Facebook Twitter E-mail
4. února 2018

Scéna měsíce: Leden 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Happy!
herci
Christopher Meloni (Nick Sax), Bobby Moynihan (Happy)
scéna
Parťáci
allyska

Happy! jsem začala sledovat kvůli mému oblíbenci Melonimu a vůbec toho nelituju. Seriál je sice někdy hodně bizarní a nejednou překročil hranice, které jsem si myslela, že člověk jako já v seriálu neuvidí. Ano, mluvím o oné scéně, kdy jsme se dozvěděli, proč se Smoothiemu říká Smoothie. Kupodivu mi to ale nijak nevadí, ujetost k tomu tak nějak patří, navíc je to častokrát dost vtipné. Nejlepší je ale samozřejmě duo Happy a Nick, tudíž jako nejlepší lednovou scénu jsem vybrala tu, kde se už Nick smiřuje s tím, že umře. Happyho odehnal, nemůže ho najít, a tak to vzdává. Jenže Happy, který je mučen ve vedlejší místnosti, uslyší, jak rád by ho zase viděl. To mu dodá kuráž, přemůže svého mučitele a přiřítí se za Nickem, který se při pohledu na Happyho taky vzepře a natře to gangsterům. Jejich společná jízda tak může pokračovat.

A.R.G.U.S.

Citrus
epizoda
herci
Ayana Taketatsu (Yuzu Aihara), Minami Tsuda (Mei Aihara)
scéna
Nečekaný polibek
A.R.G.U.S.

Že jsem se koukl na toto anime byl docela zázrak. Radši, než na obyčejný příběh ze života, si zvolím nějaké jiné téma. A to jsem dokonce na pilot dostal ne zrovna pozitivní názor. Ale zase anime jsou kratší než klasické seriály a byla nám slibována lesbická zápletka. Tak jsem do toho nakonec šel. Hlavní postavou je Yuzu Aihara, jejíž matka si najde novou známost a odstěhují se za ním. Ona začne chodit na dívčí školu. Zde se jí nelíbí, že všichni musí nosit uniformy, je zakázáno mít mobily a make up. A hned první den zažije ne zrovna příjemný zážitek s předsedkyní školní rady, kterou pak přistihne, jak se líbá s jedním učitelem.

Po škole přijde domů a tam se dozví, že Mei je dcerou muže, který je matčina nová známost – takže jde o její nevlastní sestru. Jejich vztah je na bodě mrazu a aby ji vůbec přinutila se s ní bavit, vytáhne, že ji viděla s tím učitelem. Začne povídat o tom, jak si představuje svůj první polibek. Najednou se na ni Mei vrhne, srazí ji k zemi a dlouze ji políbí. Ona je naprosto šokovaná, Mei pak pouze odpoví, že takové je líbání. Zajímá mě, jak se jejich vztah bude vyvíjet v dalších epizodách. Nakonec jsem rád, že jsem to riskl a koukl se na to.

inekafe

Supernatural (Lovci duchů)
epizoda
herci
Kathryn Newton (Claire Novak), Eden Summer Gilmore (Amanda Fitzmartin), Matt Afonso (vlkodlak Ed), Shane Leydon (vlkodlak číslo 2)
scéna
Claire nakopává zadky
inekafe

Nebyť to rekapitulácia predchádzajúcich epizód, do scény mesiaca by som asi vybral rovno ten úvod epizódy, kde vidíme osudy našich hrdinov a hlavne hrdiniek za doprovodu peničky „I Am The Fire“ od Halestormu. To bola jednoducho pecka. Avšak nemenšou peckou bol aj úvodný lov Claire na vlkolakov, ktorých zneškodnila a zachránila pri tom aj malé dievča. Prezlečená za kuriéra si to Claire nakráčala priamo do skrýše, kde pomocou brokovnice a noža narobila zo zloduchov sekanú. :-)) Skvelá scéna, ktorou tvorcovia predstavili túto špeciálnu, iba na ženy zameranú epizódu. A Claire len dokazuje, že nielen Winchesterovci, ale aj ženy môžu byť krvilačnými strojmi na lov príšer.

lukascoolarik

American Crime Story
epizoda
herci
Darren Criss (Andrew Cunanan), Édgar Ramírez (Gianni Versace)
scéna
Cunanan versus Versace
lukascoolarik

V lednu jsem mnoho pamětihodného neviděl, ale pokud mi něco utkvělo v hlavě, tak je to úvod do druhé série American Crime Story o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho. Zatím jsem na vážkách, zda Versace překoná OJe příběhově, ale po kinematografické stránce má Versace nepochybně navrch, což dokazuje už samotná uvítací scéna. V řadě záběrů, přičemž ještě neznáme ani Versaceho ani Cunanana, sledujeme kontrastnost jejich životů, což doprovází klasická hudba. Nejde o nic, co by se zapsalo do dějin, ale z vizuálního hlediska jde o krásnou scénu, kterou je nutné vidět, aby vám bylo jasné, o čem mluvím.

Pajky

Grey's Anatomy (Chirurgové)
epizoda
herci
Ellen Pompeo (Meredith Grey), Camilla Luddington (Jo Wilson), Matthew Morrison (Paul Stadler) a Bethany Joy Lenz (Jenny)
scéna
Druhá rána do hlavy
pajky

Leden byl opravdu slabým měsícem na výběr a nebudu lhát, nic, co by mi v hlavě extra utkvělo, se v mých seriálech neodehrálo. Za zmínku tak snad stojí pouze linka s domácím násilím z Grey's Anatomy a její konec, který má typický Shondovský podpis. Když se totiž konečně Jenny odváží postavit svému tyranovi, který je zrovna upoután na nemocniční lůžko, tak se samozřejmě semele něco, co jde pouze a jen v seriálu Shondy. Jenny našla podporu v Jo a oznámí Paulovi, že se sejdou u soudu. Ten vztekle reaguje a vyskočí z postele. Jenže vyskočí tak povedeně, že spadne a podruhé se udeří do hlavy. Což tentokrát má fatální následky. Šťastný konec pro všechny zúčastněné, tedy kromě násilníka. Jako ze života, no ne?


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rašík
před 63 týdny
Na Clare jsem se těšila dlouho, až ji zase uvidím. Celý tento speciální díl...
patrik1177
před 63 týdny
Ne, Lagerthu. Jen nevím jak to vyjádřit. Zbláznila asi nebolo nejlepší...
Anduska
před 63 týdny
Naprostý souhlas s Happy! :))

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY