28. 2. 2018

S lupou do historie: Eli Stone (ABC)

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Eli Stone 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Eli Stone
Žánr: Dramedy / Právnický
Stanice: ABC
Vysílání: 2008–2009
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 31. 1. 2008
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Greg Berlanti, Marc Guggenheim
Herci: Jonny Lee Miller, Victor Garber, Natasha Henstridge, Loretta Devine, Sam Jaeger, Laura Benanti, James Saito, Matt Letscher, Julie Gonzalo Jason Winston George

O čem to je?

Eli Stone je úspěšný právník ze San Francisca, který reprezentuje ty největší americké společnosti, které často vítězí nad bezmocnými jednotlivci v právu. Po sérii halucinací však Eli začne přemýšlet, jestli se svým životem nemá náhodou udělat něco většího. Začíná hledat hlubší smysl žití, během čehož se snaží nepřijít o práci nebo o vztah s dcerou svého šéfa. Všechno se změní, když mu doktoři v mozku objeví aneuryzma. Eli je nucen podívat se na svůj život podrobně a rozhodnout se, jestli jeho potíže jsou lékařského rázu, nebo jestli prostě jen život má být větší a lepší.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu:70 %

Hodně zajímavý seriál. Pamatuju si, že první série se mi líbila, ale ve druhé už příběh hodně upadl. Pilot ale je fajn, zvlášť když do něj jdete, aniž byste tušili, o co vlastně jde. I když jak teď na něj koukám s odstupem, už to vidím trošku víc klišovitě.

Je těžké si představit amerického Sherlocka v jeho dřívějších rolích, které jsou úplně jiné. Eli mi dnes při sledování nebyl příliš sympatický, ale to ostatně téměř nikdo z hlavních postav, především pak jeho přítelkyně. Nejlépe na mě působil jeho bratr a asistentka, ostatní postavy jsou takoví ti typičtí lidé, které na scéně musí být, aby se neřeklo – matka, šéf, konkurent ve firmě, dávná láska…

Jediné, čím se Eli odlišuje od zbytku právnických seriálů, jsou jeho vize. Ty byly na pilotu také nejzábavnější. Mám ráda hudební seriály a tady je hudby a tance v představách hlavního hrdiny opravdu hodně. Tvůrci navíc pro pilot vybrali mou oblíbenou písničku Faith od George Michaela, takže jsem si dupala do rytmu a celkově jsem si sledování užívala, jelikož tato melodie se zde v průběhu těch 45 minut několikrát opakovala. Kdybych neměla seriál komplet zhlédnutý, asi bych díky těmto vizím pokračovala ve sledování dál, protože taneční čísla vypadají suprově, hudba je chytlavá a právničina mi obecně nevadí, i když tady si první případ až moc hrál na city, přece jen toho moralizování je tu příliš.

+ hudební/taneční vize
+ bratr hrdiny a asistentka

- citové vydírání u případu
- dávná láska i současná láska
- hlavní hrdina není moc sympatický

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Jonnyho Lee Millera znám jako Sherlocka Holmese. Na profil tohohle seriálu už jsem několikrát zabloudila, možná jsem si ho zařadila i do „Chci vidět“ (ha, tak očividně ne), ale seriál jsem neviděla ani z vlaku. Asi i proto pro mě byl začátek seriálu docela šok.

Občas se vyznat v tom, co je zrovna halucinace a co je zrovna skutečnost, je lehce náročné, u některých je to zase naprosto jasné, ale zase je ohromivé, že tvůrci do pilotu nalákali George Michaela. Tyhle scény byly prostě parádní, zábavné a možná i trochu dechberoucí. A i hrdinova sekretářka je skvělá.

Minimálně pilotní epizoda je tak trochu emoční vydíračka, a i když jsem já sama nakonec skončila lehce naměkko, co se týče případu, mohli tvůrci na „dojemnosti“ ubrat. Je fajn, že do sebe všechno takhle zapadá, ale myslím, že ta linka s otcem hlavního hrdiny v tomhle ohledu prostě stačila. To ostatní už bylo prostě navíc a zbytečné.

Stejně jako byly zbytečné linky ohledně hrdinova zřejmě milostného trojúhelníku. Nechápu, proč se tyhle věci musí všude cpát, seriál by byl dostatečně zajímavý i bez toho (nebo hlavně bez toho). Těším se, až tu zase budeme mít nějaký seriál s hlavním hrdinou, který už se usadil a už to nemá potřebu (tady asi seriál, ne hlavní hrdina) pořád řešit. Jen si vzpomeňme na Colomba.

Ty zábavnější linky okořeněné vztahem zesnulý otec/syn jsou pro tenhle seriál nejlepší volbou. Pokud budou alespoň převažovat, Eli Stone bude nejspíš velmi solidní podívanou.

+ halucinace, hudba
+ otec/syn

- vztahy

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Jenny17

Jenny17

O seriálu jsem nikdy neslyšela, ale pilot zkusím už jen kvůli písničce George Michaela-Faith taky ji mám...
před 133 týdny
Další články k tématu