22. 2. 2018

Novinka pod lupou: This Close (Sundance)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název This Close
Žánr Drama / Komedie
Stanice Sundance
Premiéra 14. 2. 2018
Vysílání čtvrtek 20:00 hodin
Délka pilotu 25 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál sleduje přátelství mezi dvěma neslyšícími lidmi. Kate je čerstvě zasnoubená, zatímco Michael se snaží přenést přes rozchod se svým bývalým snoubencem.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nemohla jsem z toho spustit oči. A není to jen tím, že pilot byl vlastně jen 25 minut ticha s titulky překládajícími znakovou řeč. Celý díl působil odlehčeně, ale přesto dojemně a procítěně, prostě ideální seriál k tomu, abyste se u něj smáli i brečeli a prožívali celou řadu jiných emocí od začátku do konce.

Hlavní duo je perfektní. Nepotřebují nikoho jiného, nepotřebují ani hlas. Přesto si mají pořád co říct a jejich špičkování je výborné. Ještě před sledováním jsem četla, že tento seriál je vytvořen hluchými. ale rozhodně není jen pro hluché, a je to pravda. This Close z nich nedělá obětní beránky, nedělá z nich někoho, koho byste měli brát za méněcenného, koho byste měli litovat. Ukazuje, že každý člověk má své radosti a strasti, že nikdo není dokonalý a že hluší jsou úplně stejní jako všichni ostatní, a že tito lidé ze všeho nejvíc chtějí, abyste se k nim chovali jako ke všem ostatním, abyste kolem nich nechodili po špičkách.

Ačkoliv mají oba herci mezi sebou výbornou chemii, jsem ráda, že se z nich tvůrci rozhodli nevytvořit pár. Líbí se mi, že jde skutečně o nejlepší kamarády, je to taková nová verze Willa a Grace. Jedinou výtku mám v tom, že ten seriál nejde sehnat. Pilot jsem našla až po čtyřech dnech po odvysílání a bojím se, že s dalšími díly to nebude o nic lepší. Rozhodně se ale budu ze všech sil snažit, protože tato dramedy nemůže jinak, než zamířit do mého watchlistu.
  • hlavní postavy
  • pojetí hluchoty
  • atmosféra
  • dokáže v divákovi vyvolat vlnu různých emocí
  • těžko sehnatelné
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Lukas Lukasový

Lukas Lukasový

A máte někdo tip, kde to sehnat?
před 134 týdny
Tesa.

Tesa.

Prvé dve časti som našla na youtube :)
před 133 týdny
Anduska

Anduska

Po tomhle doporučení jsem viděla první dva díly a zaujalo mě to, takže už se těším na další :))
před 133 týdny
Další články k tématu