Facebook Twitter E-mail
1. června 2018

Na co koukat v létě: 1. část

Hlavní sezóna je u konce, dnes začíná letní období sucha. Nebo ne? Podívejme se na to, co se bude přes prázdniny vysílat od pondělí do středy.

Jak už je to v posledních letech zvykem, léto rozhodně neznamená seriálový utrum. Právě naopak, premiéru mají desítky seriálů, a to jak novinek, tak i navrátilců, kteří fanouškům nabídnou nové série. Letos se můžeme těšit na více než padesát letních seriálů, a to zcela jistě mnohé ještě nemají stanovenou premiéru, takže číslo ještě naroste! To je pořádná dávka, co říkáte?

V dnešním článku se můžete podívat na to, jaké seriály nás čekají první tři dny v týdnu. Když se to sečte kolem a kolem, tak právě začátek týdne bude hodně nabitý. V pondělí pojedou čtyři seriály, v úterý jich bude devět a ve středu sedm. Vesměs jde o kabelovky, sem tam se objeví stanice Velké pětky, streamovací služby si své tajné zbraně nechávají až na druhou polovinu týdne.

Pondělí

Pondělky znamenají začátek nového pracovního týdne, ale minimálně v seriálovém světě nás žádný velký zápřah nečeká. Premiéru mají jen čtyři seriály, z toho dvě novinky a dva vracející se veteráni. Hned 4. června se představí zajímavě vypadající novinka Dietland, kterou bude vysílat kabelovka AMC. Jde o adaptaci knihy od Sarai Walker a v hlavní roli se představí dobrá manželka Julianna Margulies.

Na konci června, konkrétně 25. 6., se s druhou řadou vrací na obrazovky apokalyptické drama Salvation. Seriál vysílá stanice CBS, která zrušila všechny ostatní letní seriály včetně Zoo. Salvation měl sice bídnou sledovanost, přesto se dočkal objednávky nových epizod. Uvidíme, jestli se mu podaří přežít i do dalšího roku.

Zrovna dnes během noci bylo oznámeno, že se v pondělí 6. srpna vrátí na televizní obrazovky s novou řadou Better Call Saul. Spin-off Breaking Bad stojí již pevně na svých nohou a má skvěle našlápnuto k tomu, aby svého předchůdce ještě předčil, alespoň co do počtu epizod. Aktuálně jde o jedno z nejoceňovanějších dramat stanice a i když ratingy nejsou tak vysoké, dá se očekávat, že pozitivní buzz kolem seriálu ho na obrazovkách ještě nějaký ten pátek udrží. A pokud bude konec, tak bude oznámen dopředu. AMC spolu s BCS nasadí také novinku Lodge 49, u které doufá, že jí Saul pomůže získat stabilní fanouškovskou základnu.

Hodnocení na SerialZone.cz

Úterý

Většina úterních seriálů má premiéru už během června. Celkem zde máme prozatím oznámeno devět premiér z toho pouze dvě jsou novinky, které navíc budou mít premiéru ve stejný den. Jedná se o drama Heathers od Paramountu a CWčkovskou novinku The Outpost. Oba seriály se představí 10. července.

Již příští týden nás čekají premiéry nových sérií komedií z TV Landu – Younger a Teachers. Zatímco Teachers se u nás nedokázal prosadit, seriál Younger patří i po letech stále k velmi oblíbeným a jeho návrat vyhlíží spousta fanoušků. Pokud se ale nepletu, tyto dva seriály jsou poslední, které TV Land má, takže uvidíme, jak dlouho je ještě potáhne, než se odeberou do seriálového nebe…

O týden později, 12. června, se na obrazovky vrací The Bold Type na Freeformu. Jak už jsem psala v článku o nejočekávanějších červnových seriálech, tento kousek se stal loni velkou senzací nejen u fanoušků, ale především také u televizních kritiků, což u seriálů od Freeformu nebývá moc zvykem. Rozhodně jde o drama, na jehož návrat je mnoho lidí zvědavých.

Další týden – 19. června, se do hry zapojuje Austrálie s vámi milovaným vězeňským seriálem Wentworth. Upřímně, asi se budu muset podívat alespoň na pilot, abych věděla, o čem ty ódy tak pějete, protože dokud jste se nezačali ozývat (rok nebo dva zpátky), vůbec jsem netušila, že podobný seriál existuje. A teď má svou fotku dokonce na úvodní stránce :-) Ve stejný den se na Freeform vrací se svou závěrečnou sérií také sitcom Young & Hungry, který snad uspokojivě završí příběh Gabi a Joshe.

Poslední červencový den nás opět čekají dvě premiéry. Půjde o závěrečnou sérii komedie Casual od Hulu a druhou sérii antologického dramatu The Sinner. Ten se stal velkou senzací loni v létě a nakonec byl prodloužen. V novém příběhu se v hlavní roli objeví fanoušky oblíbená Carrie Coon (Fago, The Leftovers).

Hodnocení na SerialZone.cz

Středa

Na středeční večery si stanice připravily celkem sedm seriálů. Tři z nich jsou novinky, zbylé se vrací k již vybudovanému publiku. 6. června se představí novinka Condor. Toto špionážní drama se bude vysílat na Audience Network. Condor se soustředí na mladého analytika CIA Joea Turnera. Ten si jednoho dne odskočí sobě a kolegům pro oběd, a když se vrací, zjišťuje, že všichni jeho kolegové byli zavražděni. Turner postupně odhaluje propracované spiknutí, které může ohrozit miliony životů.

20. června se na Paramountu představí hvězdně obsazený western Yellowstone s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Paramount se očividně docela rozjíždí ve tvorbě nových seriálů, snad některé z nich budou mít i úspěch.

S druhou řadou se 11. července vrací provokativní drama z nevěstince, Harlots. Seriál neměl loni až takový dopad, jak se čekalo, přesto si dokázal vysloužit druhou řadu. O týden později, 18. července, na scénu přichází ostřílený veterán Suits od USA Network. Bude jistě zajímavé sledovat, jakým způsobem se seriál dokáže poprat s odchodem dvou hlavních postav. Bude nadcházející série poslední, nebo Suits chytne druhý dech a bude tu s námi ještě několik dalších sezón? A budete na něj i nadále koukat?

25. července se opět na Hulu představí novinka Castle Rock. Seriál podle předlohy mistra hororu Stephena Kinga patří mezi nejočekávanější seriálové kousky tohoto léta. Doufejme, že dopadne lépe než Under the Dome a tím, že jde o Hulu, se dočkáme skutečně kvalitní thrillerově-hororové podívané.

V srpnové středy se dočkáme premiéry dvou seriálů. Na OWN se vrací černošská soap opera Greenleaf. O mnoho očekávanější je však návrat druhé řady seriálu Mr. Mercedes, který vysílá Audience Network. Seriál ve své první řadě sklidil velmi pozitivní ohlasy, dokonce i já, které jdou scény jedním okem tam a druhým ven, si stále ještě živě vybavuju tu brutální úvodní scénu, která mě přikovala k obrazovce a nepustila od začátku pilotu až po jeho konec.

Hodnocení na SerialZone.cz

Další díly seriálu

Na co koukat v létě: 1. část (právě čteš)
Na co koukat v létě: 2. část (4. 6. 2018)
Na co koukat v létě: 3 část (5. 6. 2018)

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Adík
před 40 týdny
Co jsem slyšel, tak Heathers hrát nebude.. tedy alespoň v USA - od 12....
kajaprochy
před 32 týdny
Nevíte někdo,jak to dopadlo s Heathers? Úplně jsem se do toho seriálu...
Adík
před 32 týdny
HBO Go. Jsou u 8. dílu. Kde jsi viděla těch prvních 6?

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY