21. 2. 2018

S lupou do historie: New Girl

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte New Girl 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: New Girl (Nová holka)
Žánr: Komedie
Stanice: Fox
Vysílání: 2011–2018
Celkový počet sérií: 7
Premiéra: 20. 9. 2011
Délka pilotu: 23 minut

Kdo?

Tvůrce: Elizabeth Meriwether
Herci: Zooey Deschanel, Max Greenfield, Jake M. Johnson, Lamorne Morris, Hannah Simone, Damon Wayans Jr.

O čem to je?

Jess je upovídaná mladá učitelka, které přistihne svého přítele in flagranti s jinou ženou. Potřebuje novou střechu nad hlavou, proto odpoví na inzerát tří mladíků, kteří zase shánějí spolubydlícího. Po prvotním zdráhání si uvědomí, že by to nakonec přece jen mohlo fungovat a začnou spolu bydlet, přičemž společně řeší nejen milostné trable.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Pokud jste seriál neviděli a máte v plánu se podívat, přeskočte trailer, jelikož jsou v něm prakticky všechny hlavní body celého pilotu.

New Girl je komedií, pro kterou jsou typické její nevšední postavy. V dnešní době je důležité zobrazovat lidi, kteří jsou sví a je jim jedno, co si o nich okolí myslí. Přesně taková je i Jess, hlavní postava seriálu. Je naprosto ulítlá a osobitá, nedrží se zpátky a za své chování se rozhodně nestydí. Vždyť si vytvořila i vlastní znělku. Problém ale je, že tato postava balancuje na hranici „roztomilosti“ a trapnosti. Pamatuju si, že jsem s Jess mívala častokrát problém a ve spoustě scénách mi svým chováním přišla spíše trapná.

Ani ostatní postavy za ní nezaostávají. Své mouchy má také Schmidt, což jsme měli možnost vidět už v pilotu, Coach a i samotný Nick, který se zatím jeví ze všech nejnormálnější. Slovo normální je však přeceňováno a toho si je tvůrkyně seriálu vědoma. Proto jsou postavy jedinečné a divák si k nim najde cestu, i když to může chvilku trvat.

Jak už to tak ale bývá, ne každý je těmto unikátům nakloněn, a proto se New Girl nemusí zalíbit každému. Pokud patříte mezi tyto lidi, pusťte si alespoň scénu z restaurace, kterou naleznete na konci pilotu. Na tu já osobně nikdy nezapomenu a vždy se k ní ráda vracím, jelikož mě pokaždé zaručeně rozesměje.

+ nevšední postavy
+ scéna v restauraci

± hlavní postava Jess

- seriál nesedne každému

Moje hodnocení pilotu: 70 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Snažila jsem se ve starých článcích dohledat jeden můj komentář v diskuzi z roku 2011, ale bohužel se mi nepoštěstilo. Nicméně si v živých barvách pamatuju na ta bezstarostná léta, když jsem na SZ ještě ani nebyla redaktorkou, natož abych ztrácela čas nějakými články :D Tenkrát jsem se dívala na trailery k nadcházejícím novinkám a pamatuju si, že z New Girl jsem byla nadšená. Už u té krátké ukázky jsem se smála nahlas a jsem si naprosto jistá, že jsem své nadšení v jedné z diskuzí sdílela, takže pokud někdy budete číst staré články a náhodou na to narazíte, tak se ozvěte.

Každopádně vkus se mnohdy vyvíjí, zvlášť po sedmi letech. Nyní jsem díky SLDH měla možnost vidět celý úvodní díl a musím říct, že mně se vkus nezměnil a epizoda vůbec nezklamala. Měla jsem vysoká očekávání, která byla na sto procent naplněna. Bavila jsem se výborně, tohle je přesně ten styl americké nenáročné komedie, který si při sledování užívám. U NPL jsem dala několika britským komediím výborné hodnocení, ale přece jen tohle víc sedí mému stylu.

