21. 3. 2018

S lupou do historie: Baby Daddy

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Baby Daddy 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Baby Daddy (Tři kluci a nemluvně)
Žánr: Sitcom
Stanice: Freefom
Vysílání: 2012–2015
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 20. 6. 2012
Délka pilotu: 22 minut

Kdo?

Tvůrce: Dan Berendsen
Herci: Jean-Luc Bilodeau, Tahj Mowry, Derek Theler, Melissa Peterman, Chelsea Kane

O čem to je?

Ben Weeler je dvacátník, který miluje svou svobodu. Najednou se z něj však stane táta na plný úvazek, když je mu přede dveřmi zanechána jeho tříměsíční dcera Emma. S pomocí své matky Bonnie, bratra Dannyho a dvou nejlepších přátel Tuckera a Riley si hrdina postupně uspořádává svůj život, aby dokázal zaopatřit svou dceru.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Nikdy bych to do sebe neřekla, ale začínám mít pocit, že tento typ seriálů je pro mě už příliš jednoduchý. Nevím, víc se mi komedie od Freeformu blíží Disneymu, než aby byly trošku dospělejší a pro mě zajímavější a zábavnější. Není to špatný seriál, není to ani nezábavný seriál. Mám ho naplánovaný na maraton a po zhlédnutí pilotu mi z watchlistu nezmizí. Ale pro mě je to ten typ seriálů, které zhlédnu jednou a za měsíc už si z něj nic nevybavím, prostě jedním okem tam a druhým ven.

Pilot utekl rychle a nabídl příjemný mix vtipu a emocí. Příběh je samozřejmě vyhraněný do krajnosti, ta nejistota a trapnost hrdinů ze zcela nečekané a naprosto nové události a životní situaci je hlavním zdrojem vtipů. V této komedii jde především o postavy, nějaký velký dějový pokrok nás asi nečeká. Z diskuzí na SZ si tak nějak vybavuju, že postupně tady tvůrci vytvořili milostný trojúhelník, což si dokážu představit, ono je to ostatně naznačeno už v pilotu. Je to očekávaný tah, ale nemyslím si, že by byl ke škodě, protože Riley to v mých očích bude fungovat dobře s oběma bratry. Po pilotu ale zatím netroufám tvrdit, kterému budu víc fandit, protože tolik toho zatím v tomto ohledu ukázáno nebylo.

Co se týče hlavního tématu – péče o Emmu, to je pro mě jedna velká neznámá a přiznám se, že zrovna dítě v hlavní roli není věc, kterou bych při sledování musela nutně vyhledávat. I tady byl pilot plný očekávaných situací a těžil z očekávaných problémů – vyměnit plínku, zabavit dítě, nakrmit ho, nakupovat pro něj věci atd… Prostě si seriál může odškrtnout všechna políčka toho, co se má na úvod ukázat. Mám pocit, že v dalších dílech se musí pořád to samé opakovat v bledě modrém, alespoň co se týče Emmy. Takže nakonec stejně půjde o klasický sitcom, kde bude v centru dění romantická linka a dítě tam bude vesměs do počtu.

Na druhou stranu některé vtipy se jim povedly. Jedna hláška mě tak pobavila, že jsem se nechtěně rozesmála nahlas, což už se mi dlouho nestalo, takže chválím. Postavy jsou zatím průměrné, stejně jako herci, ale věřím, že když odsleduju 100+ epizod, tak se s nimi sžiju a budu na ně pohlížet jinak. Zatím mírné rezervy, ale vesměs jsem spokojená. Nepůjde o můj nový zamilovaný hit, ale jako pohodový maraton bude Baby Daddy ideální.

+ příjemná oddychovka
+ podařené vtipy
+ solidní tempo

- průměrné postavy
- až moc jednoduchý seriál

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Od té doby, co tu máme rubriku S lupou do historie, tak si přijdu, že až příliš často narážím na seriály, které mám přidané v seznamu „Chci vidět“, ale na které se ještě stále nedostala řada. A proč? Protože si Drunkie pořád hledá nové seriály. Proto.

Sice o sobě nemůžu říct, že bych sledovala kdovíjaké perly seriálového světa (brečím v koutě), ale tohle tohle přišlo pitomé i mně. Celé je to naprosto šílené, příšerně dětinské (ok, tohle se svým watchlistem nemám právo komentovat) a celé složené jen a pouze z těch největších klišé.

Ovšem má to twist. Ač jsem se snažila si namlouvat, jak jsem znechucená, jak moc jsem chtěla, naprosto pravidelně jsem se smála (ne, nejsem robot, jen jsem se fakt zasmála docela hodněkrát)… a když epizoda skončila, ve své hlavě jsem si nedokázala říct nic jiného než: „Cože? To už to jako skončilo? Ale já jsem to nedovolila! Pokračuj dál!“ V mé hlavě to bylo ještě caps lockem.

Baby Daddy si mě získal, aniž bych věděla jak. Na to, že jsem vlastně na seriál neměla nijak kladný názor, seriál mě donutil na něj reagovat. Za těch dvacet minut jsem se stihla několikrát smát, několikrát jsem byla dojatá… A o to jde, no ne?

Jistě, seriál je to až brutálně jednoduchý, ale pokud dokáže i dál na diváka působit podobně jako v pilotu, vůbec ale vůbec to nevadí.

+ působí na diváka
+ je to vtipné (ač ne nějak na úrovni)

- dětinskost a přehnanost postav
- zdá se, že půjde o trojúhelník

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
SparkySpeirs

SparkySpeirs

Já to s Baby Daddy málem vzdala už v první sérii. Teď jsem ve druhé a pořád mě to moc nebaví......
před 125 týdny
Makronka

Makronka

Já jsem měla ráda Bena a fandila jsem mu i s Riley, navzdory tomu, že jí snad celý svět chtěl...
před 125 týdny
ševča

ševča

Dodnes si pamatuju, když tenhle seriál začínal. Ještě před premiérou každý, včetně mě, jen nadával, že...
před 91 týdny
Další články k tématu