Facebook Twitter E-mail
14. března 2018

S lupou do historie: American Horror Story

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte American Horror Story 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: American Horror Story
Žánr: Horor / Thriller / Antologie
Stanice: FX
Vysílání: 2011-????
Celkový počet sérií: 7+
Premiéra: 5. 10. 2011
Délka pilotu: 52 minut

Kdo?

Tvůrce: Ryan Murphy, Brad Falchuk
Herci: Connie Britton, Dylan McDermott, Evan Peters, Taissa Farmiga, Denis O'Hare, Jessica Lange, Zachary Quinto, Joseph Fiennes, Sarah Paulson, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Emma Roberts, Kathy Bates, Michael Chiklis, Finn Wittrock, Angela Bassett, Wes Bentley, Matt Bomer, Chloë Sevigny, Cheyenne Jackson, Lady Gaga, Cuba Gooding Jr., Andre Holland, Billie Lourd, Alison Pill

O čem to je?

V roce 2011 se Ben, Vivien a jejich dcera Violet přestěhují do Los Angeles, aby zde začali nový život poté, co Vivien potratí a Ben má aféru se svou studentkou. Přestěhují se do starobylého domu, ve kterém uklízí Moira O'Hara. Seznámí se s novými sousedy, výstřední Constance a její dcerou Adalaide, které jejich život neustále narušují. Obtěžuje je i Larry Harvey, bývalý obyvatel domu, a dále Hyden McClaine, Benova studentka, se kterou měl poměr. Ben s Vivian se snaží obnovit svůj vztah a Violet, která trpí depresemi, se zpřátelí se záhadným mladíkem Tatem.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Na tohle jsem se hodně těšila, moje úplně první setkání s American Horror Story! I když téma Murder House není úplně to, které má z této série podle mě největší potenciál, i tak jsem byla zvědavá, jaký seriál bude, protože všichni si především první série hodně chválí. Nakonec mám po odsledování pilotu v hlavě ale jen jeden velký otazník. Co to sakra bylo?

Nečekala jsem, že se tady bude míchat tolik věcí dohromady. Jasně, všechny nějak souvisí s tím domem, ale tolik postav a tolik různých prvků, že mi z toho ještě teď jde hlava kolem. Neříkám, že se mi to nelíbilo, jen opravdu nenacházím slova, co si o tom mám myslet. Asi by bylo nejjistější dát si celý maraton, ideálně každou sérii za jeden den, aby ten příběh vždycky začal, rozvíjej se, odhaloval zvraty a vyvrcholil v rámci krátké doby, myslím, že tak dokáže v divákovi zanechat nejvíc dojmů. V pilotu bylo hodně naznačeno, ale často třeba pouhou zmínkou mimo řečí („Uhni mi z cesty, nebo tě znovu zabiju.“ ??). Nebo při psaní článku jsem si z obsahu vyspoilerovala, kdo je to Tate, to v pilotu vůbec ukázáno nebylo. A tak.

Herecky je seriál prvotřídní. Za ty roky z psaní článků ty herce znám jako své boty, i když jsem mnohé z nich třeba nikdy v ničem neviděla. Bylo fajn konečně vidět obživlou Jessicu Lange a tak. Samozřejmě Connie znám z FNL i Nashville a Dylana jsem taky viděla v několika seriálech, takže ti pro mě nebyli noví, každopádně z postav jsem obecně nadšená, zaujaly mě snad všechny z nich a těším se, až pojedu maraton a budu odhalovat jejich skutečnou podstatu. A nebudu lhát, jsem taky hodně zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Buď někdo přežije a odstěhuje se (nebo skončí v blázinci), nebo všichni umřou a budou strašit nový idylický mladý manželský pár, který se do domu po nich nastěhuje :-D

Jinak mě trošku mrzí, že nebyla atmosféra ještě víc intenzivní. Na to, jaký jsem poseroutka při sledování hororů a obecně se lekám, i když někdo otevře zprudka dveře (že, Seraphine :-D ), tak jsem se tady u toho pilotu snad vůbec nebála a lekla tak možná jednou nebo dvakrát. Ale co já vím, třeba s přibývajícími epizodami bude atmosféra přituhovat.

+ postavy
+ herci
+ antologie
+ hororový žánr
+ spousta překvapivých zvratů a náznaků

- skončíte sledování s velkým otazníkem v hlavě
- žádné odpovědi
- málo lekacích a strašidelných scén

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Seraphine313

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Seriál American Horror Story si snad už nemohl zvolit jasnější název. Přitom minimálně v pilotu je spíš lekačkou s hlavní dějovou linkou obsahující psychologické drama o rozpadu jednoho manželství.

Ano, American Horror Story je horor. V centru všeho dění je tajemný dům, ve kterém se před lety odehrála vražda a sebevražda. Ostatně dům je jediný nadpřirozený prvek z celého seriálu. A ani po zhlédnutí pilotu nemáte úplně jasno, zda vedlejší postavy – Constance, Eddie, Tate a Moira patří tak nějak k domu, nebo to jsou normální lidé ze sousedství. Minimálně v případě Moiry ale máte pochybnosti. Ben ji vidí jako mladou přitažlivou ženu, zatímco všichni ostatní jako starou pokojskou.

Co se týče úrovně hororu, minimálně ze začátku budete zklamáni, protože vám přijde, jako byste sledovali jednu z epizod Věřte, nevěřte. Na druhou stranu ale musím podotknout, že samotný příběh o rodině a zajímavost jednolitvých postav vyváží nedostatek jistoty a invence v zobrazování nadpřirozenosti a strašidelnosti domu. Protože přiznejme si, spousta lekaček z prvního dílu byla očekávaná, šablonovitá až téměř klišovitá. Jsem si ale poměrně jistý, že jak seriál dojde na konec řady, atmosféra seriálu bude úplně jiná. Základ pro to je celkem slušný.

Musím ocenit herecké výkony Connie Britton a Frances Conroy. Tolik oceňovaná Jessica Lange se zde zatím mihla jen asi ve třech scénách, takže nemohu posoudit. Herectví Dylana McDermotta a Evana Peterse bylo… průměrné, nejhůř asi ze všech ale dopadla Taissa Farmiga. Nutno ale podotknout, že jí v době první řady seriálu je 17 let a herecky si není ještě úplně jistá.

American Horror Story v pilotu nepřináší až tolik horor jako psychologické rodinné drama. Členové rodiny a sousedi jsou mnohem zajímavější než dům samotný. Přestože hororová atmosféra není stoprocentní, konec epizody ale přijde rychleji, než byste čekali.

+ dějová linka rodiny
+ Connie Britton
+ vyznáte se v postavách i ději, ale nevyznáte se v tom, co přijde dál

- hororová atmosféra není až tak skvělá, jak byste čekali
- Taissa Farmiga

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: viděno několik náhodných epizod v televizi
Hodnocení celého seriálu: -

Při náhodných návštěvách obýváku jsem už kdysi byla svědkem několika málo epizod tohoto seriálu, ale za tu dobu už jsem byla zase schopná zapomenout, co ve mně sledování AHS vyvolávalo za pocity.

Takže jsem byla víceméně odkázána na to, co mi říkala ragelly, která epizodu sledovala o nějakou dobu dřív než já . A jejím hlavním „poselstvím“ bylo, že pilot AHS je pořádně wtf. Vzhledem k tomu, na co jsem už zvyklá, mi to tedy sice nepřišlo, ale přesto si stěžovat vlastně nemůžu.

Horor to tedy zatím sice moc není (předpokládám, že by měl být, když se seriál jmenuje tak, jak se jmenuje), u něčeho se dá rozpoznat, že to nejspíš bylo myšleno jako nějaká lekačka, ale všechno to bylo prostě takové hrozně levné, jako kdybych sledovala nějaký horor na Barrandově, chápete. Nic originálního.

K mému překvapení má ale AHS občas překvapivě fungující smysl pro humor. Opravdu jsem nečekala, že se během sledování dokonce párkrát zasměju, ale stalo se, takže palec nahoru. Úplně nejzajímavější pro mě ale bylo sledovat psychologickou stránku seriálu. V chování postav je něco velmi poutavého, ač mi byla většina postav velmi nesympatická, seriál ve mně dokázal vyvolat zvědavost, abyi nebylo úplně lhostejné, co se bude dít dál.

Ale i přes to všechno si říkám, že od seriálu s takovou pověstí jsem prostě čekala něco víc. Jak jsem už říkala, atmosféra nebyla sice vůbec špatná, ale já vám nevím, tohle mi přijde jako taková dost falešná pochvala…

+ humor, psychologie
+ herci

- člověk by prostě čekal víc

Moje hodnocení pilotu: 50 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (právě čteš)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 87 týdny
Obsah jsem upravila, snad je to lepší :)
ragelly
před 87 týdny
V pohodě, spousta lidí má tento názor :) Pro nás není možné sledovat celý...
Caroline115
před 87 týdny
Ano, děkuju, mnohem lepší :-)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY