11. 2. 2018

S lupou do historie: Roseanne

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Roseanne 1×01: Life and Stuff?

Medailónek

Název: Roseanne
Žánr: Sitcom
Stanice: ABC
Vysílání: 1988–1997, 2018-???
Celkový počet sérií: 10+
Premiéra: 18. 10. 1988
Délka pilotu: 21 minut

Kdo?

Tvůrce: Matt Williams
Herci: Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Michael Fishman, Lecy Goranson, Natalie West, Sarah Chalke

O čem to je?

Roseanne je prvním seriálem, ve kterém se v centru dění nachází pracující matka. Až do této doby sice seriály zobrazovaly pracující ženy, vždy šlo ale pouze postavy točící se okolo otce rodiny, který byl hvězdou seriálu. Connerovi jsou typická americká rodina, která se snaží fungovat s omezeným rodinným rozpočtem. Roseanne a Dan spolu mají tři děti, Becky, Darlene a DJe. Mnozí seriál vyzdvihovali nejen kvůli obsahu, ale také proto, že se dokázal odpoutat od ideálu krásy. Poprvé se v hlavních rolích objevili herci s nadváhou, aniž by jejich váha byla zdrojem vtípků.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Roseanne patří k řadě slavných seriálů, které jsem nikdy nesledovala a nikdy mě nelákaly, proto je to pro mě první setkání s tímto seriálem. Dokonce jsem ještě ani neviděla ukázky na nové epizody, takže to pro mě pak bude taky překvapení a bude se mi dobře srovnávat, až budu sledovat nový první díl do Novinky pod lupou.

Překvapivě se mi pilot líbil. Obecně na podobné seriály moc nejsem, ale tohle vypadá opravdu reálně, lidsky. Postavy nejen že vypadají, ale také se chovají jako běžní sousedé, které potkáváte na ulici každý den. Roseanne je dobrá postava – zábavná, sarkastická a rozumná. Sice ten přízvuk trhá uši, ale věřím že ti, co seriál viděli od začátku s dabingem, tento problém určitě neměli, to jen jak to tady sleduju, tak její hlas a intonace je skoro horší než při originálním sledování Chůvy k pohledání.

Nejvíc mě asi štvala blonďatá dcera, která celou dobu hodně vřeštěla. Roseanne ji ale vždycky okřikla, což naopak bylo super, žádné mazlení, citlivý přístup, ale reálné rodičovství. Z toho taky plynula celá řada zábavných scén. Neřekla bych, že jsem se úplně smála, ale bavila jsem se dobře celou dobu.

P.S.: Na konci pilotu táta staví loď a říká Roseanne: Až budeme v důchodu, na téhle lodi se budeme plavit v Karibiku. Tak jsem zvědavá, jestli to tvůrci dodrží a ukážou nám je na vodě! :D

+ Roseanne
+ vystřiženo z reality
+ zábavnost

- blonďatá dcera
- přízvuk

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: viděno několik epizod
Hodnocení celého seriálu: -

Roseanne aspoň za mého dosavadního života opakovali o dost méně, než její kolegy podobného ražení. Když v tv programu vidím všechny ty reprízy Chůvy k pohledání, Simpsonových a Kroku za krokem, chce se mi občas strachy až skoro emigrovat do Mexika, ale kolikrát že dávali tu Roseanne? Já si pamatuju na jednu reprízu před několika málo lety a jinak nic. Zvláštní.

Ale aspoň se mi seriál neměl moc šanci přejíst. Tohle pro mě bylo (skoro) první setkání. Jistě, nějakou část seriálu jsem viděla, ale pilot v té části možná ani zahrnut nebyl. Ale po jeho sledování si teď trapně říkám, proč že tu Roseanne vlastně skoro vůbec nedávají. Protože jsem se bavila neskutečně.

Roseanne a Dan jsou kapitolou sami o sobě. Trapně tu nechám poznámku, že jsou spolu vážně roztomilí; jsou zdrojem tak 90 % vtipů, oba jsou ohromně zábavní a sympatičtí. A ty Roseanniny odpaly… já jsem skoro dojatá. Tohle je přesná definice „na blbou otázku blbá odpověď“. Už to s tím chválením přeháním, co? Ale nebýt těch otravných dětí, tak snad dám stovku, fakt.

Jak může mít seriál tak výborné dospělé postavy a tak otravné děti? Opravdu, pokaždé, kdy třeba to blond věčně telefonující zvíře promluvilo, měla jsem skoro chuť popadnout ovladač od televize a zbavit jím svůj notebook schopnosti fungovat. A to mám ten notebook ráda. Byly takovéhle otravné elementy potřeba? Musely být až TAK otravné? Že raději nevyměnili tu zámky, jak Roseanne navrhovala.

Každopádně když pominu ten bolehlav z dětí, byl pilot výborný. Z toho dnešního věčného recyklování nadšená nejsem, ale tohle mi i dodalo naději, že tohle by tak zle dopadnout nemuselo. Uvidíme.

+ obsazení, postavy
+ humor

- děti
- děti ještě jednou

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Jenny17

Jenny17

Viděla jsem pár dílů už je to dlouho, ale moc mě to nechytlo.
před 137 týdny
milosh

milosh

Už je to hodě dávno, co jsem Rose viděl v televizi, ale tehdejšíma dětskýma očima mi připadala jako...
před 137 týdny
STOUPA

STOUPA

Kdysi jsem to občas sledoval a docela mě to bavilo.
před 137 týdny
Další články k tématu