Facebook Twitter E-mail
6. dubna 2018

Scéna měsíce: Březen 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

On My Block
epizoda
1×10 – Chapter Ten (16. 3. 2018)
herci
Sierra Capri (Monse), Ronni Hawk (Olivia)
scéna
Kamarádky
allyska

Ať už byla poslední epizoda seriálu Good Doctor perfektní a měla jsem tam svého favorita na scénu měsíce, o chlup zvítězila jiná, a to z novinky od Netflixu, On My Block. Toto povedené dílko je o partě kamarádů, co akorát nastoupili na střední školu. Děj pěkně odsýpá, nic není přehnané, trapné, předvídatelné a navíc je to i dost vtipné. Proto mě otrávilo, když scenáristé dali dohromady Cesara a Olivii. Milostných trojúhelníků mám už plné zuby. Naštěstí z toho pěkně vybruslili. Žádné výčitky a drama, právě naopak. Když Olivia zjistí, že je Monse už dávno do Cesara zamilovaná, nezlobí se, dokonce jí poradí, aby obavy hodila za hlavu a myslela taky někdy na sebe. Monse se tak uleví, že neztratí kamarádku, kterou nikdy předtím neměla.

A.R.G.U.S.

Blindspot
epizoda
herci
Ashley Johnson (Patterson) a Luke Mitchell (Roman)
scéna
Patterson a Roman
A.R.G.U.S.

Tento měsíc v seriálech bylo hodně nezapomenutelných scén. Nakonec jsem si tedy vybral z seriálu, u kterého jsem ani náhodou nečekal takový zážitek. A když zkombinovali mé oblíbené téma – časovou smyčku a Patterson, moji nejoblíbenější postavu, tak mi hned bylo jasné, že toto bude fakt něco. Blindspot je krimi, časovou smyčku jsem tam vážně nečekal, ale byla dobře vysvětlená. Když se den opakuje pořád dokola a dokola, tak postava z toho začne být hotová. No a přesně to se stalo Patterson. Ale tvůrci zašli ještě dál, ať prohozením rolí Jane a Kurta, scénami mezi Zapatou a Readem, ale nejlepší bylo, když se resetoval den a na ni ve výtahu čekal Roman, který na sobě neměl žádné oblečení.

Furiant

Taken
epizoda
herci
Adam Goldberg (Harden Kilroy), Clive Standen (Bryan Mills), Jessica Camacho (Santana), Yasmin Lau (Ji-Su), Christine Mao, Frank Nakashima
scéna
Kilroyovo video
Furiant

Březen byl seriály celkem nabitý, adeptů na scénu měsíce jsem tak měl vícero. Nakonec jsem ale zvolil Kilroyovo video, které bylo vysíláno na konci sedmé epizody druhé série Taken. V této epizodě šlo o záchranu izraelského vědce, jež byl několik desítek let držen v zajetí v Severní Koreji. Aby však Koreu opustil i jeho syn, musel Mills a jeho tým slíbit, že odvysílá lidem v Koreji video o tom, jak se žije jinde ve světě. Tvorbu videa si na starost vzal Kilroy a slib byl dodržen. Mně se toto video opravdu hodně líbilo. I když se v seriálu jednalo o fikci, stav v Severní Koreji je ale realitou. Nedokážu si ani představit, čím si tamní lid musí procházet. Toto video (respektive vlastně celé epizoda) připomnělo, jak je úžasné žít ve svobodné zemi a že bychom si toho měli vážit. Proto jsem jej vybral jako scénu tohoto měsíce.

lukascoolarik

American Crime Story
epizoda
herci
Darren Criss (Andrew Cunanan), Jon Jon Briones (Modesto Cunanan)
scéna
Já nemůžu být lež
lukascoolarik

Březnová porce epizod American Crime Story s sebou přinesla řadu menších i větších scén, které bych mohl zmínit. Jedna z nejsilnějších částí celého příběhu ale podle mě přišla v předposlední epizodě Creator/Destroyer, v níž nám bylo odkryto Andrewovo zajímavé dětství. Díl kulminuje hádkou mezi ním a jeho otcem Modestem poté, co se Modesto dá na útěk a Andrew se za ním vydá do zahraničí, aby získal odpovědi. Dozvídá se, že celý jeho život byl postaven na lžích, a tím pádem je přeneseně vzato i on sám jedna velká lež. Celá scéna byla bohatá na silný dialog, mimo jiné rezonovala Modestova věta: „Nejsi naštvaný, protože jsem kradl, ale protože jsem přestal.“ V posledních minutách tohoto dílu do sebe všechno zapadá, a byť samozřejmě neschvaluju činy, které Cunanan spáchal, je těžké necítit vůči něčemu alespoň ždibec empatie.

Pajky

Magicians (V zajetí kouzel)
epizoda
herci
Jason Ralph (Quentin), Stella Maeve (Julia), Olivia Taylor Dudley (Alice), Hale Appleman (Eliot), Arjun Gupta (Penny), Summer Bishil (Margo), Trevor Einhorn (Josh) a Jade Tailor (Kady)
scéna
Under Pressure
pajky

Tentokrát jsem se pro scénu měsíce rozhodl poměrně rychle. Nic extrémně emotivního se tenhle měsíc neodehrávalo (alespoň ne v mých seriálech), a tak vyhrála tahle malá pocta Davidu Bowiemu. The Magicians jsou v letošní sérii na misi za obnovení magie a v této epizodě museli několikrát předvést, že jim hudba není cizí. A to nejlepší si nechali úplně na závěr. Hudba Davida Bowieho mě baví a seriály (i filmy) ji používají rády a často. I proto se mi líbilo, že Magicians na to šli po svém a jejich podání Under Pressure stálo za to.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

A.R.G.U.S.
před 93 týdny
To určitě, jen se tento měsíc našlo fakt dost povedených scén, takže výběr...
Pajky
před 93 týdny
Upřímně jsem viděl až po uzávěrce vydání, jinak bych o tom přemýšlel....
YamataNoOrochi
před 91 týdny
A.R.G.U.S. máš mé symfonie. xD Jen teď čekám, jestli a kdy se zase dá dohromady...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY