16. 9. 2018

S lupou do historie: Arrested Development

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Arrested Development 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Arrested Development
Žánr: Komedie
Stanice: Fox
Vysílání: 2003–2006, 2013-????
Celkový počet sérií: 5
Premiéra: 3. 11. 2003
Délka pilotu: 28 minut

Kdo?

Tvůrce: Mitchell Hurwitz
Herci: Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, Tony Hale, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter

O čem to je?

Chytrý a šikovný Michael Bluth převezme rodinný podnik poté, co je jeho otec kvůli finančním podvodům zavřen do vězení. Nicméně zbytek Michaelovy rozmazlené a dysfunkční rodiny jeho novou práci dělají téměř nesnesitelnou.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: viděny první tři série
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Seriál jsem před lety sjela maratonem. Pár měsíců poté Netflix objednal revival. Od té doby jsem se k němu nedostala, protože na to prostě nemám nervy. Tento styl humoru jde úplně mimo mě. Měla jsem velká očekávání, protože na IMDB byl dlouhou dobu hodnocen tuším snad 100 % jako nejlepší seriál, takže jsem čekala zázrak, který se ale nedostavil.

Dnešní opětovné sledování pilotu nebylo nijak hrozné. Jen ve mně nedokázalo vyvolat žádné emoce. Ta půl hodina uplynula docela rychle, ale z celého dílu si neodnáším vůbec nic. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh není nijak originální, ale především vtipy jdou úplně mimo mě.

Postav je tu hodně, ale všichni jsou tak vyprofilovaní, že se v nich rozhodně ztrácet nebudete. Je tedy pouze otázkou, jestli vám sednou, nebo ne. Pokud ano, máte vyhráno, protože všem se dostává prostoru ve stejné míře a každý je úplně jiný, takže o různé situace ze všech možných odvětví rozhodně není nouze. Pokud vám ale do noty nepadnou, pak se vám u každé scény protáčí panenky, protože vám každé gesto i každé jejich slovo leze ukrutně na nervy.

AD místy vypadá jako mockumentary, z toho pilotu, který jsem viděla, bych ho částečně přirovnala k Modern Family, i když tady nejsou přímé pohledy do kamery, ale prolomení čtvrté stěny probíhá spíše prostřednictvím vypravěče, který k divákovi promlouvá a popisuje, co se na scéně, nebo spíše mezi řádky, odehrává. Celé je to založené na postavách, na jejich chování a vzájemných vztazích. Seriál je moc chytře napsán, je jasné, že si dělá legraci sám ze sebe. To všechno vnímám, ale prostě mě to nebaví.

+ různorodé postavy
+ hvězdné obsazení
+ chytré zpracování

- styl humoru a já jsme se minuli

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
phoboska

phoboska

Nemal by sa článok volať S lupou do historie?
před 105 týdny
ragelly

ragelly

samozřejmě, pardon :)
před 105 týdny
pataaaaaa159

pataaaaaa159

Na imdb 100%? To se mi nějak nezdá, spíš RT
před 105 týdny
Další články k tématu