3. 3. 2018

Novinka pod lupou: Little Dog (CBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Little Dog
Žánr: Komedie / Sportovní
Stanice: CBC
Premiéra: 1. 3. 2018
Vysílání: čtvrtek ve 21:00
Délka pilotu: 21 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Joel Thomas Hynes
Herci: Joel Thomas Hynes. Dwain Murphy, Julia Chan, Katharine Isabelle, Ger Ryan, Shauna MacDonald, Stephen Oates

Ve zkratce

Tommy Ross je bývalý boxer vystupující pod jménem Little Dog. Před pěti lety vzdal během šampionátu zápas proti Ricovi St. Georgovi, čímž dal sbohem své slibné kariéře. Nyní má šanci na odvetu a jeho rodina si není jistá, že by na to měl přistoupit. Už tak totiž žijí léta ve stínu jeho ponížení a nechtějí, aby se situace ještě zhoršila.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Původně jsem se do komediálního seriálu o boxu vůbec pouštět nechtěla, ale opět jsem se nechala zlákat známými jmény před kamerou i za ní, a tak jsem se rozhodla pilot vyzkoušet. Do seriálu jsem šla tedy bez velkých očekávání, spíše naopak, ale musím říct, že jsem vlastně docela mile překvapena.

Seriál je to svůj, nesnaží se kopírovat kdejaké sitcomy nebo komedie, a tak se nezalíbí každému. Ze začátku sledování jsem si myslela, že právě kvůli tomu budu ráda, když vůbec pilot dodívám, ale postupně si mě získal, až jsem se vlastně na konci dílu přistihla, že se těším na druhou epizodu. Z velké části za to můžou zejména postavy, které jsou tak osobité a svérázné, že jsem si je vcelku rychle oblíbila (tedy až na matku a Rica).

Zároveň celý díl hodně rychle utekl, což je velké plus, protože někdy se dokáže šíleně táhnout i podobná dvacetiminutovka. Na druhou stranu se děj ale začal teprve rozjíždět, a tak je škoda, že nebyl díl delší, aby se toho do něj více vlezlo. Zatím jsme se spíše dozvěděli informace týkající se minulosti Tommyho a poznali jsme jeho rodinu. Větší akce nás snad čeká v následujících epizodách, kterých bylo celkem objednáno jen sedm. Snad tedy nižší objednávky využijí a nebudou plýtvat časem.
  • potenciál
  • postavy
  • nižší počet epizod
  • rychle to uběhlo
  • moc krátké
  • teprve se začal rozjíždět
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

To bylo tak depresivní, ale přesto tak roztomilé! Jsem rozpolcená, na jednu stranu ten seriál už po pilotu naprosto nenávidím, protože je ve své podstatě vlastně šíleně trapný. Na druhou stranu má ale své nevinné přihlouplé kouzlo, takže ho sledujete s přiblblým úsměvem a u knockoutu v poslední vteřině poslední scény už to prostě nevydržíte a rozesmějete se nahlas, i když je půl jedné ráno.

Pilot začal docela zostra, takže jsem se zcela vážně obávala, že nepůjde o komedii, jak jsem si myslela, ale o nějaké boxerské drama s krátkou stopáží. Seriál se vlastně komedií nikdy úplně nestal, protože pilot byl zahalen v takové pavučině melancholie, ubožáctví a beznaděje. Možná to tvůrci zamýšleli jako takovou tu zábavnou ironii, ale mně to moc vtipné nepřišlo. O zábavu se tak starala hlavně postava matky, která je sice otravná jak hrom, ale jako jediná dokázala atmosféru odlehčit svým povýšeným chováním bez jakékoliv náklonnosti ke svému synovi.

Z ostatních postav stojí za řeč snad jen hrdinova ségra (ano, opět je to komedie o jedné netypické rodince), ostatní s trapným bratrem v čele jsou jen do počtu. Sám hlavní hrdina je takový… já nevím. Na jednu stranu vám ho je líto, na druhou stranu ale není moc sympatický, abyste si ho oblíbili. V podstatě jeho jediným úkolem za těch 20 minut bylo jen nahodit zoufalý výraz typu „Nic nevím, nejsem tady, nevidíte mě“ a to bylo všechno. Myslím, že i na odreagování se dají najít pohodovější a zábavnější komedie, ale na druhou stranu je to jedna z těch méně typických půlhodinovek, takže bude ideální, když sami vyzkoušíte, jak vám padne do noty.
  • závěrečkný knockout
  • sledování vlastně zas nebylo tak nepříjemné
  • moc depresivní komedie
  • postavy
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Little Dog? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
marvio

marvio

Tak tohle určitě vynechám. Už jen pro to, že box tak nějak nemusím.
před 134 týdny
Další články k tématu