15. 6. 2018

Novinka pod lupou: Condor (Audience Network)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Condor
Žánr: Drama / Krimi / Thriller / Špionážní
Stanice: Audience Network
Premiéra: 6. 6. 2018
Vysílání: středa ve 22:00
Délka pilotu: 53 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Jason Smilovic, Todd Katzberg
Herci: Max Irons, Brendan Fraser, Bob Balaban, Kristen Hager, William Hurt, Leem Lubany, Angel Bonanni a další

Ve zkratce

Condor se soustředí na mladého analytika CIA Joea Turnera. Ten si jednoho dne odskočí sobě a kolegům pro oběd, a když se vrací, zjišťuje, že všichni jeho kolegové byli zavražděni. Turner postupně odhaluje propracované spiknutí, které může ohrozit miliony životů.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Teď se musím přiznat, že mě Condor vcelku mile překvapil. Film jsem neviděla, ale zaujal mě popis seriálu a v rámci obsazení Kris Polaha. Po odvysílání pilotu jsem ale neměla moc času, a tak mi epizoda v počítači chvíli ležela a vlastně mě ani moc nelákala. Nečekala jsem ale, že se mi nakonec zalíbí.

Jak jsem již zmiňovala, pilot má o 10 minut delší stopáž než většina ostatních dramat. Ta s sebou přináší plusy i mínusy. Na jednu stranu byl děj trošku utahanější a místy chyběl větší spád, ale na druhou stranu jsme aspoň měli možnost poznat hlavní i vedlejší postavy ve větším měřítku. Ve srovnání s jinými piloty nejde o až tak běžnou věc.

Přestože se zde nacházela určitá hluchá místa, za mě osobně jsou dávno zapomenuta, protože po celkovém zhlédnutí si z pilotu pamatuju spíše akci a napětí, které diváky střídavě provází od začátku až do konce. Stihlo se toho stát hodně, děj hezky plynul a stále se rozvíjel. Hlavní hrdina je navíc velký sympaťák a ihned jsem si ho oblíbila.

Pokud se nenecháte odradit delší stopáží, tak se můžete těšit na špionážní drama, jehož konec (a vlastně i celý pilot) láká ke sledování dalších epizod.
 • akce
 • napínavé
 • rozvinutý děj
 • hlavní hrdina
 • delší stopáž
 • místy utahané
80 %
Mé hodnocení
gabik.029

Při sledování jsem měla celou dobu pocit, jako bych už tohle někdy viděla. To je docela zvláštní, protože na druhou stranu jsem paradoxně snad za celou dobu nepochopila, o čem to má vlastně být (musím se podívat pořádně na obsah). Každopádně mě pilot dokázal zaujmout. Obecně mám seriály od Audinece Network ráda. Jsou možná hůř dostupné, ale nechybí jim jiskra, kvalitní herectví a svěží téma.

Condor vyniká skvělým hereckým obsazením. To je to hlavní, co mi utkvělo v paměti. Hned první scéna ukazuje, jak špičkově dokážou správně vybraní herci navodit tu správnou atmosféru. Po prvních minutách jsem byla nadšená a nemohla jsem se dočkat, co z celého seriálu vyleze. Pak se z něj sice stala klasická konspiračka po vzoru Rubiconu, ale pořád se bylo na co dívat. Jen jsem si po úvodu představovala, že se seriál bude ubírat trošku záhadnějším a víc thrillerovým směrem.

Líbí se mi, že tady nevíte, která postava je jen vedlejší, která je kladná, záporná a co se z koho vyklube. Musíte tak být neustále ve střehu, aby vám neunikl nějaký nepřímý pohled, výraz nebo hláška, která dokáže prozradit trošku víc z celé záhady. Tím pádem na to, že epizoda měla asi 55 minut, tak mi utekla hodně rychle, protože jsem pořád hledala nějaká vodítka a nápovědy.

Jen tak přemýšlím, jestli je Condor vhodnější na každotýdenní sledování, nebo jestli se bude víc hodit na maraton. Mám z toho totiž pocit, že ačkoliv maratony miluju, tak tohle je ten typ seriálů, které vás při sledování hodně zmáhají. Maraton asi bude spíš pro zkušenější publikum, možná to bude chtít dát vždycky jen několik dílů a pak mít pauzu, aby to nebyl moc velký zápřah. Jinak si myslím, že by se mohlo sledování přehoupnout v nudu, ne kvůli samotnému obsahu nebo proto, že by si to seriál zasloužil, ale spíš proto, že to je tak „těžký“ materiál, že prostě ten mozek naprosto odrovná.
 • úvodní scéna
 • herecké výkony
 • spousta akce
 • vraždící scéna na konci
 • na případný maraton je to asi až moc hutné
 • úvodní scéna moc neladí se zbytkem epizody
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Condor? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
jduch

jduch

Mám ráda knížku i film, na seriál jsem hodně zvědavá.
před 119 týdny
Nira

Nira

Díky za lupu, film jsem viděla už hodně dávno a líbil se mi, seriálu dám určitě šanci.
před 119 týdny
Iveta Kovářová

Iveta Kovářová

Tři dny Condora s Robertem Redfordem :) sice to byl film a moje krevní skupina . Tohle mě zatím moc...
před 118 týdny
Další články k tématu