3. 9. 2018

Novinka pod lupou: The Bletchley Circle: San Francisco (ITV)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Bletchley Circle: San Francisco
Žánr Drama, Krimi, Historický
Stanice ITV
Premiéra 25. 7. 2018
Vysílání středa, 21:00
Délka pilotu 45 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

4Spin-off minisérie The Bletchley Circle. Příběh se odehrává v polovině 50. let a sleduje životy čtyř mimořádných žen, kterým nechybí inteligence, dechberoucí nadání pro vidění vzorců a hledání vodítek. Hrdinky se rozhodnou využívat své schopnosti k řešení vražd, které jsou přehlíženy policií. Dostanou se do fascinujících zákoutí města, vytvoří si silné vztahy a odhalí vlastní sílu a potenciál. Tyto ženy dosáhnou spravedlnosti nejen pro oběti, ale také pro sebe sama.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Chytré holky pracující na krimi případech? Tak to si nechám líbit. Je docela nezvyklé sledovat historický seriál, kde figurují v takových rolích ženy místo mužů. Ale vůbec mi to nevadí, nám holkám to prostě pálí, tak proč bychom nemohly vyšetřovat i vraždy, že jo?

Hlavní hrdinky jsou takové suché, prostě Britky. Ale dohromady jim to hezky ladí, takže se jim to dá odpustit. Navíc je to kriminálka, takže nejde ani tak moc o postavy, jako spíš o samotný případ. A ten tu vypadá docela dobře. Líbí se mi, že ho nevyřešily hned – vypadá to, že příběh bude trošku serializovanější. Ale tomuto seriálu by slušely oba formáty.

Jak už to u historických dramat bývá, i zde jsou kostýmy i celá scénografie na skvělé úrovni. To mi vždycky vynahrazuje absenci moderních technologií, které mě jinak v seriálech taky hodně baví, ale když vidím ty krásné šaty a obleky, tak je vždy vše odpuštěno.

Jediné, co bych vytkla, je tempo seriálu. Pilot je od ITV, má tedy klasickou 45minutovou délku, ale přišlo mi, že musel trvat přes hodinu. Nevím, proč se mi to tak táhlo, protože zajímavých vyšetřovacích technik i objevů zde nebylo málo. Možná je to přece jen těmi nemastnými neslanými postavami. Sledovat dál asi nebudu, ale celkově pilot hodnotím povedeně, tohle by si své fanoušky najít mohlo, zvlášť pokud patříte mezi milovníky původního seriálu.
  • chytré ženské
  • zábavné vyšetřovací techniky
  • kostýmy
  • postavy celkově průměrné
  • docela pomalé tempo
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
andromache

andromache

Btw, ragelly, co takhle udělat rovnou SLDH na původní Bletchley ;)?
před 107 týdny
ragelly

ragelly

V seznamu není (asi málo známý?), ale můžu ho tam někam hodit do budoucnosti :D
před 107 týdny
andromache

andromache

Chm, taková škoda ;). Myslím, že když už je tu spin-off, tak by tu v nějaké podobě měl být...
před 107 týdny
Další články k tématu