Facebook Twitter E-mail
23. dubna 2018

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně CBS

Další na řadě s našimi předpovědmi je CBS. Stanice už mnoho věcí prodloužila, několik seriálů však stále rozhodnutých není...

Už za tři týdny nás čekají Upfronts. Pojďme se na závěr sezóny podívat na to, jak si jednotlivé seriály před začátkem hromadného oznamování osudů stojí.

Už je to 2,5 měsíce, co jsme přinesli první předpovědi této sezóny. Nyní již zbývají pouhé tři týdny do Upfronts, tři týdny do oznámení osudů většiny seriálů z naší tipovačky Kdo přežije, ale i stálic Velké pětky, které mají v programu své nedílné místo, nebo se o něj naopak letos hodně bojí. Je proto na čase zhodnotit jejich šance na přežití, než přijdou oficiální výsledky.

CBS už má většinu programu pro příští sezónu oznámeného, nicméně stále je tu několik komedií i dramat, které stále čekají na konečné rozhodnutí. Seriály rozdělíme do sedmi skupin podle toho, jak velké šance na zrušení mají. Do první kategorie zařadíme již obnovené seriály, do poslední pak ty oficiálně zrušené.

Jako již tradičně v přehledu ignorujeme reality shows, které mají ve většině případů obnovení jisté nebo už obnovené jsou.

V seznamu dále nenajdete ani stálice a novinky, které si zatím neodbyly svou premiéru. U těchto opravdu nemá smysl tipovat, protože nejsou známá žádná čísla ratingů a sledovaností. U ABC do této kategorie patří dramata Elementary a Code Black.

Tolik k úvodu a nyní už se můžeme ponořit do našich tipů a spekulací.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
Prodlouženo

The Big Bang Theory
Blue Bloods
Bull
Hawaii Five-0
MacGyver
Madam Secretary
Mom
NCIS
NCIS: Los Angeles
NCIS: New Orleans
Seal Team
S.W.A.T.
Young Sheldon

Krátký komentář: Upřímně, u CBS se většinou prodlužuje téměř vše, a to nehledě na sledovanosti. Stálice se prostě vrací, i když jim čísla padají. Tím, že většina je prodloužena a máme tu i tři novinky, dá se očekávat, že většina zbylých nováčků už se s novou řadou nevrátí.


Ještě si vydechněte

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
30 %

Criminal Minds
Série: 13.

Krátký komentář: Rok co rok musíme na prodloužení čekat déle, ale vždycky přijde. Letos není důvod k tomu, abychom pochybovali, že se to stane znovu. Seriál je stabilní součástí programu, navíc skončil tak, že kdyby šlo o konec seriálu, fanoušci by to stanici nikdy neodpustili.


Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

Life in Pieces
Série: 3.

Krátký komentář: Komedie už má za sebou pár řad, které nedosahují slávy první série. I tak jde ale o solidní komedii, která má stále co nabídnout. Je tu šance, že seriál nepřežije, ale pořád je šance větší, že ho uvidíme i v příští sezóně.

Šance na zrušení:
50 %

Kevin Can Wait
Série: 2.

Krátký komentář: Minulý rok šlo o jednu z úspěšných novinek stanice (i když mnoho serialzoňáků to nechápe). Letos si seriál stojí hůř. Tím, že nebyl součástí hromadného prodloužení, může být jeho osud ohrožen. Šance jsou zhruba 50:50, bude záležet na tom, jak silné komediální piloty stanice pro příští sezónu má.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
60 %

Scorpion
Série: 4.

Krátký komentář: Seriál má letos opravdu tragickou sledovanost. Těžko říct, jestli stanice bude rušit jen novinky, nebo zabrousí i mezi stálice. Pokud se tak stane, tak v dramatech bude Scorpion na ráně jako první. Stále je tu ale šance, že se poruší z víceřadých pouze nějaká ta komedie a dramata se všechna vrátí i v další sezóně.

Šance na zrušení:
70 %

Man with a Plan
Série: 2.

Krátký komentář: Upřímně, už loni byla sledovanost nic moc, takže mě prodloužení překvapilo. Letos je to ještě větší tragédie. Navíc o seriálu se vůbec nemluví, proto bych se nedivila, kdyby druhá řada byla pro něj poslední.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

Superior Donuts
Série: 2.

Krátký komentář: Další důkaz toho, že nemá smysl něco prodlužovat ani pro druhou řadu, pokud to není jasný hit. Protože většinou se tyto seriály ve druhé sezóně potopí hluboko pod únosnou míru. Tuto komedii nic nezachrání.

Šance na zrušení:
80 %

Instinct
Série: 1.

Krátký komentář: Na spodku předpovědního žebříčku jsou samé novinky. Upřímně je docela jedno, jak je poskládáme, protože na 90 % z nich žádná nepřežije. Sledovanost tu prostě není, a to ani přes hvězdné obsazení.

Šance na zrušení:
90 %

9JKL
Série: 1.

Krátký komentář: Pořád zastávám názor, že tohle nemělo být vůbec objednané pro seriál. Jedna z nejhorších novinek sezóny, naštěstí diváci souhlasí a distancovali se od ní. Nemá šanci na přežití.

Šance na zrušení:
90 %

Living Biblically
Série: 1.

Krátký komentář: Midseason komedie to nikdy nemají snadné. Ani náboženské téma nedokáže tuto dvacetiminutovku zachránit, tohle se prostě nepovedlo.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Me, Myself & I
Wisdom of the Crowd

Krátký komentář: Wisdom měl šanci na přežití, kterou ale naprosto zabil sexuální skandál hlavního představitele. Me, Myself and I byl dokonce stažen z programu, takže šance na přežití jsou u obou zcela nulové.


Je pro vás případné zrušení vašeho seriálu překvapení? Koho byste rádi viděli v další sezóně?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Radim.Winiarski
před 33 týdny
Taky si myslím, že to ještě aspoň ty dvě-tři sezony pojede. Stanice si počká...
Koldik
před 33 týdny
Ten Scorpion by uz ozaj mohli poslat k vode...
Luisa
před 33 týdny
Za mě dobrý ;) jelikož mi prodloužili všechny seriály, které z této...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY