16. 9. 2012

Webseriály, které stojí za to sledovat - Vaše tipy

Tentokrát jsme si pro vás připravili přehled webseriálů, na které jste nám sami posílali své tipy. Najdou se mezi nimi kousky všech žánrů a nám nezbývá než popřát příjemné čtení.

Dating rules from my future self

Webseriál o dívce, která obdrží SMS s romantickými radami od sebe sama, poslanou o deset let později.

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda byste udělali něco jinak, kdybyste mohli? A co kdybyste mohli poradit sami sobě do minulosti a pomoci si tak vyvarovat se těch největších životních chyb? Problém může nastat ve chvíli, kdy s vámi vaše mladší já tak nějak nesouhlasí a nehodlá se pokyny řídit…

Divize

Tento nezávislý webseriál vypráví příběh Nicka Trevera, který musí bojovat za svou rodinu proti tajemné organizaci s názvem Divize. Nick pracuje jako bodyguard v soukromé bezpečnostní agentuře. Jeho žena Michelle pak jako vedoucí vědecký pracovník v Genesis Pharmaceutical.

Venku jsou dva díly, oba najdete s českými titulky pod odkazem níže. Na další epizody tvůrci pilně sbírají příspěvky a pokud chcete, můžete se také zapojit. Více informací najdete na profilu seriálu.

Drone

Nový seriál se odehrává v blízké budoucnosti, kde se způsob válčení změnil. Spolu s vojáky, někdy i zcela místo nich, jsou na bitevní pole posíláni roboti. Robovojáci, tzv. droni jsou přesní, spolehliví a chladní.

Příběh vypráví o jednom takovém robotovi, který se však rozhodl, že už nechce chladnokrevně zabíjet ve jménu svých lidských pánů.

Chad Vader: Day Shift Manager

Chad Vader je vedoucí denní směny ve smyšleném supermarketu Empire Market. Jen shodou okolností je zároveň také méně známým bratrem slavného Darth Vadera…

Seriál byl původně produkován pro Channel 101, avšak po pouhých dvou odvysílaných epizodách byl zrušen. Jeho tvůrci se i přesto rozhodli příběh dál rozvíjet a seriál nakonec získal velkou popularitu na youtube, kde je uváděn.

Mortal Kombat: Legacy

Webseriál – Mortal Kombat: Legacy byl vytvořen jako reklama pro chystanou stejnojmennou hru. Seriál nás v devíti dílech seznámí s hlavními hrdiny Mortal Kombat universa. Seriál je prequel a jeho příběh se odehrává před všemi filmy a hrami. Pokud vám něco říkají jména jako Kitana, Sonya, Raiden nebo Sub-Zero, rozhodně si na tento seriál najděte čas. Zpracování je na opravdu vysoké úrovni a jsme si jisti, že poznáte celou řadu herců, kteří se do natáčení zapojili.

Díky neskutečnému úspěchu tohoto projektu dostali tvůrci zelenou pro natočení filmu, který by měl přijít do kin v příštím roce. Zároveň probíhají práce na druhé sezóně webseriálu, ve které se podíváme na samotný turnaj.

Riese

Tento internetový seriál pojednává o putování dívky Riese a jejím společníkovi, vlkovi jménem Fenrir, po království Eleysia. Při jejich cestě na ně čeká spousta nástrah zapříčiněna především novou císařovnou a její tajemnou, avšak fanatickou náboženskou skupinou zvanou Sekta.

Jestliže se vám zdá, že mezi klasickou seriálovou tvorbou chybí nějaké pravé fantasy, tak se mrkněte na tenhle projekt. Nebudete litovat.

RCVR

Hlavními hrdiny tohoto webseriálu jsou agenti organizace SIGMA Luke Weber a jeho partnerka Sandy Bergson. Jejich prací je vyšetřovat a pokoušet se zakrýt informace o setkání s mimozemšťany v roce 1973. Mají také za úkol pátrat po lidech, kteří jsou označování jako „RCVR“ (Receiver – Přijímač) a mají schopnost přijímat informace od mimozemských forem života.

Tyto kontakty a informace samozřejmě umožňují rozvoj vědy a techniky, často jsou však zneužívány k osobnímu prospěchu. Přijímači mají také určité fragmenty znalostí, které naznačují, že existuje možnost neomezeně prodloužit lidský život nebo že je možné cestovat časem. Znalost takových informací však pro člověka může představovat značné nebezpečí…

Soul Fire Rising

Tento webseriál vezme diváka na dobrodružnou výpravu mezi nebem a peklem, na místo, kde bojují démoni a andělé o lidské duše v největší bitvě o celkovou nadvládu.

Lilith, rebelský démon s vlastními tajemnými plány využívá výhody, které jí poskytují pozemské neřesti a hříchy. Samozřejmě je také vášnivou sběratelkou duší. Zástupce druhé strany Gabriel však její život obrátí vzhůru nohama, když ji přemůže a milá Lilith dostane nabídku, kterou nemůže odmítnout. Musí splnit jen jediný úkol: najít anděla jménem Eva a dovést ji zpět ke Gabrielovi. Hodnota duše Evy je totiž větší než hodnota milionu lidských duší, Eva je navíc zranitelná, protože se rozhodla stát člověkem.

Jestliže duši Evy získá jedna ze stran, rozpoutá se dokonalá bouře. Na čí stranu se Lilith postaví?

The Guild

Herečku Felicii Day můžete znát například ze seriálu Buffy nebo internetové senzace Dr. Horrible’s Sing-Along Blog. Ne každý však ví, že je také vášnivou hráčkou World of Warcraft. A právě proto se rozhodla jednoho dne na koleně spíchnout internetový seriál o skupince lidí, kteří svůj volný čas tráví ve virtuálním světě nespecifikovaného MMORPG.

Seriál vznikl s minimálním rozpočtem, ale i přesto brzy po uveřejnění na internetu slavil obrovský úspěch. Momentálně je k dispozici již 60 epizod (kompletně přeloženy je naleznete pod odkazem níže) a seriál se tak svou délkou mezi webovými projekty řadí jednoznačně k těm nejdelším.

The Resistance

Příběh tohoto postapokalyptického seriálu se odehrává v umírajícím světě jménem Aurordeca. Všechny sužuje nevyléčitelný mor, na který umírá jeden obyvatel za druhým. V tu chvíli přichází chemik Syrus Primoris, jenž dokázal přijít s látkou pojmenovanou Noxe, co nemoc dokáže zpomalit. Nic však není zadarmo (na lék navíc vzniká okamžitá závislost), milý Syrus to ví a sám sebe prohlašuje vládcem celé planety. V podstatě každý se stává jeho rukojmím, což se samozřejmě lidem nelíbí.

Jen jedna skupina se ale rozhodne režimu postavit s cílem zpřístupnit lék i chudým obyvatelům. Jedná se o Aurordecké hnutí odboje (ARM), v jehož čele stojí neohrožená Lana.

Troopers

Sledujeme zábavné příběhy ze života dvou řadových trooperů Larryho a Reiche na jedné blíže nespecifikované vesmírné lodi… Že vám to něco připomíná? Samozřejmě, děj se odehrává ve světě Star Wars!

Pánové to nemají v práci jednoduché a to nemluvíme ani o tom, že se často musí vypořádat s rozmary svého šéfa. O něm se dá říct mnoho, ale tradiční rozhodně není…


Pokud vás některý z těchto seriálů zaujal, nezapomeňte si ho přidat hezky do watchlistu a dát nám vědět, jak se vám líbil! V diskuzi také netrpělivě očekáváme ohlasy na kterýkoliv z výše vypsaných seriálů :)

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
megawir

Vláďa Foltán

Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.
Poslední komentáře24zobraz všech 24 příspěvků
Wafe

Wafe

The guild je super, teď navíc začla vycházet šestá série, tak jsem nadšená :) Felicia je skvělá všude, kde...
hodně dávno
reallyreallychildish

reallyreallychildish

Už jen ten popis zní zajímavě, na to asi kouknu. :)
hodně dávno
Lola_L

Lola_L

Chybí mi tu Aim High. Ten článek je asi starší než ten seriál, ale stejně miut chybí.
hodně dávno
Další články k tématu