Sedly mi všechny postavy. Jess je možná až moc šílená, ale těch 20 minut není dost na to, aby mi to začalo vadit, zatím se mi opravdu líbí. No a kluci nemají chybu. Každý z nich je úplně jiný, ale všichni dohromady (a vlastně i každý zvlášť) tvoří nezastavitelnou humornou vlnu, ze které jsem padala na zadek. Pamatuju si, že u traileru se mi nejvíc líbil Schmidt, ale dneska už bych od začátku dala rozhodně přednost Nickovi, ale to je jen taková nedůležitá odbočka…

Kdo mě ale nejvíc překvapil, to byla Cece. Znám ji pouze z fotek, její jediná scéna v pilotu pro mě tedy byla prvním setkáním s touto postavou, která mi z propagačních snímků nepřišla ani trošku sympatická. Každopádně tady v té minutě nebo dvou, co se na obrazovce objevila, můj názor naprosto obrátila. Perfektní postava, která bude nepochybně patřit mezi moje nejoblíbenější. Moc se mi líbilo, jak si srovnala Schmidta do latě, doufám, že jejich kočkování bude jedním z více zapojených motivů v seriálů. Celkově se nemůžu dočkat, až si dám maraton, pilot mě výborně naladil a hned bych si pustila další epizody, kdybych mohla.

+ postavy
+ styl humoru
+ odlehčená atmosféra
+ vícekrát jsem se smála nahlas

- Jess možná časem začne lézt na nervy

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: viděna téměř celá první série a potom několik náhodných epizod
Hodnocení celého seriálu: -

Je to už pár let, co jsem sice docela nepravidelně – ale přesto koukala na New Girl v televizi. Tehdy jsem se velmi dobře bavila, ale na ta léta jsem očividně zapomněla na problém, který Jess očividně má.

Seriál je to hodně svérázný, většinu času se pohybuje na hranici vtipnosti a trapnosti, hodně času daleko za ní. Scény, kde se zpívalo (krom jedné výjimky, ale o té se zmíním později) byly mučením pro mé uši, z Jess jsem se nepříjemně často chtěla schovat pod stůl, ale ostatní měli také své momenty, ne že ne.

Jenže na druhou měl pilot spoustu momentů, ve kterých jsem padala pod stůl smíchy (ok, to asi ne, nejsem takový lachtan, tudíž se mi nikdy nestalo, že bych spadla pod stůl, a hlavně jsem koukala v autobuse, kde stoly jaksi nejsou, postavy jsem si stačila ihned zamilovat, což je sice vzhledem k tomu, jak trapné momenty měly, docela překvapivé, ale když se nad tím zamyslíme, lidi to mají podobně, i když ne v takové míře. Že by postavy byly tak sympatické díky jejich lidskosti?

Na začátku jsem psala, jak ve mně scény, ve kterých se zpívalo, vyvolávaly sebevražedné sklony, ale závěr pilotu, kdy kluci přišli za Jess a zazpívali si s ní Hříšní tanec, mě naprosto dostal. To byla tak nádherná scéna, že sledovat seriál déle, tak se snad rozbrečím dojetím. Mučení to bylo stále, ale však to znáte, někomu to mučení prostě odpustíte.

Celkově si mě seriál získal. Plusy významně převažují mínusy a postavy seriál táhnou s naprostým přehledem. Vážně netuším, proč jsem seriál nedokoukala, škoda.

+ postavy
+ humor, milé momenty

- trapné momenty
- ZPÍVÁNÍ

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Moni Peace

Moni Peace

Pre mňa osobne je to za tých mojich pár seriálových rôčkov seriál ktorý sa nachádza na prvom mieste. Získal...
před 135 týdny
Yellow

Yellow

Koukám, že jste si zkoukli už obě "holky" (Lost Girl a New Girl). :D Za sebe musím dát plus...
před 135 týdny
KaTyl

KaTyl

Je svérázný a já ho miluju. Jess je Jess. Každý je tam blázen svým způsobem. A největší miláček je...
před 135 týdny
Další články k tématu