Facebook Twitter E-mail
14. února 2018

The CW rozšiřuje program na neděli

Dámy a pánové, tady se tvoří historie! Stanice The CW se konečně rozhoupala a rozhodla se rozšířit svůj týdenní program na šest dnů. Od příští sezóny bude své původní seriály vysílat i v nedělní večery. Jak píše server TV Line, ty zvuky, co právě slyšíte, jsou radostné výkřiky Crazy Ex-Girlfriend a Jane the Virgin, protože tyto seriálové dámy jsou nyní o podstatně obří kousek blíže k prodloužení pro nové série.

To znamená, že stanice bude mít od podzimu 12 hodin týdně pro svou tvorbu, o dvě hodiny více než dosud. Není to první pokus stanice o rozšíření na neděli, již k tomu došlo zhruba před dekádou. V té době však nedělní večer na stanici byl v režii společnosti Media Rights Capital, z čehož vzešly poměrně nepovedené projekty jako Valentine a Easy Money. Nyní však nedělní večer bude plně kontrolovat a plánovat samotná stanice.

Rozšíření programu je nejen dobrou zprávou pro seriály na pomezí zrušení, ale také vysvětluje, proč stanice letos objednala podstatně více pilotů než v minulých letech, a to včetně rebootů Charmed a Roswell (o pilotech se více dočtete v našich každoročních článcích, které vydáme začátkem března). Aktuálně se v pilotové fázi nachází devět projektů (vs. 6 v minulém roce).

„Tím, že rozšíříme program na šest večerů, fanouškům nabídneme ještě více seriálů, které mají tak rádi,“ uvedl ředitel stanice Mark Pedowitz v oficiálním vyjádření. „V posledních sedmi letech naše stanice přidala více než 80 hodin původní skriptové tvorby do svého programu a nyní toto číslo bude ještě narůstat. Kromě toho budeme dále rozšiřovat obsah na každé naší platformě.“

Co se týče sledovanosti, je obecně známo, že je výrazně nižší než u zbylých čtyř seriálů Velké pětky, nicméně se drží na stabilní úrovni. Např. během prvních 12 týdnů této sezóny si stanice NBC, CBS, Fox a ABC v průměru pohoršily oproti předchozímu roku v desítkách procent, zatímco The CW zůstává v týdenních číslech Live+7 nastejno u ratingů 18–40 a 18–34 a dokonce si o 3 % polepšuje v celkových divácích.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lucasino
před 48 týdny
Je to super, ale snad nebude další superhrdinský seriál objednán :D Za...
Goldeenka
před 48 týdny
Roswell je moje srdcovka, ale rebootu se teda sakra děsím. Kdyby se pokračovalo...
milosh
před 48 týdny
Taky mám obavy, co z nového Roswellu vyleze, protože ten starý je povedená...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY