Facebook Twitter E-mail
18. dubna 2018

S lupou do historie: Chasing Life

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Chasing Life 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Chasing Life
Žánr: Drama / Rodinný
Stanice: ABC Family
Vysílání: 2014–2015
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 10. 6. 2014
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrce: Susanna Fogel, Joni Lefkowitz
Herci: Italia Ricci, Haley Ramm, Mary Page Keller, Richard Brancatisano, Aisha Dee, Abhi Sinha, Rebecca Schull

O čem to je?

April je mladá ambiciózní novinářka, která se snaží balancovat mezi svou prací a rodinou – ovdovělou matkou Sárou, rebelskou mladší sestrou Brennou a svou babičkou. April se konečně začíná svítat na lepší časy jak v práci, tak v osobním životě, začne totiž vztah se svým kolegou Dominicem. V tu chvíli však April zasáhne rána osudu. Od svého vzdáleného strýce se totiž dozví, že má rakovinu.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: viděla jsem 1. sérii
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Chasing Life je jedním ze seriálů, který nekopíruje desítky jiných a zabývá se originálnějším námětem. V první části dílu se seznamujeme s mladou April, která se snaží prorazit ve své nové práci a začíná randit s kolegou, který se jí líbí. Poznáváme její rodinu a nejlepší kamarádku. Zároveň se April znovu shledává se svým strýcem, který se po smrti Aprilina otce od rodiny odstřihl. Žije si tedy vcelku spokojený život, ovšem vzápětí se dozvídá, že má leukémii.

Její život se tedy rázem změní, což máme možnost sledovat v druhé části pilotu, kdy April začíná svůj den a je ovlivněna touto zprávou. Hlavou se jí honí spousta věcí – ví, že je její zdraví ohroženo, ale zároveň nechce riskovat svou práci. Ví, že by měla svým blízkým říct, co se přihodilo, ale zároveň nechce, aby kvůli ní přestali žít své životy a starali se o ni. Moc se mi líbilo sledovat tuto psychickou stránku její diagnózy, což je pro mě jeden z aspektů seriálu, který mě nalákal.

Jedná se samozřejmě o velmi vážné téma, které je ale správně vyváženo humorem a postavami, které dokáží odlehčit situaci. Divák tak není po zhlédnutí epizody psychicky vyšťavený a klidně ustojíte více epizod najednou, pokud si dáváte maraton.

K pilotní epizodě zatím žádná negativa nemám – děj má spád, postavy jsou sympatické (snad jen Brenna je místy na facku) a nechybí ani šokující cliffhanger na konci epizody. Mé výhrady se začaly hromadit až v průběhu série (zbytečné drama, milostný trojúhelník, …), což je důvod, proč jsem sledování po první sérii ukončila.

+ neotřepané téma
+ vyváženost žánru
+ šok na konci

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Dramata od Freeformu jsou prostě podle mého gusta. Ani jsem nepotřebovala vidět byť jen vteřinu z Chasing Life, abych věděla, že se mi seriál bude líbit. I tak je ale moc fajn odsledovat pilot a zjistit, že jste dostali přesně to, co jste na začátku očekávali. Celá epizoda uplynula jako voda, i když mě Drunk_Queen neustále vyrušovala a snažila se odvádět mou pozornost (i teď při psaní názoru), jen abych nešla spát dřív než ona. Ale to nevyjde, ha ha, já se nenechám odradit od psaní pozitivního názoru!

Ale zpět k seriálu. Hlavní hrdinka je moc sympatická holka. Osobně jsem se nikdy nedokázala ztotožnit s tímto typem akčních lidí, kteří jsou pro článek ochotní udělat první poslední. Dobře, asi moje vystudovaná novinařina nebyl ten ideální obor pro člověka jako já, který ideálně píše většinu svých textů podle toho, co viděl na internetu, aby nemusel nikam chodit a nedejbože s někým osobně mluvit, třeba dělat rozhovor. Ale to je vedlejší. April je super, hned mi padla do oka. Líbí se mi její pracovní nasazení i osobní život. Rodina je sice lehce otravná (především ségra je zbytečně průserová), ale hrdinka to všechno vynahrazuje. Rozhodně má na to, aby utáhla celý seriál.

Moje romantická dušička poskočila při tom, jakou má skvělou chemii se svým kolegou v práci. Vím, že tady bude pak ještě hostovat můj milovaný Scott Michael Foster, ale prozatím mi Dominic k April sedí perfektně a těším se, jak se jejich vztah bude vyvíjet.

Hudba špičková jako vždy, atmosféra špičková jako vždy, tvůrci dokázali vyvolat různé emoce a zahrnout vážné téma a obklopit ho i kapkou sarkasmu a odlehčené komedie, což hodně oceňuju. Ve výsledku jde o výbornou pohodovku, která je pro mě na maraton ideální. Těším se, až se k seriálu dostanu!

+ atmosféra, hudba
+ práce s různými emocemi
+ hlavní hrdinka
+ romantická chemie

- problematická sestra
- zvrat na konci byl až moc zbytečný

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: viděny první dvě epizody
Hodnocení celého seriálu: -

Upřímně jsem netušila, že když jsem si myslela, že jsem z Chasing Life viděla celé první dvě epizody, tak jsem si až příliš fandila. Viděla jsem totiž celé dvě. Páni, to je výkon.

Tehdy jsem nejspíš nepřestala sledovat z důvodů, které v tomhle názoru jmenuju, ale stalo se tak. A po těch třech a půl letech už stejně nejspíš nikdy nenavážu. Přitom April je skvělá hlavní hrdinka. Mám s ní problém, ale ten zmíním později, nebudu začínat negativy. Moc se mi líbí její smysl pro humor a je to prostě sympaťačka. Naznačenému vztahu s Dominicem bych, kdybych se na seriál opravdu dívala, klidně i fandila (jen doufám, že mě pohled na záhlaví seriálu klame a tvůrci se později nehodlají vytasit s milostným trojúhelníkem, protože to by byl skutečně zločin).

Skutečný poklad tohohle seriálu se ale skrývá v nemoci (tímto všem přeji pevné zdraví a doufám, že nikoho z nás nepotká nic podobného). Naprosto a úplně mě dostaly ta bezmoc, ten strach a hlavně to „sobectví“ ostatních, ač přišlo vlastně omylem a proto, že hlavní hrdinka prostě dávala vždycky přednost ostatním. Ale vidět to v takhle nevhodnou dobu bolelo i mě. A celkově se s tímhle tématem tvůrci poprali parádně, takže chválím.

Možná i z tohohle důvodu jsem měla s Aprilinou rodinou minimálně ze začátku problém. Ke konci se to sice srovnalo, ale ze začátku jsem opravdu měla co dělat snášet toho otravného spratka, který je její mladší sestrou, matka také měla své momenty, kdy jsem si vážně nebyla jistá, jestli tohle vydržím. Ale abych byla fér, ani ta hlavní postava není dokonalá. Pardon, ale už těm postavám jejich postoj „kariéra je můj život“ prostě nevěřím. Je to příšerné klišé. Jestli to takhle někdo má v reálu, gratuluju, ale v seriálovém světě je to tak 90 %, na což jim neskočím.

Celkově je ale seriál opravdu fajn, smutek a deprese a humor jsou vyváženy, takže se z člověka během sledování nestane troska a zároveň divák nemá pocit, že tvůrci téma ošklivě znevažují.

PS: Nevěřte ragelly, protože skutečnou obětí jsem mezi námi dvěma já. Neustále mě psychicky (fyzicky ne, protože bydlíme moc daleko od sebe, naštěstí) ničí a je na mě zlá.

+ psychologická stránka seriálu
+ hlavní hrdinka

- sestra, matka
- klišé

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (právě čteš)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

andromache
před 82 týdny
ragelly+Drunk_Queen: Ale no tak děvčata, nechte se :D. Jinak k seriálu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY