30. 7. 2018

Novinka pod lupou: Ordeal by Innocence (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Ordeal by Innocence
Žánr Drama / Krimi / Minisérie
Stanice BBC
Premiéra 1. 4. 2018
Vysílání celá minisérie je venku
Délka pilotu 56 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Adaptace knihy od Agathy Christie. Zámožná Rachel Argyll je zavražděna ve svém rodinném sídle. O osmnáct měsíců později je identita jejího vraha zpochybněna.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Moderní předělávky Agathy od BBC jsou pastva pro oči, ať už jde o jakékoliv dílo. Ordeal by Innocence není žádnou výjimkou. Minisérie má kvalitní obsazení, krásné prostředí a kostýmy a pro mě jakožto neznalce předlohy i velmi zajímavý a napínavý děj, u kterého jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

I přes to, že všechno dobře sedí k sobě, přijde mi, že tempo bylo trošku pomalejší než u předchozích minisérií. Nevím, jestli to bylo jen tím, že jsem nebyla v tom správném rozpoložení během sledování, nebo jestli to tak působilo i na vás; kdyžtak mi dejte vědět do diskuze. Každopádně i přes to jsem si dokázala užívat sledování naplno.

Podle mě je to tím, že neznám předlohu. Takto se mi líbí, že jde o třídílnou minisérii, kdy se celá kniha adaptuje do seriálové podoby od začátku do konce a já se po třech hodinách sledování dozvím, jak to celé dopadlo. Pro ty, kteří už to znají, jde jen o porovnání kvalit a o to, jak se adaptace vlastně celkově povedla, takže si myslím, že znalci mají trošku jiné a vyšší nároky a mnohdy můžou asi odcházet i zklamaní, což u mě nehrozí.

Nedá mi to, abych nezmínila i zákulisní info. Myslím, že na to, že hlavní herec byl ze seriálu vyhozen a během asi 14 dnů byly přetočeny 2/3 všech záběrů, to na výsledné kvalitě vůbec není poznat. Přijde mi, že seriál je na hodně vysoké úrovni. Kdybych vyloženě nevěděla, že se něco takového stalo, tak bych to při sledování rozhodně nepoznala. Na druhou stranu mě ale mrzí, že Westwick byl vyhozen, protože herce mám ráda a těšila jsem se na něj (čímž jeho potenciální chování nechci omlouvat).
  • minisérie
  • napínavý příběh
  • prostředí, kostýmy
  • pomalejší tempo
  • přeobsazení hlavní postavy
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
devnja

devnja

Jsem fanoušek anglické detektivky a ráda bych toto nové zpracování sledovala, ale bohužel mám trochu omezené...
před 4 roky
Katerina Petrova

Katerina Petrova

Po nadšení z předchozích adaptací Agathy Christie jsem minisérii shlédla. Knižní předlohu jsem nečetla,...
před 4 roky
Jenny17

Jenny17

Tohle nikdy nezklame, Agatha Christie super, i když kniha je vždy lepší .o)
před 4 roky
Další články k tématu