18. 6. 2018

Novinka pod lupou: Mystery Road (ABC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Mystery Road
Žánr Drama / Krimi
Stanice ABC (Austrálie)
Premiéra 3. 6. 2018
Vysílání neděle
Délka pilotu 103 minut (dvouepizoda)
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Detektiv Jay Swan dostane nový případ. Má za úkol vyšetřit záhadné zmizení dvojice pracovníků na rozlehlé dobytčí farmě. Spolupracuje s místní šerifkou Emmou James a jeho vyšetřování postupně odhaluje nespravedlnosti z minulosti, které ohrožují základy celé místní komunity.

Seriál je spin-offem filmů Mystery Road a Goldstone.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Původní filmy neznám, ale seriál mi přišel jen jako podprůměrná a zdlouhavá kriminálka. Úvod vypadal zajímavě, hodně rychle to ale sklouzlo k obyčejnému vyšetřování. Hodně se zde mluví, ale není tady žádná akce. Úvod je navíc dvojdíl s neskutečnou délkou 103 minut, takže si už v půlce připadáte, že vám postavy snad musí namluvit díru do hlavy.

Prostředí farmy je zajímavé, ale to je asi tak všechno. Hlavní kámen úrazu vidím v postavách. Jsou neuvěřitelně mdlé a nudné, není na nich vůbec nic, kvůli čemu byste si je měli zapamatovat, natož oblíbit. Šerifka je vyloženě nesympatická a její kolega detektiv si dokáže udržet po celou dobu jediný výraz, což začne hodně rychle nudit. Nejzábavnější je asi jeho dcera, i když vypadá jako padesát dalších holek, které se v pilotu objeví, takže je docela těžké se vyznat v tom, kdo je vlastně kdo a kdo stojí na které straně.

Samotný případ zmizení dvou pracovníků taky není kdovíjak silný. Jak už jsem zmínila, úvod s prázdným autem a spoustou dobytka kolem něj nevypadá zle, ale čím více se hrdinové pouštěli do vyšetřování, tím méně mě zajímalo, co se ve skutečnosti stalo. Nemělo by to být naopak? A to je ještě ta lepší část. Dějová linka s propuštěným pedofilem je ještě tragičtější. Jistě, určitě platí, že nic není, jak se na první pohled zdá, třeba se z něj nakonec vyklube nevinně odsouzený nebo tak něco, ale já už u toho nebudu. Úvodní dvojdíl mi stačil, znám mnoho povedenějších dramat, kterým bych dala tisíckrát šanci před touto novinkou. Asi bude záležet, jestli znáte předlohové filmy a jestli se vám líbí. Pokud ano, tak si jistě užijete i samotný seriál.
  • úvodní scéna
  • nesympatické a nudné postavy
  • nezajímavé hlavní dějové linky
  • nekonečná stopáž
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
suelin

suelin

Goldstone se mi líbil, to pomalé tempo a ta vyschlá australská krajina, líný běh života v rezervaci, to...
před 111 týdny
Další články k tématu