Facebook Twitter E-mail
22. dubna 2018

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně ABC

Už za tři týdny nás čekají Upfronts. Pojďme se na závěr sezóny podívat na to, jak si jednotlivé seriály před začátkem hromadného oznamování osudů stojí.

Už je to 2,5 měsíce, co jsme přinesli první předpovědi této sezóny. Nyní již zbývají pouhé tři týdny do Upfronts, tři týdny do oznámení osudů většiny seriálů z naší tipovačky Kdo přežije, ale i stálic Velké pětky, které mají v programu své nedílné místo, nebo se o něj naopak letos hodně bojí. Je proto na čase zhodnotit jejich šance na přežití, než přijdou oficiální výsledky.

ABC už toho prodloužila a zrušila mnoho, přesto má ale tolik seriálů, že jich stále hodně k oznámení zbývá. Seriály rozdělíme do sedmi skupin podle toho, jak velké šance na zrušení mají. Do první kategorie zařadíme již obnovené seriály, do poslední pak ty oficiálně zrušené.

Jako již tradičně v přehledu ignorujeme reality shows, které mají ve většině případů obnovení jisté nebo už obnovené jsou.

V seznamu dále nenajdete ani stálice a novinky, které si zatím neodbyly svou premiéru. U těchto opravdu nemá smysl tipovat, protože nejsou známá žádná čísla ratingů a sledovaností. U ABC do této kategorie patří pouze Quantico, které má premiéru 26. dubna.

Tolik k úvodu a nyní už se můžeme ponořit do našich tipů a spekulací.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
Prodlouženo

The Goldbergs
Grey's Anatomy
The Good Doctor
Modern Family
Roseanne

Krátký komentář: Žádné překvapení se nekoná. U všech těchto seriálů se s prodloužením počítalo. Maximálně Roseanne svým úspěchem dost překvapila, její návrat trhal rekordy na všech frontách, což nečekala ani samotná stanice, jak její šéfové přiznali. The Good Doctor je jedna z nejúspěšnějších letošních novinek, zbytek jsou stálice, které tu s námi budou tak dlouho, dokud stanice bude trpělivě navyšovat platy hereckých hvězd.


Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
10 %

Black-ish
Série: 4.

Krátký komentář: Seriál milují menšiny, stanice je známá svou rozmanitostí. Tyhle dvě věci zákonitě znamenají prodlužování i přesto, že nejde o nejsledovanější komedii.

Šance na zrušení:
10 %

American Housewife
Série: 2.

Krátký komentář: I když seriál není takový hit jako loni, pořád si vede solidně a především stabilně. Stanice ruší The Middle, další potenciálně dlouholetou komedii jen tak bezdůvodně rušit nebude.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
25 %

Splitting Up Together
Série: 1.

Krátký komentář: Midseason novinky nemívají většinou mnoho šancí k úspěchu. Tento seriál těží z velké části z úspěchu Roseanne. Čísla má díky silnému předskokanovi solidní a je velká šance, že ho stanice prodlouží pro druhou řadu.

Šance na zrušení:
30 %

Speechless
Série: 2.

Krátký komentář: Už jsem psala o rozmanitosti? Jistě, Black-ish. Zde je další příklad, kde obsah vítězí nad sledovaností. Speechless má silné téma, které ho udrží na obrazovkách ještě hodně dlouho.


Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
35 %

Station 19
Série: 1.

Krátký komentář: I když nejde o takový hit, jaký by se od Shondy čekal, seriál není ani velký propadák. Noví šestnáctiletí Chirurgové z toho nebudou, ale druhé řady bychom se dočkat mohli. V programu jsou rozhodně seriály, které mají ke zrušení blíž.

Šance na zrušení:
40 %

How to Get Away with Murder
Série: 4.

Krátký komentář: Scandal končí, TGIT ale bude pokračovat, i kdyby měl mít pouze dva Shondalandy ze tří čtvrtečních seriálů. Tvůrkyně už je na Netflixu, takže od ní nové seriály na ABC nemůžeme čekat. Přesto Murder s největší pravděpodobností zůstane v programu s Grey's.

Šance na zrušení:
40 %

Fresh Off the Boat
Série: 4.

Krátký komentář: Rozmanitost potřetí, protože ani na Asiaty se nesmí zapomínat. Sledovanost už je sice docela nízko, ale ještě jednu nebo dvě řady by zajistit mohla.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
55 %

Agents of S.H.I.E.L.D.
Série: 5.

Krátký komentář: U Agentů je to stále dokola ta samá písnička. Sledovanost nula nula nic, ale Marvel má hlavní slovo. Inhumans se pravděpodobně nevrátí, ale že by Marvel neměl v programu ABC nic? Možná se ti Agenti zase jednou smrtce vyhnou! Taky je velká šance, že pokud budou prodlouženi, ruku v ruce s tím bude oznámeno i to, že půjde o závěrečnou řadu.

Šance na zrušení:
65 %

Designated Survivor
Série: 2.

Krátký komentář: Bude záležet, jak silné dramatické piloty ABC má. Seriál má podprůměrnou sledovanost, která ale nekolísá. Navíc ho streamuje Netflix, což mu dodává mezinárodní dosah, který v dlouhodobějším hledisku může být pro ABC výnosný. Otázkou je, jestli je ochotná čekat tak dlouho.

Šance na zrušení:
75 %

Alex, Inc.
Série: 1.

Krátký komentář: Už jsme viděli šílenější věci než to, že by se seriál jako Alex mohl vrátit s druhou řadou. Stanice se ho snaží protlačit za každou cenu, ostatně tento týden dala novou epizodu ve speciálním čase po Roseanne. I když se sledovanost trošku zvedla, v pravidelném slotu zůstal Alex opět nízko. Možná kvůli Zachovi druhá řada bude, ale nedivili bychom se, kdyby si ABC nechala z letoška jen Splitting Up Together a začala na podzim s vesměs čistým štítem.

Šance na zrušení:
80 %

Deception
Série: 1.

Krátký komentář: Nový Mentalista na diváky nezapůsobil. Sledovanost stále klesá a je jen minimální šance, že by se tato kriminálka mohla objevit i v programu příští sezóny.

Šance na zrušení:
80 %

The Crossing
Série: 1.

Krátký komentář: Útěchou fanouškům může být to, že seriál vypadá jako minisérie, která by mohla mít jakž takž závěr. Sledovanost je tragická, byl by zázrak, kdyby se drama dočkalo prodloužení.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
90 %

For the People
Série: 1.

Krátký komentář: Další Shonda, ale na rozdíl od Station 19 tady není žádná šance na prodloužení. Seriál si vede bídně a nemá kolem sebe ani žádný buzz. Nikomu nebude vadit, když se zruší. Možná se ani nezruší, spíš vyšumí do ztracena.

Šance na zrušení:
90 %

Kevin (Probably) Saves the World
Série: 1.

Krátký komentář: Jo, tohle taky bylo v programu, vzpomínáte si sice matně, ale správně. Další odlehčené drama, které diváci přijali lhostejně a které nikomu chybět nebude.

Šance na zrušení:
95 %

Inhumans
Série: 1.

Krátký komentář: Pokus nasadit další Marvel nevyšel. Stanice si měla nechat Agentku, což jí fanoušci dávají okatě najevo. Už je pozdě na změnu rozhodnutí, ale možná je na čase odprostit se od superhrdinů a přijít s něčím jiným a svěžím, co dokáže americké diváky zaujmout podobně jako letos The Good Doctor. Možná další revival a la Roseanne nebo další adaptace korejské předlohy? Necháme se překvapit, co přijde místo Inhumans, kteří se do programu téměř na 100 % nevrátí.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

The Middle
Once Upon a Time
Scandal
Ten Days in the Valley
The Mayor

Krátký komentář: Do karet ostatním seriálům v tomto seznamu hraje i to, že již předem byly oznámeny konce hned tří stálic – komedie The Middle, pohádkového Once Upon a Time a právnického Scandalu. Z novinek propadlo drama Ten Days in the Valley, které bylo po pár dílech přesunuto na sobotní večery, a The Mayor, komedie, po které už pár měsíců neštěkne ani pes. Je jisté, že se k těmto zrušeným seriálům přidají další, ale vesměs se o své oblíbence nemusíte až tolik bát.


Stanici ABC máme za sebou. Co říkáte na náš přehled? Kterému seriálu držíte palce? O koho se naopak bojíte?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Qmati
před 33 týdny
Budu držet palce Agentúm,prodloužení nebo velmi dobré ukončení. OUAT skončil,...
Kolombo
před 33 týdny
OUaT končí. Přitom mě poslední serie baví víc, než několik předchozích ve...
pataaaaaa159
před 32 týdny
mně teda kevin chybět bude... Byla to super odlehčená fantasy komedie

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY