Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2018

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Zárvěrečné předpovědi jsou zde! Ani NBC toho prozatím příliš rozhodnutého nemá, budeme muset zůstat v napětí až do posledních chvil.

Už je to 2,5 měsíce, co jsme přinesli první předpovědi této sezóny. Nyní již zbývají pouhé tři týdny do Upfronts, tři týdny do oznámení osudů většiny seriálů z naší tipovačky Kdo přežije, ale i stálic Velké pětky, které mají v programu své nedílné místo, nebo se o něj naopak letos hodně bojí. Je proto na čase zhodnotit jejich šance na přežití, než přijdou oficiální výsledky.

Jako již tradičně v přehledu ignorujeme reality shows, které mají ve většině případů obnovení jisté nebo už obnovené jsou. Ze seriálů čekajících na premiéru prozatím netipujeme komediální antologii Trial and Error a novinku Reverie. Tolik k úvodu a nyní už se můžeme ponořit do našich tipů a spekulací.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
Prodlouženo

The Good Place
Superstore
This Is Us
Will & Grace

Krátký komentář: Tři komedie a jedno drama, všechny nejsledovanější věci stanice. Tady upřímně nebylo, o čem pochybovat. Superstore je bezkonkurenčně nejsledovanější komedie a s Good Place tvoří již za ty dva roky nepostradatelnou součást čtvrtečního programu. Will a Grace se sice nevrátili s takovou slávou jako Roseanne, ale stále si vedou velmi dobře. No a o This Is Us ani nemá smysl začínat, třetí řada byla objednaná společně s druhou už v lednu 2017, což se i letos ukázalo jako správné rozhodnutí.


Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
20 %

Law and Order: Special Victims Unit
Série: 19.

Krátký komentář: I po téměř dvou dekádách je tato kriminálka stále pilířem stanice. Dvacátá série je na spadnutí a pokud to tak půjde dál, příští rok bude oslavovat, jelikož překoná svůj bratrský seriál Law and Order, od kterého je spin-offem a který se dočkal dvaceti sérií.

Šance na zrušení:
30 %

Chicago P.D.
Série: 5.

Krátký komentář: Chicaga se konečně letos prodala do syndikace, takže stanice si může ulevit a může v nich pokračovat i v dalších letech. Sledovanost je stále stejná, takže v tomto ohledu není problém.

Šance na zrušení:
35 %

Chicago Fire
Série: 6.

Krátký komentář: Fire už je taky v syndikaci, šance na zrušení jsou poměrně malé, i když sledovanost není taková jako dřív.

Šance na zrušení:
35 %

Chicago Med
Série: 3.

Krátký komentář: Sledovanost lékařského Med docela kolísá, asi nejvíc ze všech seriálů stanice. Pořád se ale drží na solidní úrovni, takže ani tady nepředpokládám, že by mělo v dohledné době dojít ke zrušení.


Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
40 %

Good Girls
Série: 1.

Krátký komentář: Good Girls těží ze svého předskokana, v podstatě má čísla na úrovni Chicago seriálů. Je bezpečné tvrdit, že pokud se nějaká novinka dostane do další sezóny, pak to bude právě tento humorně kriminální kousek se zábavnými ženskými hrdinkami.


Ředitel stanice je na vážkách…

Šance na zrušení:
55 %

A.P. Bio
Série: 1.

Krátký komentář: Je smutné psát, že nejlepší komediální novinkou od NBC je seriál, který má čísla hluboko pod ratingem 1.0. Stanice NBC od skončení The Office nikdy neměla vyloženě komediální hit, takže tipovat rozhodnutí je opravdu těžké, protože všechny seriály mají podobně nízká čísla. Loni to ale vyšlo Great News i Trial and Error, tak třeba i A.P. Bio dostane šanci.

Šance na zrušení:
60 %

The Blacklist
Série: 5.

Krátký komentář: Blacklist už se v tom plácá docela dlouho. Přesto z nějakého záhadného důvodu stále přežívá. Loni mu nevyšel spin-off, že by letos byla sezóna, kdy se rozloučí i tento seriál? Pravděpodobnost tu určitě je.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
75 %

Rise
Série: 1.

Krátký komentář: Další novinka, která měla být hitem, ale naprosto se minula účinkem. Fanoušky nenalákala ani přítomnost Teda z HIMYM. Podobně jako u ostatních seriálů, čísla až tolik neskáčou, ale rozhodně se nedá říct, že by byla optimisticky vysoká. Na druhou stranu alespoň nějaké novinky se prodloužit musí (nebo ne?), takže házet flintu do žita ještě úplně nebudeme.

Šance na zrušení:
75 %

Blindspot
Série: 3.

Krátký komentář: Páteční slot je těžký a Blindspot se v něm drží statečně a stabilně. Otázkou ale je, zda tato stabilní, leč nízká čísla budou stačit na prodloužení. Někdo z kola ven jít musí, aby se program pročistil. Adeptů je hodně a Blindspot je jedním z nejžhavějších.

Šance na zrušení:
80 %

Timeless
Série: 2.

Krátký komentář: Asi není třeba opakovat, co se dělo loni po zrušení Timeless po první řadě. Člověk by řekl, že po takovém šílenství a zvrácení rozhodnutí fanoušci stanici ocení a na seriál se začnou koukat… Nope, to se nestalo. Čísla jsou o poznání horší než loni, Timeless letos již další šanci nedostane.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
85 %

Law & Order: True Crime
Série: 1.

Krátký komentář: Antologie po vzoru American Crime Story byla zajímavý nápad, ale na komerční stanici se minula účinkem. Seriál měl nízká čísla, dá se proto očekávat, že si stanice nechá pouze SVU a True Crime bude označovat pouze za jednosezónní záležitost.

Šance na zrušení:
90 %

The Brave
Série: 1.

Krátký komentář: Vojenské téma letos selhalo. Prodloužení se dočkal jen SEAL Team na CBS, který ale taky nemá závratná sledovanostní čísla. The Brave měl být hit, ale diváci nesouhlasili a seriál se v tichosti rozloučil po 13 epizodách.

Šance na zrušení:
95 %

Champions
Série: 1.

Krátký komentář: Tahle novinka se minula účinkem. Seriál je to podprůměrný, což se odráží i v jeho sledovanosti. Stanice nemá důvod držet si jej pro další rok.

Šance na zrušení:
95 %

Great News
Série: 2.

Krátký komentář: Další velké překvapení loňské sezóny bylo prodloužení Great News. Stanice toho dost možná letos lituje. Sledovanost je tragická a myslím, že je bezpečné tipovat, že tento seriál už znovu osud neobalamutí.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Taken
Série: 2.

Krátký komentář: Seriál byl minulý týden stažen z programu, zrušení zbývá pouze oficiálně oznámit.


A jak si NBC stojí u vás?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kjama
před 38 týdny
Když se rozhodnou zrušit seriál, tak by aspoň bylo fér ho nějak důstojně...
milosh
před 38 týdny
To je ozhodně pravda. Já si pořád říkám, že by to měli dávat do smlouvy při...
Koldik
před 37 týdny
velmi sa tesim za Good Place. Blacklist som nevidel poslednu seriu tak neviem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY