2. 5. 2018

S lupou do historie: Grimm

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Grimm 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Grimm
Žánr: Drama / Nadpřirozený
Stanice: NBC
Vysílání: 2011–2017
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 28. 10. 2011
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Stephen Carpenter, Jim Kouf, David Greenwalt
Herci: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Claire Coffee

O čem to je?

Nick Burkhardt měl za to, že se dobře připravil na všechny výzvy, které přináší práce detektiva v oddělení vražd. To se však změní, když začne vidět věci, které nemůže vysvětlit. Jeho život se obrátí vzhůru nohama, když mu teta Marie odhalí, že jejich rodina patří k elitním lovcům, kteří jsou známí jako Grimmové. Tito lidé bojují pro ochranu lidstva proti nadpřirozeným stvůrám. Nick se dostává stále hlouběji do své minulosti a uvědomí si, že i on bude muset nést zodpovědnost svých předků.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

S Grimmem jsem se až do dnešního dne nikdy nesetkala. Pamatuju si ale, jak vřele o něm na webu u článků mluvíte, takže musím říct, že jsem se po delší době na pilot do SLDH opravdu těšila. Z výsledku jsem ale spíš rozpačitá a přemýšlím, co si o tom mám vlastně myslet.

Seriálu určitě šanci dám, ale nejsem si jistá, jestli ho budu prožívat tak, jak by se slušelo. Je na mě až moc obyčejný. Téma je suprové a má velký potenciál, ale pilot mě nedokázal přesvědčit o tom, zda jej Grimm dokáže naplnit. Samozřejmě pilot je jedna věc, když vím, že seriál má šest sérií, tak k němu budu přistupovat jinak než k běžné novince, protože šest let je dlouhá doba na to, aby z ničeho vzniklo něco a postavy si našly pevné místo v mém srdci.

První díl mi ale přišel bez šťávy. Místy se snažil být strašidelný, ale většinou na mě působil spíš dětinským dojmem. S pár lekavými scénami to ve výsledku byl podivný mix, který ve mně zanechal rozporuplné pocity. Možná je to tím, že jsem se opravdu těšila a podvědomě jsem asi měla vysoká očekávání. Těžko říct.

On mi úplně nesedl ani hlavní hrdina. Nedokázala jsem se přenést přes to, že je to jen umělá tvář hezounka, který se do role až tolik nehodí a vybrali ho právě spíše kvůli vzhledu než hereckému umu. To mi ale naopak více než vynahrazuje jeho vlkodlačí společník. Herce znám z dost intenzivní role v Prison Breaku a i tady to vypadá, že bude patřit mezi mé největší oblíbence. Líbí se mi, že i když byl v pilotu jen chvilku, dokázal vystřídat mnoho různých emocí a nechyběl mu ani humor a hlášky pro odlehčení. Naopak policejní parťák tam byl vyloženě jen do počtu, z toho jejich rozhovoru před chatou únosce se mi chtělo brečet, jak to bylo ve scénáři neskutečně blbě vymyšlené…

Celkově nevím. Líbí se mi téma i vizuální stránka. Líbí se mi vlkodlak a jeho představitel. Mám ale problém s ostatními postavami a celkovým vyzněním pilotu, který nemá šťávu, zato má viditelně slabý scénář. V budoucnu si maraton dám, ale po zhlédnutí prvního dílu na něj už zdaleka tolik nespěchám.

+ téma
+ vizuální stránka
+ vlkodlak a jeho představitel

- hlavní hrdina, jeho policejní parťák a ostatní postavy kromě vlkodlaka
- slabý scénář
- bez šťávy

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Drunk_Queen

Status: většina epizod viděna v TV
Hodnocení celého seriálu: -

Upřímně si ani nejsem jistá, jestli jsem Grimma někdy viděla sama. Vždycky jsem se nějak přimotala k tomu, když se na seriál dívali ostatní, ale zase jsem se k tomu přimotávala tak často, že jsem viděla téměř vše. A musím říct, že k večerům stráveným v obýváku s rodiči to byla perfektní kulisa.

I díky tomu, že jsem toho už docela dost viděla (ok, na tohle by stačilo vidět jednu epizodu… nebo profil seriálu) a pilot už u mě zůstal docela pozapomenut, docela mě zas jednou překvapilo, jak výborně se tvůrci popasovali s představováním hlavních postav. Ty se tu tváří jako náhorní kolemjdoucí, kteří jsou bodem v rozplétání „dnešního“ případu a moc se jim nevěnuje pozornost, ale když člověk ví o té jejich budoucí důležitosti, je to docela působivé. Cool.

Pochválit musím i téma a případ. Opět je něco jiného, tentokrát tu nemáme jen drama, avšak i pohádku, takže uzda fantazii je popuštěná trochu víc a nevím, jak moc je to originální nápad tvůrců a jak moc je to přejato odjinud, každopádně tu máme vlastní universum a široké spektrum různých stvoření. A i člověk, který se v tomhle moc nevyzná (dobrý den, to jsem já), rozpozná odkazy na jinou tvorbu. Opět, pěkně.

Ale samozřejmě jsou tu i věci, které se až tak nepovedly. Ten začátek a vlastně všechno ohledně dua Nick & Juliette je takové klišé, až to skoro bolí sledovat. A pak ten rozhovor Nicka a Hanka (jmenuje se tak jeho parťák, že jo?) před domem pachatele. Hanku, vážně tě nechápu, žes Nickovi na ty jeho naivní výmluvy skočil. Sakra, vždyť jsi polda! Máte na víc, oba!

Celkově je Grimm zajímavý počin. Dost věcí je tam hodně promyšlených a i když výsledek občas nevypadá nejlépe, myslím, že za zkoušku seriál stojí.

+ spektrum stvoření ve vesmíru
+ způsob představení postav a případ k tomu
+ odkazy

- klišé vztahová linka
- pár nesmyslů

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Rašík

Rašík

Pro mě jako pro příznivce pohádek bratří Grimmů to byl docela zajímavý seriál, který se v průběhu let...
před 125 týdny
Koldik

Koldik

Mna teda pilot zaujal a vydrzal som az do konca. A ked ste mi ho takto pripomenuli uvital by som nejaky...
před 125 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Pilot se mně tenkrát líbil hodně. Začínal ve stejné sezóně jako OUAT, ale tohle bylo přeci jen temnější....
před 113 týdny
Další články k tématu