14. 9. 2018

Novinka pod lupou: Black Earth Rising (BBC Two)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Black Earth Rising
Žánr Drama
Stanice BBC Two
Premiéra 10. 9. 2018
Vysílání pondělí, 21:00

Délka pilotu: 58 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Kate Ashby pracuje jako vyšetřovatelka pro právnickou společnost Miachela Ennise. Jednoho dne Katina matka Eve přijme případ, kde žaluje afrického miličního vůdce. Tento případ vtáhne Michaela a Kate na cestu, která navždy změní jejich životy.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

O čem že to vlastně bylo? Tento seriál se u mě naprosto minul účinkem. Nedokázala jsem se na něho vůbec soustředit, protože jak jsem se chvíli dívala, začala jsem se hned dost nudit. Nemyslím si, že je nutně špatný, jen prostě je určen pro jiné, více multikulturnější publikum.

Ne všechna díla jsou určena pro všechny části světa. Nejde o žádnou univerzální kriminálku nebo rodinnou komedii, která by dokázala zaujmout bez ohledu na to, kde se vysílá. Tohle je cíleno na konkrétní publikum, seriál má vyvolat pocit národního hrdinství, patriotismu a podobně. Soustředí se na africké kořeny a válečné konflikty v Africe.

Ale to je tak všechno, co o tom vlastně dokážu říct. Je to britský kousek s britskými postavami, které jsou pracovně či svým rodokmenem propojeny s Afrikou. Někdo je zlý, někdo je dobrý, vypadá to tam na rasismus, ale vlastně ani ne, protože hrdinka má adoptovanou černou dceru, která se teď chce více seznamovat se svými kořeny a je naštvaná na mámu, že proti jejím předkům právně vystupuje. Pak tam je něco o genocidě a válkách a spekulacích o tom, kdo je a není se svými činy v právu.

Jak už z toho asi vyplývá, nenašla jsem tu nic, co by mě zaujalo, kvůli čemu bych si měla pustit další díl. BBC Two seriály mi nesedí, BBC One mi přijde lepší.
  • neobvyklé téma
  • ale není určeno pro nás
  • mdlé postavy, prostředí, všechno
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu