5. 9. 2018

Novinka pod lupou: The Purge (Syfy/USA)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Purge
Žánr Horor, Akční, Minisérie
Stanice Syfy / USA Network
Premiéra 4. 9. 2018
Vysílání úterý, 22:00

Délka pilotu: 50 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci James DeMonaco (předloha i seriálový scénář)
Herci Gabriel Chavarria,

Lili Simmons, Lee Tergesen

O čem to je?

Minisérie je adaptací úspěšné filmové série The Purge. Seriál se odehrává během dvanácti hodin, kdy se veškerý zločin včetně vraždy stává legálním. Příběh je zasazen do fiktivní verze Ameriky, které vévodí totalitní politická strana. V centru dění se ocitá několik zdánlivě nepropojených postav z malého města. Hodiny tikají a všichni hrdinové jsou nuceni čelit své minulosti a rozhodnout se, jak daleko jsou ochotni zajít, aby přežili noc.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jak seriál ladí nebo doplňuje filmy, to nemůžu posoudit, protože jsem filmové předlohy neviděla. Ale na seriál jsem se těšila, protože horory mám ráda a v televizi jich je krutě málo. První díl zatím moc hororový není, funguje spíše jako takový předkrm, který ale skvěle plní svou funkci a spolehlivě naláká na další sledování.

Je pro mě docela překvapivé, že seriál vzniká v koprodukci Syfy a USA Network. Především druhou zmíněnou stanici tady vůbec nevidím, nepřijde mi to jako její žánr ani styl vyprávění. Ale ono je to vlastně jedno, kdo to vysílá, hlavně když se na to dá dívat. A myslím si, že na tohle se bude dát dívat. Samozřejmě nejde o nic pro náročné uživatele, ale jako béčkový vyvražďovák to poslouží solidně.

Postav je tu dost. Pilot nám je představuje, ale zároveň nám o nich prozrazuje jen základní minimum, abychom u většiny nemohli hádat jejich skutečné motivy a plány. Líbí se mi, že asi nikdo nebude vyloženě dobrý nebo špatný, takže vlastně nikdy nevíme, kdo co udělá a jaká osobnost se u koho projeví. Našla jsem zde hned několik zajímavých postav, které mě zaujaly a zajímá mě, co s nimi bude dál. Líbí se mi především dějová linka na luxusním večírku, zatímco bratr hledající svou ségru je takové klasické klišé, které už jsem viděla tolikrát, že mě to už nechává chladnou.

V závěru pilotu, jak Očista začala, jsem přemýšlela, proč ti, kteří se účastní, stojí v poklidu vedle sebe a čekají na své oběti, proč se nevrhnou sami na sebe? To podle mě nedává smysl. Když chtějí vraždit, tak kohokoliv, i sami sebe, tam přece není žádný bro code, to by si pak každý mohl nasadit masku a předstírat, že se účastní, jen aby ho nikdo jiný nezapíchl, no ne? To je asi tak jediné, co bych seriálu vytkla, mohl být hned od začátku brutálnější, než ve skutečnosti byl… a tím pádem by byl hned zábavnější a v rámci možností věrohodnější.

I tak ale odcházím po pilotu spokojená a navnaděná na další sledování. První díl mi utekl jako voda, postavy jsou vcelku sympatické a několik dějových linií vypadá opravdu zábavně a tajemně. Těším se, jak to celé bude pokračovat a myslím, že seriál je ideální pro maraton. Rozhodně bude lepší ho sjet v jednom kuse, než 45 minut budovat napětí, pět minut si užívat akci a pak zase vychladnout a týden čekat na další díl.
  • postavy
  • téma
  • hororový žánr
  • některé dějové linky, hlavně večírek
  • klišé bratr hledá sestru
  • proč se účastníci nevraždí navzájem?
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
BuBBleS

BuBBleS

smyslem očisty je, že během té noci jsou legalizovány veškeré zločiny, včetně vraždy. jsou zde tedy lidé,...
před 128 týdny
igwar

igwar

No uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Zatiaľ nevidím nejaké veľké mínusy. Len ma trochu mätie fakt, že...
před 128 týdny
Allien.9

Allien.9

Každý si může dělat, co chce. Pokud si někdo vezme samopal a začne se točit v kruhu, aby rozstřílel...
před 128 týdny
Další články k tématu