23. 6. 2018

Novinka pod lupou: Take Two (ABC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Take Two
Žánr: Drama / Komedie / Krimi
Stanice: ABC
Premiéra: 21. 6. 2018
Vysílání: čtvrtek ve 22:00
Délka pilotu: 42 minut
Předskokan: Match Game
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Andrew W. Marlowe, Terri Miller
Herci: Rachel Bilson, Eddie Cibrian, Aliyah O'Brien, Alice Lee, Xavier de Guzman, Jordan Gavaris

Ve zkratce

Sam je bývalou hvězdou populárního krimi seriálu, která se jako mnozí umělci ocitla ve spárech drog a alkoholu. Dala se ale na léčení a nyní se snaží oživit svou hereckou kariéru. Rozhodne se proto v rámci výzkumu na novou roli sledovat při práci soukromého detektiva Eddieho. Ten z této situace není vůbec nadšený, ale ukáže se, že Sam dokáže být docela užitečná. Podaří se jim společně vyřešit důležitý případ, což má za následek nárůst nových klientů. Všichni totiž chtějí, aby pro ně tato dvojice pracovala.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Když byl loni seriál Take Two objednán, měla jsem neskutečnou radost. Nový seriál od tvůrců Castlea, jehož popis zní přesně jako Castle? To bych si nemohla nechat ujít. A víte co? Já jsem nadšená a spokojená, protože se z pilotu vyklubalo přesně to, co jsem od seriálu očekávala a Andrew s Terri nezklamali.

Take Two je naprostou kopií Castlea, ve které si hlavní duo vyměnilo pozice. Otravnou celebritkou je tentokrát žena a zodpovědným (soukromým) detektivem je muž. Dynamika je však stejná jako u Castlea, nechybí vtip, slovní přestřelky a scénář, který by klidně nahradil epizodu Castlea. A jakožto fanda tohle všechno vítám a jsem ráda, že se toho tvůrci nebáli. Však co, kopírují sami sebe. Je mi ale jasné, že se najde spousta lidí, kteří budou naopak tuto neoriginalitu shazovat. Já jsem za to ale ráda, protože jsem si od zrušení Castlea neoblíbila žádný seriál, který se mu snažil přiblížit, a Take Two tento účel splnil.

Zároveň mě velmi potěšilo herecké složení. Rachel Bilson byla má oblíbenkyně už v O.C. a v poté v Hart of Dixie, takže jsem byla nadšená, když byla obsazena do hlavní role. Duo skvěle doplňuje Eddie Cibrian, kterého z nám z několika rolí, ale navždy se u mě zapsal jako Dennis z Rizzoli & Isles („Oh my God, his penis has a pulse!“ :D). Obsazení doplňuje Aliyah O'Brien (Rookie Blue) a Jordan Gavaris (Orphan Black), takže za mě spokojenost. Seriál se tím pádem určitě natáčí v Kanadě a doufám, že v nadcházejících epizodách uvidíme více známých kanadských tváří.

Co se děje týče, pokud jste viděli Castlea, víte úplně přesně, co máte očekávat. Místy předvídatelné, ale zábavné. Navíc je scénář tak dobře napsaný, že okamžitě poznáte, kdy začíná citace ze Samina seriálu, protože jsou tyto pasáže hned od začátku plná klišé, a o to víc si scénu užíváte (nebo alespoň já).

Pokud jste tedy fanoušky Castlea a stále vás mrzí jeho zrušení, tak věrnější náhradu, než je Take Two, nenajdete. Jde o úplnou kopii, ale vadí to něčemu? :D Jen doufám, že seriál na obrazovkách chvíli vydrží…
  • Castle 2.0
  • obsazení a postavy
  • scénář
  • vtip
  • neoriginální
100 %
Mé hodnocení
gabik.029

Jako první musím říct, že se mi hrozně líbí ta slovní hříčka, kterou vytváří název seriálu Take Two. Uvědomila jsem si to až po 10 minutách sledování, ale o to víc mě to pobavilo, jak se to vztahuje nejen k postavám, ale i faktu, že hrdinka je herečka.

Těchto seriálů se natáčí mraky, i když mi přijde, že v poslední době to trošku upadá. Samozřejmě jsme tu měli nedávno tu katastrofu, která si říká Carter, v tom případě má Take Two docela nízko nastavenou laťku, kterou musí překonat. Naštěstí se mu to docela dobře daří.

Hlavním benefitem seriálu není příběh, ale postavy a herci. Hlavní dvojice je hodně sympatická a má mezi sebou skvělou chemii, i když je Rachel o dvě hlavy nižší než Eddie. Každopádně jsem si jejich sledování náramě užívala od začátku do konce. Líbí se mi, jak spolu špičkují a jak tvrdohlavá hrdinka je. Opět, nic nového pod sluncem, ale jako nenáročná oddychovka je to parádní.

Samotný případ byl docela průměrný, spousta očekávaných klišé, ale na druhou stranu se tu našlo i několik povedených vodítek, které jsem nečekala. Celkově jsem spokojená, na to, že jde o odlehčenou kriminálku, je děj ucházející a poslouží přesně k tomu, co je jeho účelem – pobaví diváka. Samotné finále epizody už jsem taky viděla, ale vůbec si teď nemůžu vzpomenout, v jakém seriálu to tak bylo, že po vyřešení jednoho případu se v čekárně objevilo asi tisíc dalších lidí a chátrající firma měla najednou o zábavu postaráno. Nevzpomínáte si?
  • hlavní duo
  • zábavné slovní přestřelky
  • uvolněná atmosféra
  • předvídatelný případ
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Take Two? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře25zobraz všech 25 příspěvků
Forest

Forest

Ragelly: pokud to nebyla řečnická otázka, tak třeba Strike
před 108 týdny
iv.koc

iv.koc

Zatím koukám. Nedržím to pravidelně, protože je to epizodovka. Ale jako bývalá Castle maniačka to beru...
před 103 týdny
Zean

Zean

Ze seriálu Castle jsem neviděla ani jednu epizodu. Ale Rachel jsem si oblíbila v Hart of Dixie kde...
před 99 týdny
Další články k tématu