DISKUZE K ČLÁNKU S lupou do historie: Star Trek

CrazyGeek

Cool level: 16
Number 6

OFF-LINE
Bez nadpisu
9.9.2018 / 11:14:59 (před 27 týdny)
Chce to odvahu a upřímnost, hodnotit něco, co hromady lidí považují za náboženství :D Z hodnocením i článkem bych souhlasil, ale pořád si myslím, že se staré seriály hodnotit nemají. Prostě proto, že nemáme šanci je ocenit tak, jako dřívější generace. V době rozvíjejícího se vesmírného programu Apolla, Sputniku i dalších se objeví taková věc. A když se člověk podívá, na téhle vlně se vezou fanouškovsky dodnes nejvíc oblíbené věci - Doctor Who, Star Trek a od 77 Star Wars. Nepočítám se mezi Trekkies, ale i já uznám, jaká revoluce se Star Trekem spustila. Od přetvoření scifi žánru, přes obsazení ženské černé herečky a žen celkově (Cpt. Kirka do toho nepočítám :D ) až po nesmazatelnou stopu v popkultuře.

Má vůbec mladší generace právo něco takového hodnotit? To je jako kdyby měl někdo za padesát let hodnotit Robota Emila. Kdo nezažil, nemůže to pochopit.
Všichni máme své stroje času. Ty, které nás vracejí zpět, jsou vzpomínky a ty, které nás pohánějí kupředu, jsou naše sny...
novoten

Cool level: 12
Dale

OFF-LINE
CrazyGeek
9.9.2018 / 12:30:49 (před 27 týdny)
Takze by se na ten serial radsi nemel nikdo novy koukat, pro pripad, ze by se mu nelibil? Come on..
SparkySpeirs

Cool level: 13
Kenny McKormick

ON-LINE
Bez nadpisu
9.9.2018 / 12:44:48 (před 27 týdny)
Star Trek mám stažený a na disku čeká už nějakou dobu, teď mi děláte chutě si ho hned jít pustit :D ještě bych ale předtím chtěla dostat z krku nějaké jednosériovky a minisérie, které mám rozkoukané... :D
Musím souhlasit, že je těžké hodnotit staré seriály a Star Trek není výjimkou. Já sama jsem se ke Star Treku dostala přes 2009 reboot s Pinem, Urbanem a Quintem, ale mám ráda vesmír a tito herci z původního ST už jsou prakticky legendy.
Co se týká efektů a masek, musí se to prostě brát s rezervou. Nedávno jsem se znovu pustila do rewatche Buffy a Charmed a efekty z jejich dřívějších sérií už jsou také místy úsměvné.
Podle mě seriál není jen pro vyloženě fanoušky Star Treku, pokud by někdo nový chtěl do ST univerza vstoupit, pak je určitě lepší začít od kořenů :)
What the fork?!
CrazyGeek

Cool level: 16
Number 6

OFF-LINE
Bez nadpisu
9.9.2018 / 14:46:26 (před 27 týdny)

novoten napsal(a):

Takze by se na ten serial radsi nemel nikdo novy koukat, pro pripad, ze by se mu nelibil? Come on..


Co? Nic takového neříkám. Jen tvrdím, že OSOBNĚ považuju hodnocení starých, klasických seriálů (v dnešní době a dnešními měřítky) za něco, do čeho by se neměl nikdo pouštět.

P.S. tohle není útok na Ragelly kvůli článku. Nikdo to tak prosím neberte. Jde fakt jen o můj názor.

Všichni máme své stroje času. Ty, které nás vracejí zpět, jsou vzpomínky a ty, které nás pohánějí kupředu, jsou naše sny...
Editováno: 1x | Naposledy: 9.9.2018 / 14:48:41
kjama

Cool level: 18
Kocour

OFF-LINE
Bez nadpisu
9.9.2018 / 15:52:39 (před 27 týdny)
Za mě je toto už jen nostalgie. Na sledování to moc není. Na Voyager, či Novou generaci to určitě nemá. Jsem moc ráda, že se seriál vyvinul až k mému oblíbenému Enterprise. Škoda, že to zabili Discovery. To se už opravdu raději vrátím do pravěku.
You only live once unless you are a Winchester.
kneznaL

Cool level: 9
Rajesh Koothrappali

OFF-LINE
Bez nadpisu
9.9.2018 / 18:12:27 (před 27 týdny)
Mám ráda i tento ST. I když samozřejmě v tehdejší době to byla pecka, nedá se to srovnat s pozdější Novou generací, Voygerem nebo třeba Enterprise. I tak se na to stojí dívat. Já osobně jsem měla ráda kapitána Kirka a jeho posádku a nejen seriál, ale i filmy.V podstatě jsem viděla skoro vše, co se v češtině dalo sehnat, když už bohužel to s tou angličtinou nejde. Akorát poslední Discovery mě opravdu hodně zklamal, nic pro mě, doufala jsem, že to bude něco trochu jiného.
Qmati

Cool level: 18
Kocour

OFF-LINE
Bez nadpisu
10.9.2018 / 23:27:17 (před 27 týdny)
Ano, ST je pojem sám o sobě. Souhlasím. Hodnotit tento seriál je těžké. Pro mě znamená první setkání se seriálem tohoto druhu ") ještě bez internetu. No jo ,je to dáávno. Viděla jsem vše od ST,co u nás jelo. Pro mě je nejlepší Nová generace, ale na Kirka se ráda taky podívám. Taky si myslím,že takové pojmy,legendy ,co vznikaly v době,kdy filmové triky byly v plenkách ,měly hodnotit podle jiných měřítek jak novější seriály. Jestli vůbec. Ale jinak mám tyto články moc ráda. A děkuji ragelly za její obrovskou práci s tolika články :)
_-0-_

Cool level: 21
Phil Dunphy

OFF-LINE
PŘELOMOVÝ SERIÁL
14.9.2018 / 10:52:15 (před 27 týdny)
Podrobnosti k pilotu jsou TADY a TADY jeho včlenění do S01 je popsáno TADY (takže vlastně byl v rámci S01 odvysílaný, i když po sestřihání a úpravách).

Je to první seriál, který lze označit jako hard Sci-Fi.

Jistě, dnešnímu zmlsanému divákovi musí vadit papundeklové vizuály a pomalejší tempo, ale je to stejné, jako v divadle. Je-li představení dobré, tak divák přestane vnímat jeviště jako předmět, strohé nerealistické kulisy, typicky divadelní formu dialogů a pod. Je vtažen do příběhu, který - když je opravdu dobrý - vytvoří v divákovi iluzi pozorovatele skutečně probíhajících událostí.

ST original series má ještě jeden primát - zobrazuje společnost budoucnosti s její strukturou, filosoficko - ideovou podstatou, tolerancí a zcela jiným žebříčkem hodnot. V kontextu doby vzniku je to naprosto nevídaná vize, pro část společnosti nepřijatelná (dodnes!).

Dopad na diváka musel být značný, viděl jsem to v malém na osmileté dcerce, kterou STOS ovlivnil natolik, že je na ní v současnosti patrný hodnotový imprint.

V STOS drtivě vítězí obsah nad formou, což je opakem toho, jak jsou většinově natáčeny současné seriály.
DON'T PANIC!

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smailících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.