Facebook Twitter E-mail
4. května 2018

Scéna měsíce: Duben 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Gotham
herci
Cameron Monaghan (Jerome Valeska / Jeremiah Valeska)
scéna
Opravdový Joker
allyska

Jerome je už od prvního okamžiku, no dobře od prvního zlověstného úsměvu, kdy se přiznal k zabití své matky, hned po Tučňákovi mým nejoblíbenějším záporákem. Určitě je to díky brilantnímu hereckému výkonu Camerona Monaghana. Z toho důvodu mě celkem znepokojovalo tvrzení tvůrců, že Jerome prostě není Joker, vždyť překonat jeho výkon, to by se jim těžko hledala náhrada. Ve chvíli, kdy se objevil Jeremiah, jsem dostala podezření. Navíc mu Jerome v jedné scéně říká, že člověk se může zbláznit po jednom špatném dnu a u něho to bude jeden sprej. Závěrečná scéna následujícího dílu mi vše potvrdila a já jsem nadšená. Moc se těším, jak se Cameron s novou verzí Jokera popere, určitě nás fanoušky nezklame.

A.R.G.U.S.

High School DxD
herci
Yuuki Kaji (Issei Hyōdō), Yōko Hikasa (Rias Gremory), Azumi Asakura (Asia Argento), Ayana Taketatsu (Koneko Tōjō), Kenji Nojima (Yūto Kiba), Shizuka Itou (Akeno Himejima), Alison Viktorin (Gasper) a Risa Taneda (Xenovia)
scéna
Oppai Dragon Song
A.R.G.U.S.

Ačkoliv jsem už měl dlouho rozhodnuto, že zde dám scénu z Homelandu, nakonec jsem tam neučinil. Celkově se v dubnu zase sešlo dost výborných scén. Mimo jiné došlo pro mě k vysoce očekávané události a to, že začala nová série High School DxD, poslední série vyšla před dlouhými 3 lety. Očekávání bylo obrovské. Toto anime patří k mým nejoblíbenějším a celkově se řadí jako 4. anime, které jsem viděl, tak na něj nikdy nezapomenu. Od úvodu nové série jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Jde zase o starý dobrý DxD, který mě tak baví. No ale protože se tu vybírá scéna měsíce a to je celá epizoda, tak za vrchol epizody volím scénu, kdy tam začala hrát Oppai Dragon Song. To se jim fakt povedlo.

Furiant

The Americans (Takoví normální Američané)
epizoda
herci
Matthew Rhys (Philip Jennings), Julia Garner (Kimberly Breland)
scéna
Philip volá Kimberly
Furiant

Minule jsem psal, že jsem adeptů na scénu měsíce měl vícero. A tato věta platí i pro duben – namátkou zmíním například odchod Percy z NCIS: New Orleans, skvělou bitku mezi Simonem a Neganem v The Walking Dead či několik různých scén ze čtvrté série Bosche. Nakonec jsem však zvolil závěr páté epizody šesté série The Americans. V minulé sérii se Philip rozhodl skoncovat s životem sovětského špióna a věnovat se pouze vedení cestovní kanceláře. S výjimkou toho, že pravidelně chodí ke Kimberly a mění pásky s nahrávkami v tašce jejího otce. Takže se mu moc nepozdávalo, když mu Elizabeth řekla, že bude Kimberly následovat do Řecka a tam ji unese, aby měli páku na jejího otce. Philip však nakonec s tímto plánem souhlasil – dokud se od Stana nedozvěděl, že před svým dítětem byla zavražděna ruská dvojice, která měla přejít k Američanům. Nevím, jestli si Philip uvědomil, že je zabila Elizabeth, ale v tu chvíli se to v něm zlomilo. Proto pak zavolal Kimberly a řekl jí, že za ní do Řecka nepojede, že si má vzhledem k jejímu věku najít někoho jiného a že rozhodně nemá opouštět Řecko a jet do nějaké komunistické země. I přes předchozí náznaky to bylo poprvé, kdy jsme viděli, že se Philip rozhodnul jít natvrdo proti své ženě a proti své rodné zemi. A to je ten důvod, proč jsem tuto scénu zvolil jako scénu tohoto měsíce.

lukascoolarik

Legion
epizoda
2×02 – Chapter 10 (10. 4. 2018)
herci
Dan Stevens (David Haller), Navid Negahban (Amahl Farouk / Shadow King)
scéna
Konečně tančíme
lukascoolarik

Legion je jeden z těch velmi specifických seriálů, u kterých se těžko hledá něco podobného, proto jsem měl u svého dubnového výběru ihned jasno. Z plejády výtečných scén jsem si nakonec vybral první rozhovor z očí do očí mezi Davidem a Faroukem. Prvně jsem pochyboval o tom, zda Navid Negahban dokáže dobře zahrát tak zajímavou postavu, ale stačilo pár vteřin této scény a já nevěřil, že mám před sebou stejného herce, který hrál v Homelandu Abu Nazira. Od přízvuku, přes gestikulaci, až po ten šibalský úsměv, ze kterého jasně plyne, kdo má situaci pod kontrolou. Celý monolog stojí za to, ale ani doslovný přepis by zcela nevystihl jeho funkčnost. „Co říkal John Lennon? Větší než Ježíš.“

Pajky

Bosch
epizoda
herci
Titus Welliver (Harry Bosch) a Madison Lintz (Maddie)
scéna
Naposledy spolu jako rodina
pajky

V dubnu nebylo při rozhodování o čem. Na čtvrtou času Bosche jsem se těšil hodně dlouho a jediným vážným konkurentem mohla být první epizoda Westworldu. Přesto jsem nemusel váhal a s chutí vybral právě Bosche. Protože nová řada stála za to a podle mě byla dost možná i zatím nejlepší. Bosche tentokrát melou zajímavé události od začátku do konce a je těžké vypíchnout jen to nejlepší. Protože ať už jde o smrt Eleanor nebo závěr v tunelech, také to jsou opravdu silné části. Za vrchol ale považuji scénu, při které mluví s dcerou o minulosti s její matkou a o noci předtím, než narukoval do války. O noci, která byla to poslední, kdy byli společně jako rodina.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

A.R.G.U.S.
před 90 týdny
Nevešlo se: Legends of Tomorrow - 3x18 - SPOILER » Beebo « Homeland - 7x09 -...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY