6. 7. 2018

Scéna měsíce: Červen 2018

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Billions
epizoda
3×12 – Elmsley Count (10. 6. 2018)
herci
Paul Giamatti (Chuck Rhoades), Damian Lewis (Bobby Axelrod), Maggie Siff (Wendy Rhoades)
scéna
Plány
allyska

Billions mají za sebou opět velmi povedenou řadu a dle finálové scény mám pocit, že i ta další bude stát za to. Je fakt, že jsem stále nemohla uvěřit, že by Chuck bitvu s úlisným Jeffcoatem prohrál. Čekala jsem opět nějaký chytrý zvrat, prostě, že ho Chuck přelstí. Jenže následná scéna, kdy Chuck otevírá Bobbymu dveře mě velmi potěšila. Společně usednou ke stolu a oba jsou si vědomi, že jsou ve stejné bryndě. Na popud Wendy začnou spřádat, jak to natřou svým nevděčným „nástupcům“. A ten hravý výraz Bobbyho! Skvělá změna v seriálu, ke které začne hrát příhodná písnička. Jsem ráda, že se tvůrci rozhodli nabrat tento směr, bude to něco nového a svěžího. Tito doposud nepřátelé na život a na smrt, oba stejně chytří, dají hlavy dohromady a k tomu nesmím zapomenout na Wendy, která je umí perfektně usměrňovat. Jedinou chybičkou na této scéně je, že je na delší dobu poslední.

A.R.G.U.S.

Into the Badlands
epizoda
herci
Emily Beecham (The Widow) a Chipo Chung (The Master)
scéna
Widow získává zpátky dar
A.R.G.U.S.

Za červen musím zmínit finále Legionu, které předvedlo parádní scénu, a pak poslední sérii 12 Monkeys, která je také vysoce povedená. Ale vybral jsem si scénu z seriálu Into the Badlands. Tento seriál má výborné akční scény. Především Daniel Wu a Emily Beecham nám vždy nabídnou skvělé souboje. Mnou vybraná scéna se odehrává, když Widow jde proti Chau, její rivalce. Vypadá to s ní špatně, ale objeví se tam Master a zachrání ji. Zároveň ji odblokuje schopnost zvanou dar, díky které se dostanou do jakéhosi stavu zuřivosti a jejich bojové schopnosti se zlepší. A Widow už nám mnohokrát dokázala, že si s ní není radno zahrávat. Představa, že teď bude ještě více silnější, je velice lákavá. Takže se nemohu dočkat, co předvede v dalších dílech.

Furiant

Luke Cage
epizoda
herci
Mike Colter (Luke Cage), Reg E. Cathey (James Lucas – hlas)
scéna
Luke Cage je šéfem Harlem's Paradise
Furiant

V červnu se toho zase tak moc nevysílalo, a tak jsem se těšil na druhou sérii Lukea Cage. Po první – pro mě celkem nudné – řadě jsem neměl příliš velké očekávání, avšak výsledek mě mile překvapil. Druhá série tohoto marveláckého seriálu od Netflixu byla totiž opravdu parádní – ať už se jedná o skvěle napsaného záporáka Bushmastera, výborně zahranou Mariah Dillard (vlastně Stokes, ehm), brzký odchod Claire, camea Finna Jonese (Danny Rand / Iron Fist) a Jessicy Henwick (Colleen) či propojení s Cloak & Dagger (zmínka o detektivce O'Reilly a jejím přestěhování do New Orleans). Bohužel se také jednalo o poslední seriál, ve kterém před svou smrtí účinkoval herec Reg E. Cathey, který zde ztvárnil Jamese Lucase, otce Lukea. A proto se mi velmi líbila závěrečná scéna této řady – Luke, který je teď novým šéfem klubu Harlem's Paradise, poslouchá song o sobě a následně se jde posadit do kanceláře nad klubem. A v hlavě se mu promítá rozhovor o síle, bolesti a hrdinství, který vedl se svým otcem…

Gabik.029

12 Monkeys (12 opic)
epizoda
4×06 – Die Glocke (22. 6. 2018)
herci
Emily Hampshire (Jennifer Goines)
scéna
Představení pro Hitlera
gabik.029

Tentokrát jsem se rozhodovala mezi dvěma scénami. První z nich byl porod Offred v The Handmaid's Tale a druhá byla scéna z 12 Monkeys, která to u mě nakonec vyhrála už jen proto, že jsem si ji pouštěla pořád dokola. Naši hrdinové se ocitli v roce 1940 ve Francii, kde byl chystán atentát na Hitlera, kterému potřebovali zabránit (a k tomu splnit misi). Jennifer měla za úkol zabavit Němce, na jejichž programu bylo právě hudební vystoupení. Jennifer se tedy zbavila původní zpěvačky a zaujala její místo na pódiu. Už v této chvíli bylo jasné, že se diváci rozhodně nudit nebudou. Jennifer rozdala noty přítomné kapele a sama se dala do zpěvu. Když se začaly ozývat slova a tóny skladby U + Ur Hand od Pink, dostala jsem záchvat smíchu. Jenom Jennifer to totiž dokáže před Hitlerem rozbalit s písničkou od Pink, která v té době byla ještě na houbách. Bonusem byl samozřejmě text písně a reakce publika. Zároveň mi tím Jennifer připomněla scénu z předchozí série, kde si před Němci střihla sólo s písní 99 Luftballons, které bylo stejně zábavné jako její Pink.

lukascoolarik

Legion
epizoda
2×11 – Chapter 19 (12. 6. 2018)
herci
Dan Stevens (David Haller), Rachel Keller (Syd Barrett), Bill Irwin (Cary Loudermilk), Amber Midthunder (Kerry Loudermilk), Hamish Linklater (Clark DeBussy), Navid Negahban (Amahl Farouk / Shadow King)
scéna
Shadow Kingův proces
lukascoolarik

A opět Legion. Tentokrát jde o scénu z finále druhé řady, ve které má proběhnout soudní proces se Shadow Kingem, jenže ve skutečnosti se jedná o soud s Davidem. To si ovšem David uvědomí až příliš pozdě. Po zajetí je informován o tom, že bude odsouzen za zločiny, které má spáchat v budoucnosti, což je samo o sobě absurdní. Na konci tak vidíme výměnu pozic, která byla naznačována už delší dobu. Amahl Farouk se stává hrdinou a David Haller padouchem.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
iwi_kiwi

iwi_kiwi

Já se neumím rozhodnout. Váhala jsem mezi zpívající Jennifer ve 12 Monkeys (pobavilo mě to, pustila jsem si...
před 109 týdny
allyska

allyska

Jj, to je takový emoční driják, no teď mě ještě víc dostala»SPOILER«
před 109 týdny
Kolombo

Kolombo

"Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná...
před 109 týdny
Další články k tématu