26. 8. 2018

S lupou do historie: Midsomer Murders

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Midsomer Murders 1×01: The Killings at Badger's Drift?

Medailónek

Název: Midsomer Murders (Vraždy v Midsomeru)
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: ITV
Vysílání: 1997-????
Celkový počet sérií: 20+
Premiéra: 23. 3. 1997
Délka pilotu: 100 minut

Kdo?

Tvůrce: Caroline Graham (předloha)
Herci: John Nettles, Daniel Casey, Barry Jackson, Jane Wymark, Laura Howard, Toby Jones, John Hopkins, Jason Hughes, Kirsty Dillon, Neil Dudgeon, Fiona Dolman, Tamzin Malleson, Gwilym Lee, Manjinder Virk, Nick Hendrix, Annette Badland

O čem to je?

Ostřílený veteránský detektiv společně s mladým seržantem vyšetřují vraždy v regionu okolo Midsomeru.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Když jsem dnes mluvila s mamkou, ptala se mě, co dělám. Tak jsem říkala, že koukám na Vraždy z Midsomeru, abych pak napsala článek a názor. Odpověděla mi, že mám napsat, že Barneby je geniální detektiv, mistr detailů. Vždycky si vzpomene na nějakou maličkost, třeba co kdo řekl, vystartuje a hned má zločince. A je to klaďas za všech okolností. Tak tady to máte :-)

Ale teď k mému názoru. Midsomer Murders je typická kriminálka, jakých existují mraky. Možná i těch mraků je málo, protože kriminálek je opravdu nespočet. Asi je to tím, že seriál začínal už před více než 20 lety, ale docela mi atmosférou i zpracováním připomínal To je vražda, napsala, i když je to úplně z jiného kontinentu a z jiné časové éry. Možná je to i samotným případem – v první epizodě se řešila vražda staré osmdesátileté dámy, což je téma jako stvořené pro Jessicu, jen s tím rozdílem, že tady oběť nebyla hrdinova známá. Na druhou stranu bravo, zahrnout do takového seriálu a hned do první epizody incest, to se jen tak nevidí, docela mě to překvapilo.

Vlastně když tak nad tím přemýšlím, připomíná mi to nejen Jessicu, ale i Poirota nebo Columba, je to stejný styl. Máme tu oběť, spoustu podezřelých, každý měl motiv, alibi skřípe, a my hádáme spolu s detektivy, kdo je viník. Zábavné? Pro fanoušky žánru určitě. Originální? Už dávno ne.

Já mám ráda kriminálky, takže bych si dokázala představit sledovat maraton. Je to ale ten typ seriálu, u kterého sotva dokoukáte díl, už nevíte, co se v něm stalo. Mám to tak i u CSI – mohla bych ten seriál sledovat dokola a dokola, protože si absolutně nepamatuju, kdo je viníkem a jak se na něj přijde. Kriminálky mi nevadí, ale na to, aby mě nějaký seriál skutečně zaujal a já mu dala úžasná procenta, musí mít prostě nějaký větší šmrnc, něco navíc. A to tady bohužel chybí. A to i přes to, že Barneby je geniální detektiv, mistr detailů a klaďas za všech okolností.

Mimochodem, nedá mi to, abych nezmínila toho syna vyděračky. Tak úchylnou postavu, ze které by mě mrazilo tolik v zádech, už jsem dlouho neviděla. Ten jeho úsměv byl tak creepy, že jsem jen čekala, kdy tam všechny povraždí. Tohle mi v hlavě přece jen asi zůstane.

+ zajímavé vyústění případu
+ syn vyděračky byl hodně creepy, to oceňuju
+ zábavná forma

- nic originálního
- až moc osobního života hrdiny

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Forest

Forest

Já si dovolím nesouhlasit - A) jednak to má daleko blíž k detektivce než ke kriminálce (tedy aspoň...
před 108 týdny
frufru77

frufru77

na které má zásluhu i výborný dabing a reálie anglického venkova. A nevadí, že to Prima vysílá pořád...
před 108 týdny
jukab

jukab

Nemám moc rád detektivky ani britské seriály, ale tyhle Vraždy mě baví. Kolik lidí ještě žije...
před 108 týdny
Další články k tématu