8. 3. 2018

Novinka pod lupou: Milenky (Markíza)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Milenky
Žánr Drama / Soap
Stanice Markíza
Premiéra 2. 3. 2018
Vysílání pátek 20:30 hodin
Délka pilotu 49 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Sandra se živí jako organizátorka akcí pro bohaté lidi a s muži si výborně rozumí. Nevěří na lásku a vztahy bere pragmaticky… až dokud se nezamiluje. To radikálně změní její pohled na život. Míša je žena v domácnosti, matka dvou dětí, které manžel tragicky zemřel před šesti lety. Postupně však zjišťuje, že o něm zdaleka neví všechno. Ve škole se Míša seznámí s otcem dceřiné spolužačky, který také žije se svou dcerou sám. Jejich láska přináší mnoho humorných situací, ale i spoustu dramatických zvratů a těžkých životních situací, které mají až tragický podtext. Zuzana je úspěšná právnička a manželka majitele restaurace. Má ideální kariéru, krásný dům a šťastné manželství, kterému však něco chybí. Když neodolá sexy kolegovi, její život se zkomplikuje nečekaným způsobem. Kristína je lékařka a osudová žena hned pro několik mužů, kteří ji považují za svou životní lásku. I přesto však nikdy nebyla vdaná, protože svou velkou lásku stále hledá.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Není to tak dávno, co jsme měli americké Milenky v rubrice S lupou do historie. Při sledování slovenských milenek jsem čekala hodně, ale naprostou kopii ne. Tohle bylo snad scéna po scéně úplně to samé, co jsme měli možnost vidět u americké verze. Britskou už jsem viděla hodně dávno, takže tam to nedokážu porovnat, ale to je celkem jedno. Pokud máte v paměti americké Milenky, tohle je úplně, ale úplně to stejné.

Jsou tu dokonce i flashbacky doktorky, která měla poměr se svým pacientem. Ten pak zemřel, na pohřbu jí začne otravovat jeho syn, který má podezření, že otec měl milenku… A tak dále. Druhá ženská se snaží o dítě, místo nudného sexu s manželem se ale poddá sexy kolegovi v práci, zase naprosto stejné, a to včetně toho, že mu ukáže spodní prádlo výměnou za to, že místo ní bude přes noc pracovat. Třetí milence před lety zemřel manžel, ale stále jí někdo tajemně volá. No a čtvrtá pracuje jako realitní makléřka, která má na starosti svatbu namyšleného páru.

Vlastně jsem našla v obou pilotech jen jeden jediný rozdíl, který mě osobně dobře rozesmál – jsem opravdu zvědavá na reakce LGBT komunity, pokud si toho tedy někdo všimne (nebo si někdo přečte můj názor). Slovenští tvůrci totiž očividně nežijí ve 21. století. Jinak si nedovedu představit, proč nezměnili VŮBEC nic, kromě lesbického vztahu jedné z hrdinek. Protože si živě pamatuju, že jak v britské, tak i americké verzi realitní makléřka prováděla po domech lesbický pár a navázala aféru s jednou z těchto žen. U slovenské verze ale provází hetero pár a i když se románek zatím nerozjel, je z vývoje událostí naprosto jasné, že ho bude mít s chlapem.

Jinak je to fajn. Herečky k sobě pasují výborně, do svých rolí se hodí. Pokud jste tedy měli rádi dřívější Milenky, budou se vám asi líbit i tyhle. Seriál rozhodně neurazí, měla jsem větší strach, co ze slovenské verze vyleze. Ale až na ten fail v odstavci výše a naprosto nulovou inovaci se to dá srovnávat se zahraničím.
 • povedený casting
 • chemie mezi postavami
 • zábavný příběh…
 • … který je ale naprosto okopírovaný
 • absence lesbické dějové linky
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Než se do toho pustím, tak nejdřív několik prohlášení.

1.) Neviděl jsem ani jednu z verzí, které byly pro tento seriál předlohou.
2.) Tento žánr je docela mimo žánry, na které se obvykle dívám a které mám rád.
3.) Čekal jsem odpad ve stylu Ordinace v růžové zahradě.
4.) Skrz bod 2 rozhodně neplánuji koukat na další díly.

Na základě těchto prohlášení musím říct, že Milenky velice překvapily. Pozitivně. Už z obsazení, kde se to hemží známějšími (dokonce i u nás v Čechách) jmény, je jasné, že si člověk pustil nějaký lepší seriál. To dále potvrdí i kamera a střih, které jsou na vysoké úrovni. Pochválit se musí i výprava a technické zpracování. Pomalu mi to přišlo, jako když koukám na něco od HBO (z lokální produkce, zase těmi superlativy musíme trochu šetřit). Prostě všechno, jak má u áčkového seriálu být.

Člověk by řekl, že mu nemám co vytknout. No a pak přijde na řadu scénář. Skrz bod 1. nevím, jak moc se tvůrci museli držet původních linek, ale začátek mi přišel velmi zmatený. Flashback v rámci flashbacku a neustálé skákání v čase, hlavně co se týče linky paní doktorky, bylo značně nepřehledné. Kromě toho mi tahle linka přišla nejslabší i logicky. Doktorka si hned tyká se synem svého mrtvého pacienta a ten je na ní až přehnaně závislý, i když se předtím skoro vůbec neviděli.

Linky ostatní slečen plynou tak nějak příjemně a nemám k nim vážnějších výhrad. Dokonce se chovají i normálně a zatím tu nejsou logické excesy jako v jiných seriálech.

Za mě dobrý. Kdyby takhle vypadaly všechny seriály, co se u nás točí, tak můžeme být spokojeni. Jen by to tedy nemuseli být adaptace a mohlo by se přijít s něčím vlastním.
 • pocit, že koukáte na „drahý“ seriál
 • zpracování SMS
 • herecké výkony
 • hudba občas přeřve dialog
 • skákání v čase
 • celá linka doktorky
 • sledovanost byla nic moc, ale jací diváci, taková TV
80 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře31zobraz všech 31 příspěvků
Koldik

Koldik

Zena je z toho na vjetvy, a co som obcas nieco zahliadol, tak musim povedat ze kvalita na SVK ide hore....
před 128 týdny
Jenny17

Jenny17

Zatím musím říct, že seriál mě mile překvapil .o)
před 128 týdny
Nira

Nira

Původní verze jsem neviděla, zkusila jsem zatím dva díly a když si někdy najdu chvilku času, budu pokračovat...
před 128 týdny
Další články k tématu