6. 2. 2018

Novinka pod lupou: Our Cartoon President (Showtime)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Our Cartoon President
Žánr Komedie / Satira / Animovaný
Stanice Showtime
Premiéra 11. 2. 2018 (pilot dostupný od 30. ledna)
Vysílání neděle 20:00
Délka pilotu 22 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Komediální pohled na běžný den amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se musí neustále vypořádávat jak s povinnostmi plynoucími z jeho funkce, tak i s rodinnými dramaty. Animovaná satira nás zavádí do zákulisí Bílého domu, který je světem, kde nikdo není v bezpečí, ať už jde o Trumpovy nejbližší, nebo o politické postavičky na obou stranách i v médiích.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Stačí znát dvě věci a hned přesně víte, co vás u tohoto seriálu čeká. První z nich je název, druhá pak ta, že za seriálem stojí Stephen Colbert. Pokud jste v posledních měsících viděli nějaká videa z jeho noční talkshow, asi víte, jak je vysazený na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Já patřím k pravidelným divákům, takže jsem v podstatě věděla, do čeho tady jdu. A můžu říct, že jde asi o první animák v mém životě, který mě vážně bavil.

Pokud jste fanoušky politické satiry, tady se najdete. Jistě, jde především o seriál pro odpůrce Trumpa, protože tato komedie ho zesměšňuje ze všech stran a úhlů. Vlastně nejen jeho, ale i celou jeho rodinu a blízké spolupracovníky, nebo třeba Fox & Friends a jejich nenápadné podlézání Trumpovi.

Až mě trošku mrazí z toho, jak dokonale herci napodobují hlasy skutečných postav. Už jsem si zvykla na „Melanii“ u Colberta, ale i ostatní jsou tady dokonale věrní. Chvilkami mi přišlo, jako by skutečně sestříhali Trumpova slova a poskládali z nich monolog pro tuto postavičku, i když to je samozřejmě nesmysl; jen naznačuju, jak dobře herci své postavy mluví.

Co se týče samotného příběhu, líbilo se mi, jak byl aktuální. Bavila jsem se od začátku do konce, protože tohle je prostě můj styl humoru. Jen se trošku bojím, že sledovat to týden co týden se za chvíli omrzí. U Colberta to jsou přece jen sedmiminutové vstupy, které navíc často zaberou širší okruh témat. Tady je to vyloženě 20 minut týdně o zesměšňování prezidenta. Uvidíme, jak daleko to Showtime dotáhne.
  • Colbertův humor v animovaném provedení
  • pro mě první koukatelný animák
  • hodně povedená satira od kresby přes herecký projev až po vtipy
  • určeno jen pro půlku národa, druhá strana se asi urazí
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Už delší dobu jsem oddanou fanynkou Stephena Colberta, proto pro mě byl Our Cartoon President takřka povinností. Bohužel se potvrdila moje obava, se kterou jsem k pilotu přistupovala, oproti Stephenovým monologům mi přišel celkem bezzubý a místy i trochu laciný.

Ale popořadě – seriál může ztratit některé české diváky už tím, že k ocenění narážek, které se v něm objevují, je potřeba, abyste měli alespoň určitý přehled o tom, co se na americké politické scéně děje. Není to zkrátka seriál pro každého.

Už pilot má samozřejmě spoustu skvělých vtipů a situací (dle mého jasně vítězí scéna s navrhovaným převratem), ale pro mě osobně ho kazí dvě věci. Zaprvé mi úplně nevyhovuje formát, který tvůrci zvolili, tedy příběh o tom, jak to chodí v Bílém domě. Mám mnohem raději jednotlivé skeče, kterými Stephen reaguje na aktuální dění. Druhou věcí, která můj dojem z pilotu asi ovlivnila nejvíce, je absence Stephena Colberta. :D Zjistila jsem totiž, že tento humor pro mě funguje mnohem více, pokud vzniká právě v jeho podání, tedy se všemi těmi grimasami a úžasným „Trumpovským“ hlasem, který možná není tak přesný, ale je k popukání. V seriálu Trumpa namlouvá Jeff Bergman, který mimo jiné stojí za hlasy Daffyho Ducka a Bugse Bunnyho z Looney Tunes, které já v tom „jeho“ Trumpovi prostě slyším.

Pilot pro mě zkrátka moc nefungoval, pokud jste však jeho cílová skupina, měli byste mu určitě dát šanci.
  • humor
  • povedená animace
  • větší množství postav
  • „příběhový“ formát
  • hlas prezidenta Trumpa
  • hluchá místa
60 %
Mé hodnocení
Tempy

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu