23. 5. 2018

S lupou do historie: Family Guy

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Family Guy 1×01: Death Has a Shadow?

Medailónek

Název: Family Guy (Griffinovi)
Žánr: Animovaný / Komedie
Stanice: FOX
Vysílání: 1999-
Celkový počet sérií: 16+
Premiéra: 31. 1. 1999
Délka pilotu: 22 minut

Kdo?

Tvůrce: Seth MacFarlane
Herci: Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Lacey Chabert, Mila Kunis, Mike Henry

O čem to je?

Griffinovi jsou typická americká rodina. Hlava rodiny, táta Peter, je obtloustlý a možná i trochu trouba, jeho syn Chris se v těchto ohledech skutečně „potatil“. Peterova manželka Lois dohlíží jak na chod domácnosti, tak na svého manžela, 16letá dcera Meg se snaží ze všech sil zapadnout a být cool. Také nesmíme zapomenout na nejmladšího člena rodiny, malého Stewieho, který vůbec není tak bezbranný, jak vypadá, plánů na ovládnutí světa má habaděj a nebojí se ani jejich realizace. A jelikož ke správnému domu a správné rodině patří i pes, Griffinovi mají Briana. Ovšem má to malý zádrhel, Brian chodí po dvou a mluví. A jízda plná utahování si z naprosto všeho může začít.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

Drunk_Queen

Status: něco málo viděno v TV
Hodnocení celého seriálu: -

Griffinovi dneska už z programu českých televizí docela vymizeli, že? Mám pocit, že kdysi byli jedním z těch animáků, co se točily tak nějak skoro neustále (Simpsonovi a Chůva k pohledání, ač není animákem, můžou vyprávět). Možná si to pamatuju blbě, ale dneska to fakt moc k vidění není… Že by to zmizelo na kanály, které tady v libereckém zapadákově nechytám? Je to možné. Ale možná jsem je viděla na Němcích! Ehm.

Každopádně k pilotu. Jak má ragelly ve zvyku, tak mě před sledováním lehce strašila lehce negativním názorem. A začátek mě o tom, že nemá pravdu, nepřesvědčil. Tohle ale trvalo asi jen první dvě minuty, pak se epizoda hodně rozběhla a i když se ještě občas ta nepřesvědčivost prvních dvou minut projevila, celkově si nemůžu moc stěžovat.

Postavy jsou parádní, září hlavně Dutošvarc v malém provedení Stewie (ok, když tak koukám na roky, tak Dutošvarc bude odrostlý Stewie). Ty jeho plány a vynálezy, nad kterými žádná z postav ani nehýbla brvou, byly prostě geniální. A ten pes je také výborný.

Když ale pomineme tyhle šílenosti, i ty „normální“ postavy mají co předvést. Lehce mě to překvapuje, ale to opakování vtipů jim vlastně ještě dodává na zábavnosti. A ač nechci přechvalovat, tak ty narážky na různé stereotypy jsou opravdu chytře napsané, tleskám.

Nijak rušivě nepůsobí ani ta dojemná linka na konec, takže ano, Family Guy je drzý, ale občas i překvapivě milý. Je trochu škoda těch hluchých míst, ale celkově od sledování odcházím spokojená, takže doporučuji.

+ postavy
+ narážky, vtipy

- hluchá místa

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

Jaké bylo moje zděšení, když jsem se asi po dvou hodinách podívala na stopáž, protože už to logicky muselo konečně končit, a byla jsem teprve ve 4. minutě. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem viděla skutečný pilot, nebo nějakou předabovanou parodii, protože to znělo nějak divně. Ale vypadalo to, že pusa se jim víceméně hýbe podle těch slov a příběhově to asi taky dávalo smysl, takže se asi na nic podobného nemůžu vymlouvat.

Jako obávala jsem se tohoto pilotu, protože všichni už dobře znáte můj názor na animáky. Ne názor, spíš preference. Ve většině případů se mi nelíbí animace a příběh mi přijde trapný a zbytečně hrubý. Na druhou stranu Family Guy jede už nevím kolik let, tak na tom možná něco speciálního bude, že jo. No, pro mě bohužel ne. Seriál do puntíku splňuje vše, co jsem tady napsala, že nemám ráda.

Ještě když si k tomu připočtu příšerný (anglický) dabing, opravdu jsem myslela, že tohle nedám. Jediné štěstí je, že jsem od pilotů víceméně odpočatá, protože kvůli Upfronts nebyl čas na žádné sledování, takže jsem těch 22 minut přežila. Ale přísahám, že k tomuto seriálu už mě nikdy nikdo nedostane. Už teď se děsím Simpsonů :-D

- animace
- hrubost
- bez vtipu
- nesympatické postavy, hlavně otec
- 22 minut se táhlo jako 22 let

Moje hodnocení pilotu: 0 %
Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře19zobraz všech 19 příspěvků
pataaaaaa159

pataaaaaa159

Já jsem si teď všiml že jsem to dost nejasně napsal a něco jsem vynechal ve větě a asi jsi to teda...
před 122 týdny
Fruiko

Fruiko

To je právě problém většiny lidí. Jejich stupnice končí na 50 %. Ale ideálně by chtěli aby mohli hodnotit...
před 121 týdny
ragelly

ragelly

Já bych chtěla zrychlit obecně, ale nějak se teď kontinuálně všechno schází, co je potřeba prostě udělat...
před 121 týdny
Další články k tématu