Facebook Twitter E-mail
8. února 2018

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně ABC

Přišel čas na zhodnocení první poloviny sezóny 2017/18. Stanice ABC má spoustu seriálů, ovšem ne všechny mají solidní šanci na přežití do dalšího roku. Pojďte se podívat, jak to vidíme my!

Předpovědi ohledně osudů seriálů Velké pětky jsou již nedílnou součástí webu SerialZone. Seriály z pěti hlavních komerčních stanic v USA sledují tisíce z vás a většinu jistě zajímá, zda se nemusí stresovat ohledně toho, jestli náhodou nesledují posledních pár epizod daného seriálu vůbec.

Stejně jako v minulých letech, i letos vám nabídneme dvoje předpovědi. Nyní si můžete přečíst ty první, které přichází v polovině sezóny. Na druhé předpovědi se můžete těšit na jaře, před samotným květnovým rozhodováním. V té době si již odbydou svou premiéru také seriály, které si stanice schovávají pro midseason, a vy tak budete mít maximální přehled o tom, jak si kdo stojí.

Dnes se podíváme na stanici ABC. Seriály rozdělíme do sedmi skupin podle toho, jak velké šance na zrušení mají. Do první kategorie zařadíme již obnovené seriály, do poslední pak ty oficiálně zrušené.

Jako již tradičně v přehledu ignorujeme reality shows, které mají ve většině případů obnovení jisté nebo už obnovené jsou.

V seznamu dále nenajdete ani stálice a novinky, které si zatím neodbyly svou premiéru. U těchto opravdu nemá smysl tipovat, protože nejsou známá žádná čísla ratingů a sledovaností. U ABC do této kategorie patří Quantico, Roseanne, Alex, Inc., The Crossing, Deception, For the People, Splitting Up Together a Station 19.

Tolik k úvodu a nyní už se můžeme ponořit do našich tipů a spekulací.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
Prodlouženo

Modern Family (Taková moderní rodinka)
Série: 9.

Krátký komentář: Seriál se na jaře dočkal prodloužení rovnou pro dvě sezóny, proto máme jistotu, že se vrátí i s desátou sérií a herci si budou odnášet hodně tučné výplaty.

Šance na zrušení:
Prodlouženo

The Goldbergs
Série: 5.

Krátký komentář: Stejně jako Modern Family, i Goldbergové získali na jaře dvojnásobnou objednávku. Není to nic překvapivého, seriál si ve sledovanosti vede stále velmi slušně a dá se tipovat, že tu s námi ještě pěkných pár let bude.


Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
5 %

Grey's Anatomy (Chirurgové)
Série: 14.

Krátký komentář: Fanoušci této nekonečné lékařské soapky se nemají čeho obávat. Ellen podepsala smlouvy na další roky a seriál stále patří k nejsledovanějším pořadům stanice, proto není jediný důvod, proč by se měl v dohledné době rušit. Tipla bych si, že tento veterán přežije dokonce i všechny seriály v dnešním článku.

Šance na zrušení:
10 %

The Good Doctor
Série: 1.

Krátký komentář: Stanice ABC by byla blázen, kdyby se rozhodla zrušit dosud nejúspěšnější novinku sezóny. The Good Doctor má solidně našlápnuto na dlouholetý běh, o čemž ostatně svědčí i Freddieho nominace na Zlatý glóbus za hlavní roli. Oficiální prodloužení je jen otázkou času.


Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
20 %

American Housewife
Série: 2.

Krátký komentář: Seriál se v loňské sezóně stal rychle hitem. I když letos nedosahuje stejných výsledků ve sledovanosti, stále jde o jednu z úspěšnějších komedií stanice, která se jen tak loučit nebude.

Šance na zrušení:
25 %

Speechless
Série: 2.

Krátký komentář: Speechless si dokázal vybudovat solidní fanouškovskou základnu. Do karet mu hraje i jeho téma, kdy jedna z hlavních postav je těžce postižená. Přičtěte k tomu slušnou sledovanost a máte tu dalšího jasného adepta na prodloužení.

Šance na zrušení:
30 %

Black-ish
Série: 4.

Krátký komentář: Black-ish se letos nedočkal slávy na Emmy ani Glóbech. Pořád jde ale o stabilního hráče, který se navíc letos na Freeformu rozrostl o svůj vlastní spin-off s názvem Grown-ish. Stanice s touto komedií stále odškrtává spoustu políček v seznamu korektnosti, proto je jisté, že ho čeká ještě dlouhý život.


Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
35 %

How to Get Away with Murder
Série: 4.

Krátký komentář: Dostáváme se do méně jistých kategorií. Tím, že Shonda odešla od ABC na Netflix, už její seriály nemají tak jistou stabilní pozici v programu jako v minulých letech. Navíc když odmyslíme jasné hity jako Grey's nebo Good Doctor, všechna vysílaná dramata si ve sledovanosti vedou víceméně stejně, tipovat, kdo přežije a kdo naopak skončí, je proto volba jako hodem mincí. Přesto si myslím, že Murder tu s námi ještě nějaký ten rok bude, zvlášť když se letos loučí Scandal. Už kvůli přátelství Shondy s ředitelkou stanice si myslím, že oznámení o zrušení přijde s předstihem, aby se na to tvůrci stihli nachystat.

Šance na zrušení:
35 %

Fresh Off the Boat
Série: 4.

Krátký komentář: Přiznejme si, že seriál dávno nedosahuje výsledků jako ve své průlomové první sezóně. Přesto se nějakým způsobem stále dočkává prodloužení. Je to tím, že jsou tu v hlavní roli menšiny? Myslím, že alespoň ze 70 % je to ten důvod. Bude záležet, kolik silných půlhodinových pilotů stanice v letošní pilotové sezóně bude mít a jak moc bude chtít obměnit svůj program příští rok. Zatím se ale přikláním k tomu, že seriál bude prodloužen.

Šance na zrušení:
45 %

Designated Survivor
Série: 2.

Krátký komentář: Sledovanost zdaleka není tam, kde by měla být, zvlášť když máte v hlavní roli tak velkou hvězdu. Designated Survivor to měl nahnuté už loni, ale dokázal se Smrtce vyhnout. Letos je to opět téměř 50:50, přesto ale zůstávám optimistická a věřím, že třetí řada bude a stanice se toto drama pokusí prodat do celosvětové syndikace, protože si myslím, že by o něj mohl být zájem např. v Evropě, a to právě kvůli Sutherlandovi.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
55 %

Agents of S.H.I.E.L.D.
Série: 5.

Krátký komentář: Agenti se poslední roky nachází vždy u té dělící čáry, pořád ale funguje silná ruka Marvelu. Jelikož ani Inhumans nebyl žádný úspěch, je dost možné, že se seriál na stanici udrží. Sice byl přesunut na páteční večery, ale po počátečních nebezpečných poklesech si nakonec udržuje stabilní rating 0.6, který je jen o desetinu nižší než průměrný loňský výsledek, takže je možné, že se další řady dočkáme. Seriál už je navíc v páté řadě, takže bych i tipovala, že by se případné zrušení mohlo oznámit s předstihem, podobně jak se to stalo před pár dny u Once Upon a Time.

Šance na zrušení:
75 %

Inhumans
Série: 1.

Krátký komentář: Kde jsou ty doby, kdy byla Agentka Carterová zrušená s průměrným ratingem 0.8. Inhumans totálně vyhořeli. Ono o neúspěchu nasvědčovalo i nasazení v pátek večer. Ale na druhou stranu stanice mu dala velký boost tím, že úvodní díl odvysílala celosvětově v IMAXu, což seriálu ale vůbec nepomohlo. Marvel má silný hlas, ale tenhle kousek s největší pravděpodobností nezachrání.

Šance na zrušení:
85 %

Kevin (Probably) Saves the World
Série: 1.

Krátký komentář: Seriál změnil svůj název, což mu už před startem ubralo naději na prodloužení asi o 70 %, protože všichni, kteří už osudy seriálů Velké pětky nějaký ten pátek sledujeme, moc dobře víme, co změna názvu ve většině případů znamená. Seriál má stejný rating jako Agenti, a to běží v poměrně silném úterním časovém slotu. Šance na přežití jsou opravdu minimální.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
99 %

The Mayor
Série: 1.

Krátký komentář: Zde čekáme pouze na oficiální zrušení. Seriál byl stažen z programu ještě před koncem první řady a samozřejmě nedošlo k objednávce extra epizod, proto se Mayor zcela jistě rozloučí po 13 epizodách.

Šance na zrušení:
99 %

Ten Days in the Valley
Série: 1.

Krátký komentář: Zde je to stejný případ jako u Mayora, čekáme pouze na oficiální potvrzení zrušení. Novinka s hvězdou Kyrou Sedwick byla nasazena v silném nedělním slotu, kde ale vyhořela a netrvalo dlouho, než byla přesunuta k dojetí na zabijácký sobotní večer. A všichni asi víme, že když se něco přesune na sobotu, je to zrušeno, jen se zbylé díly dovysílají ze solidarity k divákům.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

The Middle (Průměrňákovi)
Série: 9.

Krátký komentář: Již na jaře bylo oznámeno, že byl seriál prodloužen pro závěrečnou devátou řadu. Tvůrci mají možnost se s diváky, kteří u této komedie strávili téměř dekádu, rozloučit se ctí. Snad to i vyjde!

Šance na zrušení:
Zrušeno

Once Upon a Time
Série: 7.

Krátký komentář: Nejčerstvější zrušení na Velké pětce je pohádkový OUAT. Mnozí fanoušci ani nepláčou, naopak se jim ulevilo, protože je to jeden z příkladů seriálů, které přesáhly svou životnost a vaří z vody, což je škoda. Na začátku totiž šlo o mimořádný projekt, který si takový pád ze svého vrcholu nezasloužil. Doufejme, že alespoň finálový díl bude solidním ukončením sedmi let pohádek.

Šance na zrušení:
Zrušeno

Scandal
Série: 7.

Krátký komentář: I u Scandalu byla závěrečná série oznámena již na jaře. Shonda navíc v minulosti opakovaně prohlašovala, že nejde o seriál podobný Grey's, který by mohl jet donekonečna, a že od začátku má jasno v tom, kdy a jak příběh Olivie Pope skončí. Už jen dva měsíce nás dělí od odhalení tohoto konce!


Stanici ABC máme za sebou. Co říkáte na náš přehled? Kterému seriálu držíte palce? O koho se naopak bojíte?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

spike
před 39 týdny
Agents of S.H.I.E.L.D musí pokračovat, protože je to jeden z nejlepších...
Forest
před 39 týdny
No, to nevím, mě se nejvíc líbily ty řady s Hydrou nebo tandem Bobbi /...
crazy fan
před 39 týdny
Samozřejmě mám největší radost z Modern Family a GA. Asi neznám žádný...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY