací společně s postavami, což se mi líbí a beru to jako velké plus. Jen doufám, že odhalení vraha bude uděláno šikovně a nečekaně, abych pak nebyla zklamaná z celého vyústění.

Herce s výjimkou Dakoty neznám a i tu jsem viděla naposledy v jedné z jejích prvních, tedy dětských rolí. Překvapilo mě, jak dobře se všichni svých postav zhostili. Doktor a policista teda vypadají docela podobně, takže se mi trošku míchali, ale orientovala jsem se podle jmen, takže se to dalo. Dakota byla perfektní, každou scénu si dle mého názoru ukradla výhradně pro sebe.

Jakožto neznalec předlohy jsem s výsledkem spokojená. Zaujal mě příběh, herci i jejich postavy, nechybí zde výborná atmosféra špinavého New Yorku. Těším se, až budu spolu s postavami postupovat krůček po krůčku k vyřešení celé záhady.
  • syrová atmosféra špinavého New Yorku
  • herci a postavy
  • zajímavý, brutální a záhadný příběh
  • rozvleklé tempo
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Mad.Awe

Mad.Awe

Na pilot určitě mrknu, na seriál se těším už od doby, kdy jsem se o něm poprvé dozvěděla. :)
před 131 týdny
WillowPurple

WillowPurple

Konečně! Na tohle jsem se těšila hodně dlouho. Temná atmosféra podtrhuje ještě temnější případ. I když musím...
před 131 týdny
Nikolina

Nikolina

Dávam do watchlistu aj keď sa toho obávam. Ale pilot si pozriem určite.
před 131 týdny
Další články k tématu