5. 9. 2018

Novinka pod lupou: Kidding (Showtime)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Kidding (K smíchu)
Žánr Drama, Komedie
Stanice Showtime
Premiéra 9. 9. 2018 (dostupné od 31. srpna)
Vysílání neděle, 22:00

Délka pilotu: 33 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Jeff neboli Mr. Pickles je ikona dětské televize. Jeho skutečný život se však ubírá špatným směrem a příběh, který veřejnosti prezentuje, se rychle může stát noční můrou. Výsledek? Dobrý člověk v krutém světě a vše, co si drží ve své blízkosti, se rozpadá jako domeček z karet.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Já nechápu, jak to Showtime dělá, že má všechny své „komedie“ už roky úplně stejné, a přitom je každá úplně o něčem jiném. Kidding má v sobě tu ironii, depresi a beznaději, to vše zabalené v komediálním žánru, podobně jako Californication, Nurse Jackie a další. Taky proto píšu „komedie“ v uvozovkách, protože to mnohdy vypadá spíše jako čisté drama.

Kidding se odehrává v prostředí jakéhosi dětského pořadu. Nemám ráda loutky a nemám ráda loutkové pořady, Muppety jsem dokonce v NPL vynechala. Naštěstí tady se to spíš točí okolo depresivního života hlavního hrdiny a na jeho práci je sice hodně naráženo, ale ve výsledku z ní mnoho nevidíme.

Nejlepší na celém pilotu mi přišly asi ty nenápadné prostřihy – vsuvky. Nejsem si jistá, ale myslím, že něco z toho byly flashbacky, a něco jen ukázka toho, co se děje za scénou, ale přišlo mi to nejzábavnější. Viděli jsme, co se stalo synovi, jak to je s rodinou ségry, s kostýmem koně… to mi přišlo všechno zajímavé a překvapující, což je plus.

Ale prostě nemůžu z toho, jak moc je hlavní postava nesympatická. Jim hraje dobře, ale na pana Picklese se prostě nedá dívat pro jeho tragický život. To, jaký je poseroutka, jde vidět ve scéně se synem, kdy není ani schopný ho nějak výchovně seřvat nebo mu dát pár facek, a ještě ho nechá, aby se po něm ten spratek vozil. K takovým lidem nemám pochopení a je mi jedno, že to je jeho profesní deformace. Asi kvůli tomu, že je ten člověk k nevydržení, se na seriál nebudu moct koukat dál, i když by mě možná i zajímalo, jak to bude dál s ostatními postavami.
  • prostřihy / flashbacky
  • deprese zabalená v komedii
  • hlavní hrdina
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Deprese. Je to tak. Z pilotu stříká těžká depka na všechny strany, že by se z toho oběsil i Olaf, co má rád vřelá objetí. Když vezmeme v úvahu název a že se podle všeho má jednat i o komedii, tak to dostává další rozměr.

Jim Carrey tu hraje přeslušnělého ňoumu Jeffa, ze kterého mají legraci všichni včetně vlastní rodiny. Jeho pohyby občas připomínají jiné postavy, které Jim ve své kariéře ztvárnil, ale to nic nemění na tom, že mu toho ňoumu věříte. Navíc díky tomu vypadá sám trochu jako oživená loutka z vlastní TV show.

Nejzábavnější postavou se tak paradoxně stává Jeffův syn, který přebírá místo toho zlobivého syna po svém mrtvém bratrovi. Jeho rebélie a hlavně vztah k otci, jehož návaly lásky obratně odvrací, jsou asi tím nejzajímavějším, co je v pilotu k vidění, a nejspíš to bude i ke ždímání v dalších dílech.

Ostatní vedlejší linky jakoby tvůrci ukradli z jiných seriálů, především co se týče soulože v kostýmu koně či rychlého vyhonění na ulici. Jakoby si nemohli ujasnit, co od svého seriálu chtějí a sklouzávají z hutné depky do laciných epizodek druhořadého sitcomu.

Jsem zvědav, jak se vyvinou další epizody, zatím seriál vypadá stejně rozpolceně jako hlavní hrdina. A to není dobře.
  • herecké obsazení (a tím nemyslím jen Jima)
  • synova rebélie
  • úvodní talkshow
  • všechny linie s maňásky
  • až moc vážné téma
60 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Annie2809

Annie2809

Mě to nějak nezaujalo. Jim je skvělý, ale ten příběh mě nudil i v těch 30 minutách. To je už...
před 129 týdny
darebnica

darebnica

"To, jaký je poseroutka, jde vidět ve scéně se synem, kdy není ani schopný ho nějak výchovně seřvat...
před 129 týdny
Destinytte

Destinytte

Já asi nemůžu koukat na trailery, jak tady, tak u God Friended Me, mě tak navnadily a pak jsem byla...
před 129 týdny
Další články k tématu