11. 4. 2018

S lupou do historie: Third Watch

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Third Watch 1×01: Welcome to Camelot?

Medailónek

Název: Third Watch (Třetí hlídka)
Žánr: Drama / Policejní / Hasičský / Lékařský
Stanice: NBC
Vysílání: 1999–2005
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 23. 9. 1999
Délka pilotu: 45 minut

Kdo?

Tvůrce: John Wells, Edward Allen Bernero
Herci: Michael Beach, Coby Bell, Bobby Cannavale, Eddie Cibrian, Molly Price, Kim Raver, Anthony Ruivivar, Skipp Sudduth, Jason Wiles, Amy Carlson, Chris Bauer, Tia Texada, Nia Long, Bonnie Dennison, Cara Buono, Josh Stewart

O čem to je?

Seriál vypráví příběhy členů 55. okrsku New York City. Tito odvážní muži a ženy pracují jako policisté, záchranáři a hasiči. Jejich směna je označována jako „třetí hlídka“, jelikož pracují od tří hodin odpoledne do jedenácti hodin v noci.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

A já jsem si myslela, jak je 9–1–1 působivé a originální. To jsem ještě nevěděla, že je to v podstatě Třetí hlídka 2.0. Tento seriál vypadá úplně stejně, pokud vám tedy 9–1–1 chybí a rádi byste koukali na něco totožného, pak tady máte 6 sérií této akcí nabité klasiky.

Pilot měl tolik napětí, děje a akce, že jsem nestíhala ani mrkat, aby mi náhodou něco neuteklo. Moc se mi líbí, jak se policisté, záchranáři a hasiči potkávají u stejných případů. Sice mají všichni stejné uniformy, takže v podstatě během rychlých střihů skoro nejde poznat, kdo je kdo, ale ono to ve výsledku vůbec nevadí. Mimochodem, pamatujete na scénu ve Station 9, kdy hrdinku v hasičském autě zablokovalo policejní auto? No… jaksi je to vykrádačka tohoto pilotu, kde bylo úplně to samé.

Postav je zde požehnaně, což ostatně vyplývá už z toho, že tu vlastně jsou zástupci tří různých profesí. Jasně, pořád je to jen jedna směna, ale i tak se počet navýší. Možná i proto se tvůrci nesnaží za každou cenu ukazovat nějaká velká osobní dramata nebo životy postav mimo práci. Z 90 % se pilot soutředí jen na samotné případy, což je vítaná změna. Jasně, jsou tu nějaké náznaky osobních životů, tuším zde byl zmíněn nějaký rozchod a ukázána rodina policistky, ale opravdu jen chvilkově a bez nějakého většího důrazu.

Herci jsou parádní, spoustu z nich znám z jiných rolí. Všechny postavy jsem si ihned oblíbila a moc mě bavily jejich vzájemné interakce. Není potřeba hrát na romantickou notu, ono i to přátelství může mít na diváka velký dopad, když je mezi postavami ta správná chemie.

V neposlední řadě musím zmínit i příběhové zvraty. Především jeden přišel tak náhle, až mi poskočilo srdce, protože jsem to skutečně nečekala. A to ani nebyl konec dílu, prostě z ničeho nic bum, twist, a co bude teď dál? Doufám, že tuto jedinečnou práci s atmosférou a napětím si seriál udrží po celou dobu. Upřímně, neměla jsem ho ve watchlistu, ale po zhlédnutí pilotu si ho tam přidávám, protože tohle chci rozhodně vidět komplet. Moc povedený seriál.

+ spousta akce
+ výborné postavy a jejich chemie
+ kombinace policie, hasičů a záchranářů
+ velký zvrat

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Upřímně si nepamatuju, že bych tento seriál už někdy vypadá, ač to vypadá, tě tomu tak je, takže mým vlastně prvním seznámím byl náhled traileru. Když ten jsem viděla, už jsem se začala tak trochu hrozit, co mě to čeká za hrůzu, ale znáte to… Tyhle hrozivé náhledy málokdy odpovídají realitě. A je tomu tak i v případě tohoto seriálu.

Hodně mě překvapilo obsazení. Nečekala jsem, že uvidím někoho známého, ale mýlila jsem se. A když jsem v roli mladého hajzlíka viděla LL Cool Je (pardon, fakt netuším, jak to napsat, takže prostě myslím toho z NCIS: LA a Lip Sync Battle), měla jsem z toho pomalu Vánoce.

Příběh seriálu není ucelený, spíš lítá od jedné věci k druhé, ale přesto nakonec smysl dává. Taky musím ocenit, že i přes to velmi časté střídání případů mě za celou dobu nenapadlo, že za chvíli jim musí originální nápady dojít a že se začnou opakovat. Možná je to díky tomu, že Third Watch je svým způsobem odtažitý a na oběti (ono i na všechny ty zdravotníky, policisty a hasiče) jakožto lidi se vůbec nesoustředí. Což ale rozhodně není na škodu, protože tohle je všude a dokáže to omrzet.

Místo toho tu máme hodně akce. A musím poznamenat, že hodně povedené akce. Ne že by se mi během sledování zatajoval dech, ne že by se to nedalo odhadnout, ale sledovalo se to opravdu příjemně.

Trochu na nervy mi lezla jen hudba. Asi dvakrát se tam opakoval nějaký hudební motiv, o kterém jsem celou dobu přemýšlela, odkud ho sakra znám, ale ho mi nijak zvlášť nevadilo. Ale některé další volby byly vážně „drsné“. Třeba z té skladby na konci jsem měla nutkání vyhodit sluchátka z uší… Ale to je drobnost.

+ částečně neosobní přístup, sledování mnoha jednotek
+ akce, ač relativně předvídatelná

- hudba

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

Díky za tip, kouknu na to, až trochu zredukuji resty :)
před 129 týdny
Caroline115

Caroline115

Tak o tomhle seriálu jsem v životě neslyšela :-D A přitom to má 6 sérií, bych čekala, že to bude...
před 128 týdny
Bellezza

Bellezza

Tento seriál som pravidelne pozerávala na NOVE,aj ked chodil dosť neskoro.Už si veľmi nespomínam čo všetko...
před 128 týdny
Další články k tématu