28. 8. 2018

Novinka pod lupou: Bite Club (Nine)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Bite Club
Žánr Drama / Krimi
Stanice Nine Network
Premiéra 15. 8. 2018
Vysílání středa, 20:30
Délka pilotu 46 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Dva detektivové a bývalí snoubenci, kteří přežili útok žraloka, musí opět spojit síly dohromady. Jejich úkolem je chytit sériového vraha, který zároveň také loví je.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Úvod pilotu byl hodně intenzivní. Seděla jsem s pusou otevřenou dokořán, ani jsem nemrkala – seriál ve mě skutečně dokázal vyvolat emoce, byla jsem šokovaná a zděšená. Mám ráda, když mě seriály nenechávají chladnou, což tady bylo splněno stoprocentně hned od úvodu. Jistě, pak se z toho stala klasická kriminálka, ale díky šikovnému úvodu si dokázala udržet mou pozornost po celou dobu. Závěr navíc naladil na další sledování, tohle je přesně ta australská tvorba, u které si sledování užívám.

Hlavní hrdinové jsou sympaťáci. Je samozřejmě předem dané, že půjde o to klasické klišé „kdy se opět dají dohromady“, ale to mi nevadí. Chemie mezi nimi funguje velmi dobře a žádný z nich mi zatím nepije krev, i když hrdina s jeho PTSD to místy trošku přehání. Na druhou stranu nemůžu soudit, protože netuším, jak bych se zachovala já, kdybych přežila tak šílenou nehodu, takže toto hodnocení vznáším pouze jako zaujatý divák.

Líbí se mi, že ač budou očividně případy epizodní, tvůrci si našli tenkou linku, kterou provážou celou první sérii. Divákům nabídli dostatek k tomu, aby se těšili na další díly, a zároveň dost málo na to, abychom si ihned spojili dvě a dvě dohromady a měli hned předem jasno, jak to celé dopadne.

Tento seriál rozhodně putuje do mého watchlistu a myslím, že potěší mnoho fanoušků kriminálek ve stylu Bones nebo Castle, kde jde stejně dobře o hlavní duo jako o samotné případy. A vůbec nevadí, že nejde o americkou, ale o australskou tvorbu. Jediné, na co je možná nutné si déle zvykat, je výrazný australský přízvuk, ale ten mi nevadí, jsem zvyklá z mnohaletého sledování australského Biggest Losera :-)
  • hlavní duo
  • silný úvod
  • propojující sériová nitka
  • běžná kriminálka
  • PTSD hrdiny
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
pataaaaaa159

pataaaaaa159

Tohle je dost povedená kriminálka, první dva díly zajímavý, těším se na další.
před 107 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno a lehký nadprůměr. Líbilo se mi, že jsme tady měli nejen policii, ale i sériového vraha, a...
před 9 týdny
Další články k tématu