7. 4. 2018

Novinka pod lupou: Roseanne (ABC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Roseanne
Žánr Sitcom
Stanice ABC
Premiéra 27. 3. 2018
Vysílání středa 21:00 hodin
Délka pilotu 46 minut
Předskokan
Konkurence NCIS (CBS), The Flash (The CW), Lethal Weapon (Fox), The Voice (NBC)
Tipovačka

O čem to je?

Slavný seriál se po 11 letech vrací zpět na obrazovky.

Darlene Conner má nyní již sama dvě děti, se kterými se stěhuje zpět ke svým rodičům poté, co přijde o práci. Pokusí se znovu dát dohromady svou mámu a tetu Jackie, které se šíleně rozhádaly kvůli prezidentským volbám v roce 2016. Backy oznámí rodině, že plánuje být náhradní matkou, za což dostane odměnu 50 000 dolarů. Její plán se ale Roseanne a Danovi ani trošku nelíbí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pokud nepočítám pilot seriálu, který jsme měli nedávno v SLDH, tak je tohle pro mě první setkání se slavnou Roseanne. Na větvi jsem z epizody nebyla, ale sledování to rozhodně nebylo nudné ani celkově špatné. Jelikož alespoň to srovnání s pilotem mám, tak se hned nabízí, jak si nový díl stojí.

Je to v podstatě to stejné. Herci zestárli, děti dospěly, ale styl humoru se nezměnil. Postavy jsou stále stejná jelita, mají své typické hlášky a chování. Každopádně já jsem velkým fanouškem dlouholetých seriálů hlavně proto, že postavy (zvlášť ty dětské) nám dospívají před očima. Nyní u Roseanne vidíme děti již dospělé a je skvělé sledovat, jak se jejich život vyvinul. Je super, že všichni herci kývli na účinkování v revivalu, ono to není to pravé, když někoho musíte ignorovat nebo dokonce přeobsadit, protože fanoušci původního seriálu si nezvyknou. To se tady ale naštěstí neděje.

Příběhově byla epizoda nabitá informacemi, které slouží pro fanoušky. Seriál samozřejmě můžou začít od nové série sledovat i ti, kteří jej dřív neviděli, protože je to přece jen sitcom, takže příběh víceméně neexistuje a nemusíte znát předem žádné souvislosti. Navíc s tím, že tvůrci nyní stejně ignorovali původní finále, kde došlo k docela významné události, a nyní si hrají na šťastnou rodinku, jako by se nikdy nic nestalo. Takže ano, můžete začít sledovat i bez znalosti předchozích dílů, ale v tom případě pro vás bude první epizoda nuda, protože se tam hodně vysvětluje, co se s kým stalo atd.

Samozřejmě i sem se dostala nějaká ta politika, která byla ostatně jednou z hlavních linek epizody, která proti sobě postavila Roseanne a její sestru. I když jsem se bavila, myslím, že Will a Grace měli politické vtipy v prvním díle revivalu lepší, seděly mi víc.
  • herci a postavy z původního seriálu po letech
  • dobrá atmosféra, tempo
  • politické vtipy
  • ignorace předchozího konce seriálu
  • nepůjde o srdcovku – něco, na co bych se těšila
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu