4. 4. 2018

S lupou do historie: My Name Is Earl

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte My Name Is Earl 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: My Name Is Earl (Jmenuju se Earl)
Žánr: Sitcom
Stanice: NBC
Vysílání: 2005–2009
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 20. 9. 2005
Délka pilotu: 22 minut

Kdo?

Tvůrce: Gregory Thomas Garcia
Herci: Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Nadine Velazquez, Eddie Steeples

O čem to je?

Život Earla Hickeyho byl plný špatných rozhodnutí a chyb. Když se konečně štěstěna začne otáčet na jeho stranu a Earl vyhraje 100 000 dolarů v loterii, je vzápětí sražen autem a los mu uletí pryč. Během pobytu v nemocnici v televizi uvidí rozhovor s Carsonem Dalym a najednou ho osvítí: když bude dělat dobré skutky, štěstí se mu vrátí do života. Je to prostě karma. Earlovi se v hlavě rozsvítí a rozhodne se napravit každou levárnu, jakou kdy v životě způsobil.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Earl mě nikdy nelákal. Je to jedna z těch komedií, které se mi do watchlistu nikdy nedostaly a nikdy jsem neměla v plánu se na ně dívat. Asi je to hlavně postavami, protože ty na fotkách působí tak strašně nesympaticky a odpudivě, že jsem se k tomu prostě nedokázala donutit. Ale máme tady SLDH a co bychom pro vás neudělali, že? :-)

Nakonec jsem ale byla skoro až zaskočená, jak moc ne-špatné to vlastně bylo. Ač to vůči mému mladšímu já nerada přiznávám, docela dobře jsem se bavila. Pořád nejde o seriál, u kterého bych měla potřebu vidět všechny díly, ovšem nyní už mi při představě maratonu neběhá mráz po zádech, takže to považuju za docela dobrý pokrok.

Já jsem vlastně až do dneška netušila, o čem ten seriál má být. Byla jsem docela překvapená, že má jakousi hlavní dějovou linku, což u komedií není až tak časté. Teď mi jen řekněte, kolik toho Earl stihl odčinit za ty čtyři roky a jestli měl seriál nějaké uspokojivé zakončení? Docela by mě to zajímalo.

Postavy jsou teda pořád docela oříšek. Už ta úvodní sekvence s opilou svatbou a rozením dětí byla na mě docela dost. Nejsem moc fanoušek tady těch buranských typů, protože mi přijdou spíš trapné než vtipné. Nikdo mě tu extra nezaujal, ale nikdo mi ani hodně nevadil, takže se to tak nějak vynuluje. Možná by to pro mě osobně chtělo víc času, abych si na tyto zvláštní postavy zvykla, podobně jako u Rasing Hope, které je dost podobné.

Celkově ale příjemné překvapení. Byly tu povedené vtípky a celý pilot mi utekl docela rychle, což je s podivem, jelikož jsem během něj chodila na páse, což zákonitě znamená, že vteřiny se vlečou jako minuty a minuty jako hodiny :-D

+ dobré vtipy
+ zajímavý příběh

- postavy moc buranské
- nemám touhu sledovat dál

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: část seriálu viděna v televizi
Hodnocení celého seriálu: -

Earla znám už z těch začátků Primy COOL a mám ho spojeného hlavně s věcí, která s tímhle seriálem vlastně tak úplně nesouvisí – kdysi mě po několika epizodách (a možná k řadách) hrozně šokovalo, že Earla hraje stejný herec, který ztvárňuje hlavní postavu v Alvinovi a chipmuncích. Chválím Jasona Leea, že se dokáže tak proměňovat, ale já málem kdysi dostala infarkt :D.

Každopádně na to, jak může být Earl na první pohled nelákavý, už i v pilotu seriál tomuhle předsudku „nakopává zadek“. S popsáním seriálu je to trochu složité. Je sice trochu buranský – i když ne tolik, aby to vadilo – ale zase nejde říct, že by byl hloupý. To totiž není ani náhodou. Za buranskou fasádou je totiž kupodivu milé a hlavně vtipné.

Dneska jsem sice spala hříšně málo, takže mám leda tak chuť si tu lehnout a spát, rozhodně ne koukat na seriál. Avšak Earl mě mnohokrát donutil alespoň vyloudit úsměv na tváři, několikrát jsem se zasmála i nahlas.

Jistě, seriál si žádá to, aby ho člověk neodsoudil předem (protože nevím jak vy, ale kdybych já prolézala seriály a vybírala si na základě záhlaví, od Earla asi hodně rychle uteču), ale když už člověk minimálně pilotu dá šanci, dostane dvaadvacet minut, které mu neuvěřitelně zlepší náladu. Tak tedy karmě zdar, bavila jsem se. Nic víc podle mě říkat netřeba.

+ humor feeling seriálu
+ zápletka, která se neopotřebuje za pár dílů

- první dojem

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
milosh

milosh

Tohle je pro mě rozhlasový seriál. Kámoš na koleji to sledoval furt, takže jsem prakticky nikdy neviděl...
před 123 týdny
T.E.O.N.A.S

T.E.O.N.A.S

V době kdy běžela první a druhá řada, byl to pro mě top. Úžasný seriálek plný zajímavých lidiček a...
před 123 týdny
andrea168

andrea168

Diky moc, vzdycky mne to zajimalo. Byl by to moc hezky konec.
před 123 týdny
Další články k tématu