3. 2. 2018

Novinka pod lupou: Step Up: High Water (Youtube Red)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Step Up: High Water
Žánr Drama / Taneční
Stanice Youtube Red
Premiéra 31. 1. 2018
Vysílání celá série najednou
Délka pilotu 57 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál sleduje studenty a zaměstnance umělecké školy High Water v Atlantě. Dvojčata Tal a Janelle se sem nově přestěhují z Ohia a rychle zjistí, že každý jejich pohyb je test. Snaží se navigovat v tomto zcela novém životě na tanečním parketě i mimo něj. V průběhu svého dospívání si začnou uvědomovat, jak tvrdě jsou ochotni jít za svým snem a využít příležitosti, která se může kdykoliv naskytnout.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Mám v hlavě několik myšlenek a úplně nevím, jak je sesumírovat. Tohle by mohlo být perfektní drama a s čistým svědomím ho můžu spoustě z vás doporučit. Ale zároveň ho taky musím spoustě z vás vyvrátit. Nejlepší shrnutí je asi to, že seriál má plusové a mínusové body, které jsou buď naprosto extra plusové na 100% hodnocení, nebo naopak zcela mínusové na 0% hodnocení.

Tak se do toho pustíme. Začneme z té lepší stránky, kterou představují taneční čísla. Seriál se inspiruje filmem Step Up, který byl plný tance, a jinak tomu není ani tady. Dobrou třetinu z 57minutového dílu tvoří taneční čísla, tvůrci rozhodně nešetřili a choreografové se skutečně vyřádili. Nemohla jsem od obrazovky odtrhnout oči, jak mě tanec bavil. Mám dost nakoukáno ze SYTYCD, ale přece jen čísla, která neběží živě, na ta se může klást extra důraz pro synchronizaci všech lidí, aby výsledek vypadal opravdu působivě. Tady se to daří. Všichni jednou jako přes kopírák a i samotná choreografie je zábavná a inovativní, ať už jde o roztleskávačky na začátku, taneční číslo v klubu, představení studentů ve škole nebo castingové zkoušky nováčků. Tanec je zde do puntíku TOP.

No, ale pak je tu bohužel i druhá strana mince, kterou představuje všechno ostatní. To by se v kostce dalo shrnout jako rodinné drama s dávkou gangů. Když se netančí, seriál vypadá jako telenovela. Matka je zatčená, děti se musí přestěhovat do nebezpečného města, šikana, lži, podvody, flirt, závist, hádky a usmiřování mezi sourozenci, zločin, vyhrožování, kamarád je tajně bezdomovec a tak všechno kolem. To mě tak strašně nebavilo, všude tolik dramatu, jedno se kupilo na druhé, vše dovedené do extrému.

Osobně bych překousla rodinnou linku sourozenců i rivalitu mezi tanečnicemi kvůli chlapovi. Ale úplně bych vyhodila tu gangsterskou linii, která je opravdu přehnaná. Bohužel to není na mě, takže se sami musíte rozhodnout, jestli do toho kvůli luxusním tanečním číslům půjdete, nebo si je jen najdete na Youtube a obejdete se bez toho okolního příběhu.
  • tanec
  • sympatické hlavní sourozenecké duo i další postavy v taneční škole
  • drama v životě postav
  • gangsterská linie a postavy s ní spojené
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
sarhod79

sarhod79

Děkuji za recenzi,jdu do toho:)
před 138 týdny
Další články k tématu