29. 4. 2018

S lupou do historie: V

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte V 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: V (2009)
Žánr: Drama / Sci-Fi
Stanice: ABC
Vysílání: 2009–2011
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 3. 11. 2009
Délka pilotu: 45 minut

Kdo?

Tvůrce: Kenneth Johnson
Herci: Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Lourdes Benedicto, Laura Vandervoort, Charles Mesure, Morena Baccarin, Scott Wolf

O čem to je?

Mimozemská rasa přiletí na Zemi, kde hodlá vykonávat své zdánlivě dobré úmysly. Pomalu se však začnou ukazovat jejich skryté plány, když se víc a víc zapojují do chodu lidské společnosti.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Seriál jsem před mnoho lety viděla komplet a pokud si dobře vzpomínám, první řada ještě ušla, ale druhá už byla naprostá blbost. Pilot patří rozhodně k nejlepším epizodám. Do karet mu hraje hlavně silný závoj tajemství, který na celý seriál padá. První díl ukazuje mnoho vodítek a náznaků, ale nemůžete s jistotou říct, jak to celé ve skutečnosti je.

To mě bavilo nejvíc – sledovat obě strany a snažit se tipnout, kdo je ve skutečnosti dobrák, jestli mimozemská rasa má skryté plány, o co jim jde a tak dále. Kdykoliv jsem se začala přiklánět k jednomu názoru, něco v příběhu mě přesvědčilo o opaku, a tak se to několikrát vystřídalo.

Herecky je pilot plný velkých jmen, poznala jsem tu opravdu mnoho lidí, pravděpodobně více než tenkrát, když jsem se na seriál dívala maratonem. Nemůžu říct, že by někdo z nich kromě naší smallvillácké Supergirl patřil k mým oblíbencům, ale i tak mě vždy potěší, když vidím známou tvář, takže za mě plus. Na druhou stranu postavy nejsou extra výrazné, je jich tu hodně a z prvního dílu se o většině nic pořádného nedozvíme. Potenciál má samozřejmě Anna, která je opravdu záhadná a kdybych seriál neviděla, určitě by mě lákalo sledovat dál právě kvůli ní.

Sci-fi seriálů není nikdy dost, zvlášť pro věrné fanoušky tohoto žánru. Určitě myslím, že pilot by mohl diváky zaujmout, otázkou je, jestli stejně spokojení budou odcházet i po zhlédnutí celého seriálu.

+ zajímavé téma
+ spousta záhad
+ známí herci

- nevýrazné postavy
- rodinné vztahy
- chybí tomu pořádná šťáva

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: něco už kdysi viděno v TV
Hodnocení celého seriálu: -

V jsem sledovala už kdysi (v těch dávných dobách, kdy jsme doma ještě chytali Fandu; to pár let už bude a Ještěd tyto stanice stále nešíří), ještě v těch dobách, kdy jsem si neměla šanci všimnout, že minimálně pilot podědil rovnou dva herce z Firefly. Zdá se mi to, nebo jsou herci z tohoto seriálu takřka neoddělitelní? :D

Každopádně i s tím souvisí mé první zklamání. Když vezmeme obsazení (jak už jsem řekla, část herců si zahrála například ve Firefly, což, ač to není můj styl, je přece jen legendární seriál), měl by seriál podle mého hýřit charismatem. Od takového hereckého obsazení čekáte, že sledování bude zkrátka „něco“, ale ve skutečnosti je seriál po většinu první epizody příšerně mdlý, přiznejme si to.

Dejme tomu nějaký zlom přichází až deset minut před koncem, v tu chvíli začíná být konečně cítit i nějaké to napětí, projev herců se začíná zlepšovat, kolem Moreny Baccarin se už začíná objevovat nějaká tajemná aura. Kdyby byl celý pilot ve stylu posledních deseti minut, kdy se konečně začalo dít něco, co by mě donutilo věnovat seriálu svou pozornost, asi bych jásala.

Bohužel ale ty první tři čtvrtiny epizody nemůžu ignorovat. Omlouvám se, že mě to k tomuto porovnávání pořád svádí, ale zas si musím vzpomenout na Firefly, protože V má podobné problémy. Jedním z těch nejvýraznějších jsou pro mě naprosto nepotřebné linky. Vážně by mě zajímalo, koho napadlo, že v takovémhle seriálu nutně potřebujeme romantickou linku. A takových zbytečností je v epizodě víc, takže ano, sice se něco děje, ale zároveň se neděje vůbec nic.

Značně rozpačitě na mě působí i vizuál seriálu. Všechno vypadá, že to stálo hrozně moc peněz, ale možná ještě víc to vypadá, že jsem to já spíchla v Malování. Když jsem zrovna spala. Nechci tenhle problém svádět na dobu vzniku, je to jen osm let, ale ať už to takhle vypadá z jakéhokoliv důvodu, upřímně nerozumím, proč něco, co mi nejde, takhle naudžívat…

Celkově… díky konci věřím, že V toho prostoru pro vylepšení, který tam bezpochyby je, dokáže využít, pokud bude chtít. Ale pilotní epizoda mě prostě nepřesvědčila, dílu chybí charisma, napětí je také pomálu… Seriál se sice ve svém začátku postupně zlepšuje, ale takhle hluboko by prostě začínat neměl.

+ epizoda se v průběhu docela výrazně zlepšuje

- nevyužití potenciál jak herců, tak děje
- naprosto zbytečné dějové linky
- marné, avšak o to více využívané vizuální efekty (čímž nechci říct, že by vypadaly kdovíjak zle, prostě vypadají špatným způsobem divně)

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
kjama

kjama

Ach jo, další ze seriálů, který šel ve druhé sérii dopryč a nakonec skončil otevřený. Škoda... :(.
před 119 týdny
Leeuska

Leeuska

Já bych řekla, že šel do pryč právě proto, že se rozhodli ho ukončit. Ty poslední díly byly překotné a...
před 119 týdny
Koldik

Koldik

Moj zaner, pozeral som to hlavne kvoli tym dvom silnym zenskym postavam, ale kvalitou to islo dole......
před 118 týdny
Další články k tématu