13. 4. 2018

Novinka pod lupou: Alexa and Katie (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Alexa and Katie
Žánr Komedie / Teen
Stanice Netflix
Premiéra 23. 3. 2018
Vysílání celá série naráz
Délka pilotu 30 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Alexa a Katie jsou nejlepší kamarádky tak dlouho, jak si jen pamatují. Dívky se nemůžou dočkat, až konečně začnou společně chodit na střední školu. Bohužel ale musí čelit těžké krizi, která je donutí cítit se jako outsideři v době, kdy nejvíce záleží na tom, aby zapadly.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že sleduju další Hannu Montanu. Tohle má úplně stejný feeling, ale je tu něco navíc. A to něco se mi moc líbilo. Seriál je možná zaměřen na mladší publikum, ale nebojí se ukazovat i vážnější témata. Nestává se moc často, abychom tu měli seriály, ve kterých teen hrdinové musí čelit vážným problémům, jako je např. rakovina. A zde se s tím popasovali výborně.

Seriál vás rozesměje, rozpláče, dokáže vyvolat celou řadu emocí. A donutí vás si uvědomit, jak důležité je mít v životě někoho, kdo vás vždycky podrží, když budete potřebovat. Tady ta kombinace pubertálního chování hrdinek a vážnosti celé situace je hodně nevšední, ale až překvapivě dobře se k sobě hodí.

Velký vliv na tom, jak pohodově a uvolněně seriál působí, mají i hlavní herečky. Casting je zvolen na výbornou, navíc mi udělalo velkou radost, když jsem tady viděla Tiffani Thiessen, protože jsem netušila, že tady bude hrát. Holky mi do rolí perfektně sedly, mají společně výbornou chemii a jsem si jistá, že mě bude bavit je sledovat.

Na to, že jde o komedii, pilot docela překvapivě skončil docela výrazným cliffhangerem, alespoň já jako holka jsem přivřela oči, jako bych sledovala horor, protože tohle si nedovedu představit ani ve svých nejhorších nočních můrách. Pro ty, co už viděli i další díly: Řekněte mi, jestli v dalších dílech nějak navázali na to, co se stalo na konci pilotu, nebo to ignorovali? Resp. nechali to jen u té jedné a u druhé ne?

Celkově určitě seriál doporučuju. I když může na první pohled vypadat jako něco, co vypadlo od Disneyho, skrývá se toho v něm o tolik víc, že by vám neměl ujít a měli byste jej minimálně vyzkoušet.
  • spojení komedie a vážného tématu
  • vypořádávání se s vážnou nemocí u teenagera
  • chemie mezi hrdinkami
  • místy dětinské
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Bednovicmarek

Bednovicmarek

Chci se zeptat, bude někdo k tomuhle seriálu dělat titulky?
před 127 týdny
allyska

allyska

Tak jsem to zkusila, pilot nebyl špatný, ale další díl mě už od sledování odradil, jako jo je to puberťácké,...
před 126 týdny
Destinytte

Destinytte

Po pár minutách jsem myslela, že to vypnu nebo že se za pilot nedostanu (ten umělej smích mě zabíjí!). Ale...
před 117 týdny
Další články k tématu