Facebook Twitter E-mail
14. února 2018

The CW rozšiřuje program na neděli

Dámy a pánové, tady se tvoří historie! Stanice The CW se konečně rozhoupala a rozhodla se rozšířit svůj týdenní program na šest dnů. Od příští sezóny bude své původní seriály vysílat i v nedělní večery. Jak píše server TV Line, ty zvuky, co právě slyšíte, jsou radostné výkřiky Crazy Ex-Girlfriend a Jane the Virgin, protože tyto seriálové dámy jsou nyní o podstatně obří kousek blíže k prodloužení pro nové série.

To znamená, že stanice bude mít od podzimu 12 hodin týdně pro svou tvorbu, o dvě hodiny více než dosud. Není to první pokus stanice o rozšíření na neděli, již k tomu došlo zhruba před dekádou. V té době však nedělní večer na stanici byl v režii společnosti Media Rights Capital, z čehož vzešly poměrně nepovedené projekty jako Valentine a Easy Money. Nyní však nedělní večer bude plně kontrolovat a plánovat samotná stanice.

Rozšíření programu je nejen dobrou zprávou pro seriály na pomezí zrušení, ale také vysvětluje, proč stanice letos objednala podstatně více pilotů než v minulých letech, a to včetně rebootů Charmed a Roswell (o pilotech se více dočtete v našich každoročních článcích, které vydáme začátkem března). Aktuálně se v pilotové fázi nachází devět projektů (vs. 6 v minulém roce).

„Tím, že rozšíříme program na šest večerů, fanouškům nabídneme ještě více seriálů, které mají tak rádi,“ uvedl ředitel stanice Mark Pedowitz v oficiálním vyjádření. „V posledních sedmi letech naše stanice přidala více než 80 hodin původní skriptové tvorby do svého programu a nyní toto číslo bude ještě narůstat. Kromě toho budeme dále rozšiřovat obsah na každé naší platformě.“

Co se týče sledovanosti, je obecně známo, že je výrazně nižší než u zbylých čtyř seriálů Velké pětky, nicméně se drží na stabilní úrovni. Např. během prvních 12 týdnů této sezóny si stanice NBC, CBS, Fox a ABC v průměru pohoršily oproti předchozímu roku v desítkách procent, zatímco The CW zůstává v týdenních číslech Live+7 nastejno u ratingů 18–40 a 18–34 a dokonce si o 3 % polepšuje v celkových divácích.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lucasino
před 3 dny
Je to super, ale snad nebude další superhrdinský seriál objednán :D Za...
Goldeenka
před 3 dny
Roswell je moje srdcovka, ale rebootu se teda sakra děsím. Kdyby se pokračovalo...
milosh
před 12 hodinami
Taky mám obavy, co z nového Roswellu vyleze, protože ten starý je povedená...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY