7. 3. 2018

S lupou do historie: Drop Dead Diva

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Drop Dead Diva (V těle boubelky) 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Drop Dead Diva (V těle boubelky)
Žánr: Drama / Komedie / Právnický
Stanice: Lifetime
Vysílání: 2009–2014
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 12. 7. 2009
Délka pilotu: 47 minut

Kdo?

Tvůrce: Josh Berman
Herci: Brooke D'Orsay, Brooke Elliott, Margaret Cho, April Bowlby, Jackson Hurst, Josh Stamberg, Kate Levering, Ben Feldman

O čem to je?

Deb možná právě čekal zlom v kariéře a její přítel se jí i přes její sebestřednost zrovna chystal požádat o ruku. Jenže Deb se toho bohužel nedožila. Ovšem i když jí smrt docela pokazila plány, její cesta neskončila. Povrchní modelka se díky strážci nebeské brány Fredovi dostala zpět mezi živé, jenže nezůstala sama sebou. Vrátila se jako právnička Jane, která sice neoplývá dokonalým tělem, avšak inteligence má na rozdávání. Deb dostala druhou šanci, ovšem dokáže jí vzhledem ke své povaze a k tomu, že je jí její přítel stále nablízku, jako Jane využít?

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Děkuji, naše milá rubriko, opět tu mám jeden seriál, u kterého se těším na maraton, který přijde v nedohlednu. Drop Dead Divu už mám ve watchlistu dlouho, proč se jen točí tolik seriálů? Kdo to má pak stíhat? :D Čekala jsem, že seriál bude podle mého gusta, a výsledek rozhodně nezklamal. Celá epizoda utekla jako voda a byla tak pohodová, že vážně sváděla k tomu, abych si hned pustila další díl. Ale jelikož jsem silná (a taky je půl jedenácté večer a ještě jsem nezačala svou pracovní práci), tak jsem teda odolala…

Docela mě zajímalo, jak si tvůrci poradí s přenesením duše, a výsledek byl vytvořen na výbornou. Obě hlavní hrdinky jsou úplně jiné, což je největší zábava především po výměně těla. Trošku se bojím, že s přibývajícími epizodami seriál trošku ztratí na svém kouzlu, protože blondýnka si bude stále více zvykat na tělo boubelky. Na druhou stranu styl Lifetime je takový lehce pohádkovější a uvolněnější, takže nás nečeká ani typická tvrdá právničina, proto sledování bude jistě pohodové od začátku do konce.

Líbily se mi všechny postavy, což se nestává tak často. Jasně, trošku se mi protočily panenky, když se tam hrdinku snažila sabotovat její krásná hubená kolegyně, protože tohle je prostě tak typické pro tento typ seriálů. Ale dalo se to přežít a všichni ostatní byli moc fajn. Jsem zvědavá, jak se tyto postavy budou dál vyvíjet a kdo se postupně bude dozvídat o hrdinčině tajemství. Taky jsem ráda, že to nedrží úplně v tajnosti, ale že o tom ví její povrchní blonďatá kamarádka, hned je to veselejší, když to břímě nemusí nést sama.

Celkově jde říct, že tohle je přesně ten typ odlehčeného seriálu, u kterého se mně osobně jede maraton jedna báseň. Sledování pilotu jsem si užila od začátku do konce a už se moc těším na další epizody.

+ postavy
+ výměna těla
+ uvolněná pohodová atmosféra
+ přiměřená hra na city

- typická klišé jako blbá blondýnka nebo zlá krásná protivnice

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: kdysi viděna část seriálu
Hodnocení celého seriálu: -

Drop Dead Divu jsem sledovala ještě v dobách, kdy jsem neznala serialzone. Nejspíš. Protože jinak by mi serialzone netvrdila, že jsem neviděla ani díl. Ano, mám špatnou paměť, ale tady jsem přesvědčená, že jsem minimálně dvě řady viděla. Ovšem pravdu asi už nikdy nezjistím, leda že bych prohledala staré disky.

Avšak k věci. DDD je pořád tak pohodový seriál, jak jsem si ho pamatovala. Už sice vůbec netuším, jak to bylo dál (to je ta špatná paměť), ale začátek je parádní, to se seriálu musí přiznat. Seriál sice nezačíná nijak pozitivně, ale jak je tady vidět, není to důvod pro nějaké emoční vydíračky a divák se může smát (klidně) už od první minuty. Samozřejmě že i ta smutná část nakonec přijde, ale dokonale zapadá, hodí se do jinak velmi odlehčené atmosféry a hlavně přijde až v době, kdy si už divák tak nějak zvládne oblíbit postavy.

A ty se tady opravdu povedly. Podle mě tohle ani není tím, že už jsem část seriálu kdysi viděla, ale ti nejhlavnější (Deb, Jane, Fred, Debina nejlepší kamarádka) si mě téměř ihned dokázali získat. Normálně by asi minimálně část z nich byla na zabití, ale tady se to tvůrcům podařilo vyvážit, aby ničeho nebylo moc.

Škoda je možná akorát těch tradičních klišé. Debino sžívání se s novým tělem a novými potřebami je výborné, znovuzískání nejlepší kamarádky také, ale ten pláč nad skorosnoubencem tam být už nemusel. V celé první epizodě mezi těmi dvěma funguje jediný moment. A to mi nepřijde jako moc. A i ta transformace klientky je trochu neuvěřitelná, ale budiž.

Časem se možná část kouzla ztratí, ale minimálně zatím funguje seriál téměř dokonale. Měla bych ho dokoukat…

+ sympatické postavy
+ velmi odlehčené pojetí

- snoubenec a další klišé

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Yellow

Yellow

Já to nesledovala pravidelně, ale občas jsem se podívala a Jane/Deb mě neskutečně baví, i prostředí,...
před 133 týdny
ragelly

ragelly

Taky proto, že byla v jiném těle se svými vzpomínkami, ale po Jane převzala všechny její chutě atd.,...
před 133 týdny
Jenny17

Jenny17

Taky jsem viděla pár dílů, ale dalo se to.
před 133 týdny
Další články k tématu