Facebook Twitter E-mail
18. února 2018

S lupou do historie: Lost Girl

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Lost Girl 1×01: It's a Fae, Fae, Fae, Fae World?

Medailónek

Název: Lost Girl (Dívka odjinud)
Žánr: Drama / Fantasy / Nadpřirozený
Stanice: Showcase
Vysílání: 2010–2015
Celkový počet sérií: 5
Premiéra: 12. 9. 2010
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrce: Michelle Lovretta
Herci: Anna Silk, Ksenia Solo, Kris Holden-Ried, Richard Howland, Zoie Palmer, K.C. Collins

O čem to je?

Bo je nádherná a charismatická. A taky je to succuba. Nadpřirozená bytost, která se živí vysáváním sexuální energie z lidí, což občas může mít fatální následky. Poté, co odmítla společnost sobě rovných v jejich nadpřirozeném klanu, se z ní stává vyvrženec, který pátrá po svém tajemném původu…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Lost Girl je jedním ze seriálů, které mě vrací do dětství, jelikož mi žánrově připomíná seriály jako jsou Buffy nebo Čarodějky. Atmosféra je podobná, očividné jsou prvky fantasy, ale seriály mají společné i hrdinky v čele příběhu a podobný styl humoru, který patří mezi mé oblíbené. Zároveň se tedy ale nejedná v tomto směru o žádný unikát.

Pilotní epizoda není jednou z těch, ve které by se nic nedělo. Během celého dílu se nenudíte, seznamujete se s jednotlivými postavami a jejich světy a zároveň jste vtaženi do celého příběhu. Výhodou toho všeho je, že po zhlédnutí pilotu nemáte všechny odpovědi, spíše další otázky, a tak vám to nedá a pustíte si ze zvědavosti další díl.

Líbí se mi, že je příběh vyprávěn z pohledu Bo, která o světě Fae vůbec nic neví, protože přesně tak je na tom i samotný divák. Společně s ní se tak dozvídáme všechny nové informace a pravidla, která s sebou tento život přináší. Zároveň je vám ale všechno takové cizí. Co se postav týče, hvězdou seriálu je pro mě rozhodně Kenzi, která si krade veškerou pozornost pro sebe. Rázem se z ní stala komická úleva seriálu a této role se zhostila na výbornou.

+ Kenzi
+ člověk se nenudí
+ humor
+ dost zajímavé, aby navnadilo

- něco tomu chybělo

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Začínám mít hodně v oblibě kanadská dramata. Vypadá to, že se mi výborně trefují do vkusu. Po zábavném pilotu Continuum, který jsme tu před několika týdny v SLDH měli, dnes přišla na řadu Lost Girl, mé další první setkání se seriálem. A po pilotu se nemůžu dočkat maratonu celého seriálu.

Hned úvodní scéna dokáže v divákovi rozproudit krev a vtáhnout ho do děje. Pomalu jsem ani nemrkala, aby mi náhodou něco neušlo. Přesto, že seriál byl ve vysílání pěkných pár let, úspěšně se mi vyhýbaly jakékoliv informace o něm, takže jsem netušila, o čem vlastně bude. Výsledek mi trošku připomněl pilot Shadowhunters, jde o hodně podobné fantasy.

Hlavní hrdinka je parádní. Na fotkách herečka nevypadá tak sympaticky, ale v seriálu jsem si ji ihned oblíbila. Má i výborný hlas, takový nevinný, skvěle se hodí k její svůdné postavě. Hodně mě zaujala i Kenzi, vypadá to, že to bude takové duo ala Xena/Gabriela – Kenzi bude často taková ta méně vyzrálá a více ztřeštěná hrdinka, která bude mít i dobré hlášky a celkově přinese do seriálu humor, to mám moc ráda. Líbil se mi i Dyson, který měl s Bo perfektní chemii.

Celkově mi pilot utekl jako voda a po jeho zhlédnutí bych hned pokračovala dál, kdybych na to měla čas a nebyla zrovna jedna ráno. Už u prvního dílu jde vidět, že mají tvůrci alespoň částečně promyšleno, jakým směrem se příběh bude ubírat, takže bude zábavné sledovat, jak se postupně budou objevovat další střípky z celkové skládačky.

+ postavy
+ příběh a zajímavý nápad
+ zábavnost
+ fantasy s odlehčenými prvky
+ chemie mezi postavami

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na Lost Girl už jsem párkrát narazila, několikrát jsem si rozklikla její profil, několikrát se mrkla na záhlaví a přečetla si obsah. Ale to bylo tak všechno. Takže dnes, když jsem si a půlce obrazovky pustila pilot a na druhé se chystala psát názor (ve tři ráno už to chce trochu multitaskingu, aby se člověk taky někdy dostal do postele), jsem neodolala a přečetla si tenhle článek, ač to původně nedělám.

Podle názorů, které tu už byly připravené, bylo na co se těšit, tudíž jsem se začala těšit, čím a jak mě Lost Girl ohromí. Nakonec si ale bohužel přijdu, jako kdybych sledovala úplně jiný seriál. Za tu dobu (dejme tomu třičtvrtěhodinku), kterou pilot trvá, mě pilot snad nedokázal ani jednou nějak zaujmout. A to nemám nijak vysoké nároky. Bohužel postavy jsou příšerně nevýrazné (jedinou výjimkou je Boina zřejmě teen nová kamarádka, která svou akčností a reakcí na to všechno dokázala pobavit), svět seriál je vymyšlen tak, že se s maskami vlastně nejde ani „odvázat“… Celé mi to přijde takové mdlé.

Problém pro mě začíná už hlavní hrdinkou. Na té mi ve špatném slova smyslu něco nesedělo už při pohledu na záhlaví, ovšem tady se ani nepotvrdil ten obvyklý fenomén, že kdo se zdá na promo fotce jako „nic moc postava“, v seriálu nakonec pozitivně překvapí. A Bo prostě chybí charisma v obou případech.

S vedlejšími postavami už je to trochu lepší, detektivové (či co to bylo) měli docela velký potenciál. Ovšem jak u nich, tak u celého jejich světa je otázkou, jestli ho dokážou proměnit. V pilotu se sice něco stalo, ale na jeho konci to skoro vypadá, že už nic jiného v zásobě není.

+ vedlejší postavy (a pomocnice hlavní hrdinky)
+ potenciál

- hlavní hrdinka
- hluchá místa, konec téměř ve stylu „vše vyřízeno“

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Tempy

Status: viděno pár řad
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Tak tohle jsem nečekala. U dnešní Lupy na mě dýchla taková dávka nostalgie, že jsem se málem poroučela ze židle. Lost Girl sice není zdaleka dokonalá, a určitě bychom našli mnoho lepších seriálů, ale má v sobě to „něco“, co ji řadí (jistě nejen v mém případě) mezi takzvané srdcovky.

Možná jen v současnosti nekoukám na ty správné seriály, ale bylo pro mě osvěžující zase po čase vidět silnou hlavní hrdinku, která se s ničím nepáře. Navíc musím i jako hetero přiznat, že na Annu Silk se zatraceně dobře kouká. První díl má v mých očích trochu nevýhodu, protože v porovnání s tím, co následuje, je to jen slabý odvar. Prostě typický pilot, který má za úkol představit postavy a prostředí, ale nic moc víc už nestihne. Přesto už vám dá trochu ochutnat to, co můžete v následujících dílech čekat. To dobré a bohužel i to zlé.

Už v pilotu podle mě skvěle funguje přátelská chemie mezi hlavními hrdinkami a příběh má od začátku dobré tempo a spád. To se bohužel trochu vytrácí, když se děj posune dál a začne se řešit „politika“ mezi těmi dobrými (kteří ani zdaleka nejsou tak dobří) a zlými. Tyto mocenské spory se pak táhnou více či méně celým seriálem a byly i důvodem pro to, že jsem ho ještě nedokoukala. Lost Girl pro mě vždy nejvíc fungovala ve formátu „monster of the week“, kde mi přišla nejsilnější v kramflecích a nejzábavnější.

Pokud jste se se seriálem dosud nepotkali, určitě mu dejte šanci. Má skvělé postavy, zajímavý a propracovaný svět, vtip a dobré tempo. Není to sice seriálový klenot, ale mohl by se pěkně rychle stát vaší guilty pleasure, tak pozor na to! :)

+ zajímavé postavy
+ neokoukaný příběh
+ spád

- „politika“
- typický „představovací“ díl

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (právě čteš)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)
S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)

S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)
S lupou do historie: Oz (29. 1. 2020)

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pipa22
před 101 týdny
... mozna by to chtelo trochu mene multitaskingu (na pulkach obrazovky) a slo...
Kyra01
před 101 týdny
Super seriál, ktorý mal hrozné finále a mohli ho ukončiť o niečo skôr. Ale...
TarnaikaS
před 101 týdny
Už je to hodně dlouho, co jsem seriál sledovala, ale vím, že jsem z něj...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY