31. 7. 2018

Podzim na České televizi ve znamení seriálů

Podzim na České televizi ve znamení seriálů

Česká televize představila své programové schéma pro podzimní sezónu a ze seznamu, který vám přineseme, je vidět, že se na seriály skutečně zaměřila.

Čekají nás celkem tři původní novinky, návraty oblíbených kousků a devět zahraničních seriálů.

Na stránkách ČT se můžete podívat na promo video k podzimnímu schématu.

Novinky

Rédl
Minisérie s Ondřejem Sokolem v hlavní roli, která pochází od Jana Hřebejka. Řeší se zde starý kriminální případ z 90. let. „Jde o příběh, jenž je kromě napětí a humoru zajímavý svým tématem. Zpracovává, jak se v nové společnosti po převratu propojují zločinci a policisté, což je téma, které mě osobně zvláštním způsobem fascinuje,“ uvedl Hřebejk.

Zahradnictví
Šestidílná série od dvojice Hřebejk-Jarchovský. V centru dění se ocitají tři rodiny, které prožívají své životy na pozadí nejdramatičtějších dekád minulého století. „Nápad na seriál pochází z různých období života, z doby, kdy jsem byl malý kluk a slyšel vyprávět rodiče nějaké historky, které mi uvízly v paměti. Už v té době se scénář začínal rodit. Jak jsem dospíval a stárnul, pohled na mnohé události získával nový tvar, člověk jim jinak rozuměl, získával na ně nový pohled. Takové příběhy píšete celý svůj život,“ vypráví scenárista Petr Jarchovský.

Lynč
Osmidílný seriál, jehož počátky sahají až k workshopu studentů filmových škol. Základním tématem jsou rasové předsudky na malém českém městě. V hlavních rolích se představí Zuzana Stivínová nebo Jiří Dvořák.

České návraty

Na podzim Česká televize nabídne nové série kriminálky Labyrint a historického dramatu První republika.

Zahraniční seriály

Podzimní večery si budeme moci krátit u devíti zahraničních seriálů, které se na českých obrazovkách v premiéře představí:

Red Dwarf (Červený trpaslík) (11. + 12. série)
House of Cards (Dům z karet) (5. série)
The Young Pope (Mladý papež)
Genius (1. série – Einstein)
War and Peace (Vojna a mír)
Fidel (dvoudílná minisérie)
Most (závěrečná řada)
Okkupert (Okupace) (2. série)
Dicte – kriminální reportérka

Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
STOUPA

STOUPA

Most a Okupace bude super.
před 156 týdny
ufonka

ufonka

Mě zajímá jen nová řada Labyrintu.
před 156 týdny
Jenny17

Jenny17

Tak na to taky čekám .o)
před 155 týdny
Další články k tématu