18. 2. 2018

S lupou do historie: Lost Girl

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Lost Girl 1×01: It's a Fae, Fae, Fae, Fae World?

Medailónek

Název: Lost Girl (Dívka odjinud)
Žánr: Drama / Fantasy / Nadpřirozený
Stanice: Showcase
Vysílání: 2010–2015
Celkový počet sérií: 5
Premiéra: 12. 9. 2010
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrce: Michelle Lovretta
Herci: Anna Silk, Ksenia Solo, Kris Holden-Ried, Richard Howland, Zoie Palmer, K.C. Collins

O čem to je?

Bo je nádherná a charismatická. A taky je to succuba. Nadpřirozená bytost, která se živí vysáváním sexuální energie z lidí, což občas může mít fatální následky. Poté, co odmítla společnost sobě rovných v jejich nadpřirozeném klanu, se z ní stává vyvrženec, který pátrá po svém tajemném původu…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Lost Girl je jedním ze seriálů, které mě vrací do dětství, jelikož mi žánrově připomíná seriály jako jsou Buffy nebo Čarodějky. Atmosféra je podobná, očividné jsou prvky fantasy, ale seriály mají společné i hrdinky v čele příběhu a podobný styl humoru, který patří mezi mé oblíbené. Zároveň se tedy ale nejedná v tomto směru o žádný unikát.

Pilotní epizoda není jednou z těch, ve které by se nic nedělo. Během celého dílu se nenudíte, seznamujete se s jednotlivými postavami a jejich světy a zároveň jste vtaženi do celého příběhu. Výhodou toho všeho je, že po zhlédnutí pilotu nemáte všechny odpovědi, spíše další otázky, a tak vám to nedá a pustíte si ze zvědavosti další díl.

Líbí se mi, že je příběh vyprávěn z pohledu Bo, která o světě Fae vůbec nic neví, protože přesně tak je na tom i samotný divák. Společně s ní se tak dozvídáme všechny nové informace a pravidla, která s sebou tento život přináší. Zároveň je vám ale všechno takové cizí. Co se postav týče, hvězdou seriálu je pro mě rozhodně Kenzi, která si krade veškerou pozornost pro sebe. Rázem se z ní stala komická úleva seriálu a této role se zhostila na výbornou.

+ Kenzi
+ člověk se nenudí
+ humor
+ dost zajímavé, aby navnadilo

- něco tomu chybělo

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Začínám mít hodně v oblibě kanadská dramata. Vypadá to, že se mi výborně trefují do vkusu. Po zábavném pilotu Continuum, který jsme tu před několika týdny v SLDH měli, dnes přišla na řadu Lost Girl, mé další první setkání se seriálem. A po pilotu se nemůžu dočkat maratonu celého seriálu.

Hned úvodní scéna dokáže v divákovi rozproudit krev a vtáhnout ho do děje. Pomalu jsem ani nemrkala, aby mi náhodou něco neušlo. Přesto, že seriál byl ve vysílání pěkných pár let, úspěšně se mi vyhýbaly jakékoliv informace o něm, takže jsem netušila, o čem vlastně bude. Výsledek mi trošku připomněl pilot Shadowhunters, jde o hodně podobné fantasy.

Hlavní hrdinka je parádní. Na fotkách herečka nevypadá tak sympaticky, ale v seriálu jsem si ji ihned oblíbila. Má i výborný hlas, takový nevinný, skvěle se hodí k její svůdné postavě. Hodně mě zaujala i Kenzi, vypadá to, že to bude takové duo ala Xena/Gabriela – Kenzi bude často taková ta méně vyzrálá a více ztřeštěná hrdinka, která bude mít i dobré hlášky a celkově přinese do seriálu humor, to mám moc ráda. Líbil se mi i Dyson, který měl s Bo perfektní chemii.

Celkově mi pilot utekl jako voda a po jeho zhlédnutí bych hned pokračovala dál, kdybych na to měla čas a nebyla zrovna jedna ráno. Už u prvního dílu jde vidět, že mají tvůrci alespoň částečně promyšleno, jakým směrem se příběh bude ubírat, takže bude zábavné sledovat, jak se postupně budou objevovat další střípky z celkové skládačky.

+ postavy
+ příběh a zajímavý nápad
+ zábavnost
+ fantasy s odlehčenými prvky
+ chemie mezi postavami

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na Lost Girl už jsem párkrát narazila, několikrát jsem si rozklikla její profil, několikrát se mrkla na záhlaví a přečetla si obsah. Ale to bylo tak všechno. Takže dnes, když jsem si a půlce obrazovky pustila pilot a na druhé se chystala psát názor (ve tři ráno už to chce trochu multitaskingu, aby se člověk taky někdy dostal do postele), jsem neodolala a přečetla si tenhle článek, ač to původně nedělám.

Podle názorů, které tu už byly připravené, bylo na co se těšit, tudíž jsem se začala těšit, čím a jak mě Lost Girl ohromí. Nakonec si ale bohužel přijdu, jako kdybych sledovala úplně jiný seriál. Za tu dobu (dejme tomu třičtvrtěhodinku), kterou pilot trvá, mě pilot snad nedokázal ani jednou nějak zaujmout. A to nemám nijak vysoké nároky. Bohužel postavy jsou příšerně nevýrazné (jedinou výjimkou je Boina zřejmě teen nová kamarádka, která svou akčností a reakcí na to všechno dokázala pobavit), svět seriál je vymyšlen tak, že se s maskami vlastně nejde ani „odvázat“… Celé mi to přijde takové mdlé.

Problém pro mě začíná už hlavní hrdinkou. Na té mi ve špatném slova smyslu něco nesedělo už při pohledu na záhlaví, ovšem tady se ani nepotvrdil ten obvyklý fenomén, že kdo se zdá na promo fotce jako „nic moc postava“, v seriálu nakonec pozitivně překvapí. A Bo prostě chybí charisma v obou případech.

S vedlejšími postavami už je to trochu lepší, detektivové (či co to bylo) měli docela velký potenciál. Ovšem jak u nich, tak u celého jejich světa je otázkou, jestli ho dokážou proměnit. V pilotu se sice něco stalo, ale na jeho konci to skoro vypadá, že už nic jiného v zásobě není.

+ vedlejší postavy (a pomocnice hlavní hrdinky)
+ potenciál

- hlavní hrdinka
- hluchá místa, konec téměř ve stylu „vše vyřízeno“

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Tempy

Status: viděno pár řad
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Tak tohle jsem nečekala. U dnešní Lupy na mě dýchla taková dávka nostalgie, že jsem se málem poroučela ze židle. Lost Girl sice není zdaleka dokonalá, a určitě bychom našli mnoho lepších seriálů, ale má v sobě to „něco“, co ji řadí (jistě nejen v mém případě) mezi takzvané srdcovky.

Možná jen v současnosti nekoukám na ty správné seriály, ale bylo pro mě osvěžující zase po čase vidět silnou hlavní hrdinku, která se s ničím nepáře. Navíc musím i jako hetero přiznat, že na Annu Silk se zatraceně dobře kouká. První díl má v mých očích trochu nevýhodu, protože v porovnání s tím, co následuje, je to jen slabý odvar. Prostě typický pilot, který má za úkol představit postavy a prostředí, ale nic moc víc už nestihne. Přesto už vám dá trochu ochutnat to, co můžete v následujících dílech čekat. To dobré a bohužel i to zlé.

Už v pilotu podle mě skvěle funguje přátelská chemie mezi hlavními hrdinkami a příběh má od začátku dobré tempo a spád. To se bohužel trochu vytrácí, když se děj posune dál a začne se řešit „politika“ mezi těmi dobrými (kteří ani zdaleka nejsou tak dobří) a zlými. Tyto mocenské spory se pak táhnou více či méně celým seriálem a byly i důvodem pro to, že jsem ho ještě nedokoukala. Lost Girl pro mě vždy nejvíc fungovala ve formátu „monster of the week“, kde mi přišla nejsilnější v kramflecích a nejzábavnější.

Pokud jste se se seriálem dosud nepotkali, určitě mu dejte šanci. Má skvělé postavy, zajímavý a propracovaný svět, vtip a dobré tempo. Není to sice seriálový klenot, ale mohl by se pěkně rychle stát vaší guilty pleasure, tak pozor na to! :)

+ zajímavé postavy
+ neokoukaný příběh
+ spád

- „politika“
- typický „představovací“ díl

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Pipa22

Pipa22

... mozna by to chtelo trochu mene multitaskingu (na pulkach obrazovky) a slo by pilot vnimat lepe ;-).
před 135 týdny
Kyra01

Kyra01

Super seriál, ktorý mal hrozné finále a mohli ho ukončiť o niečo skôr. Ale prvé sérky sú skvelé a...
před 135 týdny
TarnaikaS

TarnaikaS

Už je to hodně dlouho, co jsem seriál sledovala, ale vím, že jsem z něj byla úplně nadšená. Rozhodně...
před 135 týdny
Další články k tématu