18. 5. 2018

Sezóna 2018/19: Velký přehled

Které seriály proti sobě budou stát? Kdo má šanci na přežití a kteří veteráni jsou již předem odsouzeni k záhubě? Podívejte se na náš velký přehled s rozborem!

Sezóna 2018/19: Velký přehled

Velký programový přehled pro novou sezónu vrcholí. Všechny stanice již oznámily svá vysílací schémata, potvrdily zrušení a prodloužení většiny seriálů a objednání novinek. Dnes se podíváme na to, kdo proti komu bude na podzim stát.

Ještě než začneme s přehledem, máme pro vás úkol. Projděte si následující tabulky a zkuste se vtělit do amerického diváka. Kdybyste si měli vybrat, na co z nabídky koukat živě, jak byste si váš program sestavili? Které seriály byste upřednostnili před konkurencí? Ukažte nám v komentářích, jak vypadá váš vysněný program na celý týden!

Pondělí         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Dancing with the Stars The Good Doctor
CBS Welcome to the Neighborhood Happy Together Magnum P.I. Bull
The CW Legends of Tomorrow Arrow  –
Fox The Resident 9–1–1  –
NBC The Voice Manifest

V pondělí večer se představí čtyři novinky, tři z nich má na svědomí stanice CBS. Nemáme tu žádnou konkurenci novinek, ale Manifest na NBC to bude mít hodně těžké proti Good Doctorovi a Bullovi. Arrow pohoří, 911 a Voice jsou silné konkurence, dost možná bude brzy také oznámena poslední série. Celkově pondělní novinky na CBS nemají mnoho šancí na úspěch, jelikož nemají žádného předskokana. Magnum možná potáhne kvůli značce podobně jako MacGyver, ale opět bude muset stát proti 911.

Úterý         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Roseanne The Kids Are Alright Black-ish Splitting Up Together The Rookie
CBS NCIS FBI NCIS: New Orleans
The CW The Flash Black Lightning  –
Fox The Gifted Lethal Weapon  –
NBC The Voice This Is Us New Amsterdam

Úterní večer má opět čtyři novinky, a tentokrát už dvě z nich budou stát proti sobě. ABC představí odlehčené drama The Rookie a NBC nasazuje po This Is Us lékařinu New Amsterdam. Trojici uzavírá NCIS:NO, který ale obecně není velká konkurence pro nikoho, takže minimálně jedna z těchto novinek by se mohla prosadit. Těžší to bude mít prosazované FBI od CBS a Dicka Wolfa, který bude muset stát proti This Is US. The Kids Are Alrignt na ABC jede za Roseanne, dají se proto očekávat solidní čísla a šance na prodloužení jsou už nyní poměrně vysoké.

Středa         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC The Goldbergs American Housewife Modern Family Single Parents A Million Little Things
CBS Survivor Seal Team Criminal Minds
The CW Riverdale All American  –
Fox Empire Star  –
NBC Chicago Med Chicago Fire Chicago PD

Ve středu nás čekají tři novinky. ABC nasazuje po Modern Family sitcom Single Parents, který nemá sice v ostatních stanicích velkou konkurenci, ale na druhou stranu ani MF už není tak silný předskokan jako dřív, takže tady šance na úspěch nejsou až tak vysoké. CWčko má svůj sportovní seriál, který pojede sice po Riverdale, ale myslím, že nemůžeme čekat žádné zázraky. Vítězem večera tak nadále bude zůstávat Empire. Zajímavé ale bude sledovat také to, jak si povede Chicago večer na NBC. Docela bych tipovala, že stanice schválně dala všechny tři seriály na jeden večer, aby zjistila, který z nich nejvíce táhne, a ten nejhorší půjde na konci příští sezóny z kola ven.

Čtvrtek         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Grey's Anatomy Station 19 How to Get Away with Murder
CBS The Big Bang Theory Young Sheldon Mom Murphy Brown S.W.A.T.
The CW Supernatural Legacies  –
Fox fotbal  –
NBC Superstore The Good Place Will & Grace I Feel Bad Law & Order: SVU

Čtvrtek zůstává na všech stanicích víceméně beze změn. Máme tu dvě novinky – Legacies na CWčku a ve stejném časovém slotu komedie I Feel Bad na NBC. Samozřejmostí je dominance CBS komediálního bloku, bude pouze zajímavé sledovat, jak velkou nostalgii vzbudí revival Murphy Brown. Shonda na ABC je také jasná, i když Grey's v této seriálové trojici jasně dominuje, docela bych i tipla, že zbylé dva seriály se už do přespříští sezóny nedostanou. Po letech se na NBC přestěhoval SVU, který si vyzkouší nové čtvrteční vody, navíc se posouvá i o hodinu dozadu, takže tvůrci můžou přijít s mírně odvážnějšími případy. Snad se to seriálu nevymstí a SVU získá ještě jedno prodloužení, aby svou 21. sérií překonal svého velkého bráchu Law and Order.

Pátek         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Fresh Off the Boat Speechless Child Support 20/20
CBS MacGyver Hawaii Five-0 Blue Bloods
The CW Dynasty Crazy Ex-Girlfriend  –
Fox Last Man Standing The Cool Kids Hell's Kitchen  –
NBC Blindspot Midnight, Texas Dateline NBC

Pátek je šeď a nuda, v podstatě tu není nic nového ani originálního. Maximálně bude zábavné sledovat přetahování komedií o diváky, ale mám pocit, že si Fox hodně rychle uvědomí, že ABC má prostě v tomto ohledu navrch a ani Last Man Standing nedokáže stav obrátit. Smutné je to snad jen pro fanoušky Midnight, Texas, protože na NBC v tomto slotu jel už Constantine, Dracula a mnoho dalších podobně žánrově laděných seriálů, které mají jedno společné – hodně rychlý konec.

Neděle         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Dancing With the Stars: Juniors Shark Tank The Alec Baldwin Show
CBS God Friended Me NCIS: Los Angeles Madam Secretary
The CW Supergirl Charmed  –
Fox The Simpsons Bob's Burgers Family Guy REL  –
NBC Fotbalová liga

Neděle bude rozhodně zajímavá v tom smyslu, že bude zábavné sledovat, jak se změní sledovanost zapojením CWčka do hry. Osobně si myslím, že Supergirl spadne někam na 0.3 a Čarodějky nebudou mít sebemenší šanci s čísly 0.2, ale kdo ví, třeba se situace obrátí úplně opačně. ABC ani NBC nemají žádné seriály, což je nuda, Fox se drží svých běžných komedií / animáků a CBS taky nepřináší žádnou revoluci, takže tady mnoho šokujících momentů v nadcházející sezóně zcela jistě nepřijde.


Tak povídejte, jak by vypadal váš sledovací plán, kdybyste bydleli v USA a koukali se na seriály přímo během jejich vysílání v televizi? Jak to po pohledu na tabulky vidíte vy? Komu věříte a kdo naopak propadne?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Olivia Caroline Jones

Olivia Caroline Jones

jo, to je pravda :D každopádně ti, co to sledují, to určitě vědí :-)
před 92 týdny
Varro

Varro

A to je právě můj problém, já se nedokážu vžít do amerického diváka. Většinou seriály, které se mi...
před 92 týdny
vuvicom

vuvicom

Pro mě úplná pohoda. Každý den CWčko kromě pátku, kdy bych zapla NBC. Většinou bych teda ani nekoukala na...
před 91 týdny
Další články k tématu