Facebook Twitter E-mail
10. února 2018

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně CBS

Pokračujeme v našich předpovědích. Dnes se podíváme na to, jaké šance na přežití mají seriály stanice CBS. Máte zde své favority?

Předpovědi ohledně osudů seriálů Velké pětky jsou již nedílnou součástí webu SerialZone. Seriály z pěti hlavních komerčních stanic v USA sledují tisíce z vás a většinu jistě zajímá, zda se nemusí stresovat ohledně toho, jestli náhodou nesledují posledních pár epizod daného seriálu vůbec.

Stejně jako v minulých letech, i letos vám nabídneme dvoje předpovědi. Nyní si můžete přečíst ty první, které přichází v polovině sezóny. Na druhé předpovědi se můžete těšit na jaře, před samotným květnovým rozhodováním. V té době si již odbydou svou premiéru také seriály, které si stanice schovávají pro midseason, a vy tak budete mít maximální přehled o tom, jak si kdo stojí.

Dnes se podíváme na stanici CBS. Seriály rozdělíme do sedmi skupin podle toho, jak velké šance na zrušení mají. Do první kategorie zařadíme již obnovené seriály, do poslední pak ty oficiálně zrušené.

Jako již tradičně v přehledu ignorujeme reality shows, které mají ve většině případů obnovení jisté nebo už obnovené jsou.

V seznamu dále nenajdete ani stálice a novinky, které si zatím neodbyly svou premiéru. U těchto opravdu nemá smysl tipovat, protože nejsou známá žádná čísla ratingů a sledovaností. U CBS do této kategorie patří Code Black, Elementary, Living Biblically a Instinct.

Tolik k úvodu a nyní už se můžeme ponořit do našich tipů a spekulací.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
Prodlouženo

The Big Bang Theory
Série: 11.

Krátký komentář: Big Bang byl v březnu loňského roku prodloužen pro dvě řady, pro aktuální jedenáctou a další dvanáctou, máme proto jistotu, že seriál se na podzim opět vrátí. Bude 12 řad znamenat konečnou? Upřímně si myslím, že ne, protože stále jde bezkonkurenčně o nejsledovanější seriál na Velké pětce.

Šance na zrušení:
Prodlouženo

Young Sheldon
Série: 1.

Krátký komentář: Nikdo ani nic jiného nečekal. Spin-off Big Bangu odstartoval výborně a drží si skvělá čísla už půl sezóny, proto stanice nelenila a rovnou mu již stihla objednat i druhou řadu. Otázka je, jak dobře si seriál povede, až někdy nebude spárován s TBBT. Myslím ale, že s námi bude pěkných pár let.


Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
10 %

NCIS
Série: 15.

Krátký komentář: Krimi veteránovi klesá sledovanost, to si musíme přiznat. Každopádně pořád se drží mezi vyššími ratingy. Když k tomu připočítáme syndikaci po celém světě, stanice na něm solidně vydělává a nemá žádný důvod, proč by měla tento seriál někdy v dohlednu ukončovat. Navíc je to kriminálka, postavy se dají vyměnit vždy, když herci budou chtít odejít. Každopádně pokud by se zrušení blížilo, určitě půjde o jeden z těch seriálů, u kterých se oznámení o konci dočkáme s předstihem.

Šance na zrušení:
15 %

NCIS: Los Angeles
Série: 9.

Krátký komentář: Po přesunu na neděli na podzim 2016 získal seriál druhý dech a stále se velmi dobře drží. Navíc mu do karet hraje značka stejně tak, jak jsem to psala i o pár řádků výš u NCIS. Dobře se prodává po celém světě a vydělává peníze, takže zrušení jen tak nepřijde.

Šance na zrušení:
15 %

Mom
Série: 5.

Krátký komentář: Máma měla krušnou první sérii, ale od té doby sledovanost stoupá. Seriál od Chucka Lorreho patří ke stálicím stanice a drží si velmi dobré sledovanostní výsledky. Až někdy skončí Big Bang, Mom ho nahradí jako stálice stanice.


Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
20 %

Hawaii Five-0
Série: 8.

Krátký komentář: Hawaii letos chytl nový dech. Na konci minulé sezóny se spekulovalo, jestli ta aktuální nebude poslední, protože Alex Laughlin oznámil, že po této řadě ze seriálu odejde. Zatím ale nic oznámeno nebylo a sledovanost je v pátek večer hodně solidní, takže tipuju, že seriál bude případně pokračovat i bez něj.

Šance na zrušení:
25 %

Blue Bloods
Série: 8.

Krátký komentář: Blue Bloods je na tom sledovanostně hodně podobně jako Hawaii, možná o špetku hůř. Stejně mu ale dávám velké šance na přežití, zvlášť když si vezmeme poslední roky, kdy CBS v podstatě prodlužuje skoro všechno pořád.

Šance na zrušení:
25 %

Bull
Série: 2.

Krátký komentář: Bull má některé týdny stejné výsledky jako NCIS, párkrát byl dokonce i lepší. Loni to nebyla taková jistota, letos už má pokračování téměř jasné.

Šance na zrušení:
25 %

Kevin Can Wait
Série: 2.

Krátký komentář: Kevin v pondělí otevírá večer a patří mezi ty sledovanější komedie stanice. Není důvod, proč by se ho CBS měla zbavovat. Multicam sitcom téměř nic nestojí a když vydělává, tak to není žádné velké rozhodování. Kevin bude patřit mezi prodloužené šťastlivce.

Šance na zrušení:
30 %

Life in Pieces
Série: 3.

Krátký komentář: Šance na zrušení se pomaličku zvyšují, pořád jsme ale hodně nízko. Jak už jsem psala, CBS toho nikdy moc neruší, a když si seriály vedou pořád stejně solidně, tak není důvod je násilně zaříznout. A pokud, stanice sáhne spíše k méně jistým komediím, o kterých se zmíním níže.

Šance na zrušení:
35 %

MacGyver
Série: 2.

Krátký komentář: Loni šlo o velké překvapení a i letos se MacGyver drží velmi dobře. Myslím si, že páteční večer zůstane i pro příští sezónu bez jediné změny.


Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

Criminal Minds
Série: 13.

Krátký komentář: Nejsem si jistá, jestli nejsem až moc optimistická. Criminal Minds letos rozhodně nemá nejlepší čísla. Přesto si ale myslím, že CBS by konec takového veterána oznámila předem, kdyby se na něj chystala. Na druhou stranu tady máme případy, kdy to neplatí, ať už loňské 2 Broke Girls nebo CSI: NY nebo CSI: Miami před pár lety… Zatím ale u mě převažuje prodloužení, i když se sledovaností by seriál mohl trošku přidat.

Šance na zrušení:
40 %

S.W.A.T.
Série: 1.

Krátký komentář: Nová letošní dramata SWAT a Seal Team stojí zhruba nastejno, jeden týden je trošku lepší ten, další týden zase ten druhý, takže oba mají stejné šance. Dost možná dojde k prodloužení obou, ale bude záležet, o který je např. větší zájem v zahraničí a podobně.

Šance na zrušení:
40 %

Seal Team
Série: 1.

Krátký komentář: Stejný komentář jako u S.W.A.T. platí i zde. Šance na prodloužení je, ale šance na zrušení taky.

Šance na zrušení:
50 %

NCIS: New Orleans
Série: 4.

Krátký komentář: Sledovanost je slabá, proto seriálu dávám padesátiprocentní šance na úspěch. Nedivila bych se ale, kdyby prodloužení přišlo bez zádrhelů, protože seriál čerpá ze slavné značky a prodejů do syndikace.

Šance na zrušení:
60 %

Madam Secretary
Série: 4.

Krátký komentář: Seriál nikdy neměl vysokou sledovanost, letos je ale s čísly hodně dole. Nedělní slot je nicméně trošku shovívavější, protože často seriál běží mimo primetime kvůli sportům a podobně. Je na tom trochu lépe než loni Elementary, ale na druhou stranu nemá tak výhodnou streamovací smlouvu, takže zrušení by klidně přijít mohlo, pokud stanice bude potřebovat prostor v programu pro nová dramata.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
65 %

Scorpion
Série: 4.

Krátký komentář: Dostáváme se do nebezpečné kategorie. Scorpion má letos tak tragická čísla, že pokud bude tak šťastný a a dočká se prodloužení, s největší pravděpodobností dojde k jeho přesunu do jiného časového slotu nebo k oznámení závěrečné série.

Šance na zrušení:
70 %

Man with a Plan
Série: 2.

Krátký komentář: Upřímně nechápu, jakým zázrakem tenhle seriál prošel do druhé řady. Letos je to ještě větší bída, pravděpodobně se druhou řadou rozloučí a stanice se spíše pokusí najít nový hit mezi piloty.

Šance na zrušení:
75 %

Superior Donuts
Série: 2.

Krátký komentář: Tohle bylo ještě větší překvapení než Man with a Plan. Seriál měl hodně průměrnou sledovanost loni, letos je to ale velká slabota. Nevím, co by tvůrci stanici museli naslibovat, abychom se dočkali třetí série.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
85 %

9JKL
Série: 1.

Krátký komentář: Alespoň nějaká spravedlnost existuje. Seriál naprosto propadl a s největší pravděpodobností v tichosti dojede svou první a poslední řadu a navždy nám zmizí ze života.

Šance na zrušení:
99 %

Me, Myself and I
Série: 1.

Krátký komentář: Čekáme pouze na oficiální potvrzení zrušení. Seriál byl po pár prvních epizodách stažen z vysílání, takže tady je to úplně jasné.

Šance na zrušení:
99 %

Wisdom of the Crowd
Série: 1.

Krátký komentář: Drama sice dojelo první sezónu a mělo šanci na pokračování, ale veškeré naděje zabilo obvinění Jeremyho Pivena v kauze #metoo. Tohle si CBS na triko nevezme, seriál končí, čekáme jen na oficiální zrušení.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Je pro vás případné zrušení vašeho seriálu překvapení? Koho byste rádi viděli v další sezóně?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

verca.sotek
před 52 týdny
Tak první dva seriály nejsou žádným překvapením. :)Takže tam jsem...
Richard Ježek
před 51 týdny
Skoda, ze kdyz se tak dobre drzi MacGyver na stanici, ze se tak spatne drzi...
sandokan555
před 51 týdny
No neviem, ja som este nevidel ani pilot. Nejako som si nechcel pokazit...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY