17. 9. 2018

Novinka pod lupou: A Discovery of Witches (Sky One)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název A Discovery of Witches
Žánr Fantasy, Drama, Romantický
Stanice Sky One
Premiéra 14. 9. 2018
Vysílání pářšk, 21:00

Délka pilotu: 44 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Diana Bishop je historička a vzdorující čarodějka, která nečekaně odhalí začarovaný manuskript v oxfordské knihovně. Toto odhalení ji vtáhne zpět do světa magie. Hrdinka musí odhalit tajemství, která kniha skrývá ohledně počátků magie. Dostane nabídku pomoci od záhadného doktora a upíra Matthewa Clairmonta. I když dlouhá staletí panuje mezi upíry a čarodějkami nedůvěra, hrdinové vytvoří neočekávané spojenectví ve snaze ochránit knihu a vyřešit záhadu skrývající se v nich samých. Jejich zkoumání z nich však dělá terč pro nebezpečné hrozby útočící z nadpřirozené­ho světa.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

To bylo skvělé! Předlohu neznám, ale podle pilotu můžu s jistotou tvrdit, že tento seriál bude přesně podle mého gusta. Většinou dávám přednost americké produkci, zvlášť co se týče fantasy kousků, ale tato novinka se mi líbí mnohem více než podobně ladění The Magicians.

Asi je to do velké míry dáno hlavním obsazením. Oba herci jsou moc sympatičtí, upír je přesně můj typ a podlamují se mi kolena, kdykoliv se objeví na obrazovce. A když mají společné scény, tak úplně taju, protože jejich chemie je v mých očích mimořádná. Nemůžu se dočkat, jakým způsobem se jejich vztah bude rozvíjet. Ten konec vypadal skvěle, dokonale mě naladil na další sledování. Je pravda, že kdyby tam nebyly ukázky „příště uvidíte“, tak bych asi nepochopila, co se stalo, ale takto, když to vím, to dávalo super smysl.

Celá epizoda příjemně plynula. Seriál si mě dokázal upoutat hned od začátku. V průběhu mě trošku zamrzelo, že hrdinka o celém tom čarodějnickém světě i o svých schopnostech ví, bavilo by mě sledovat, jak ho teprve odhaluje a učí se. Ale jak příběh plynul, zvykla jsem si a nakonec jsem i byla ráda, že tam nejsou zbytečné prodlevy a tajnosti. Např. se mi moc líbilo, jak uviděla Matthewa a hned věděla, že je to upír, nemusíme čekat dvacet osm dílů, než se dozví tuto krutou pravdu, která by případně mohla být důvodem k ukončení jejich nově vytvořeného milostného vztahu… tak jak to známe z jiných seriálů.

Každopádně atmosféra výborná, novinka si udržela mou pozornost od začátku do konce a skvěle navnadila na další sledování. Herecké obsazení je mimořádně vydařené. Postav je tu na můj vkus až příliš, pilot nám je stihl jen ukázat, ale mnohé z nich ještě nebyly ani představeny, takže netuším, jak zasáhnou do příběhu. Ráda se ale nechám překvapit, myslím, že jsem našla svou novou závislost.
 • chemie mezi postavami
 • herecké obsazení
 • poutavý příběh
 • bez zbytečných tajemství
 • o mnohých postavách zatím vůbec nic nevíme
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Nejsem zrovna upířím nadšence, Deníky jsem nikdy neviděl, Stmívání jen část, ale to spíš proto, že je to všechno moc přikrášlené, zbavené „historie“ (ač pravděpodobně smyšlené). A právě to jsem u tohoto seriálu našel. Čarodějka, přímá potomkyně Bridget Bishop, historička zajímající se o alchymii 17. století. A přiznejme si, kdo by nechtěl vědět, jak údajně magické bytosti upíry stvořily.Je fajn, že pilot není zasvěcen žádnému zdlouhavému představování postav. Prostě naskočíme do příběhu, který není jasný ani nám, ani hlavním hrdinům. Nápad je do jisté míry nový a zajímavý, jen ten boj upíří x čarodějnice (chudáci upíři mají dohromady tolik nepřátel). Seriál vypadá celkem nadějně, plusem by mohlo být také zasazení děje do Británie (a v nadcházejících dílech nejspíš také Itálie), krásné kulisy univerzity/města, zkrátka Anglie. Dramat není nikdy dost a pokud bude kvalitní, mohli bychom tu mít nové oblíbené upírské drama.

 • neotřelé téma
 • „historické podložení“ (klidně třeba vymyšlené pouze pro příběh)
 • úžasné místo
 • rušivé přechody
 • závěrečná scéna
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Takže hned od začátku seriál dělá velké „drámo“. Navíc v tom vidím tak trochu TVD, jen bez vlkodlaků. Prostě seriálová klasika.

Můj pocit z pilotní epizody nejlépe vyjádří slovo zajímavé, aneb zatím netuším, co si o tom mám myslet. Přijde mi to jako docela klasické teenage drama. Holka odmítá svojí moc, přitom bude evidentně jednou z nejsilnějších čarodějek, přišla o rodiče atd. Řekla bych, že je to dovedené skoro až do extrémů a se snahou naplácat toho co nejvíce dohromady. Ale našla jsem i plno pozitiv. Dobře na mě působila hudba, která úžasně doplňovala scény. Mně osobně se líbilo i to, že hlavní hrdinka je historička (ale to je tím, že sama studuji tak trochu historii a každý se občas rád vidí v nějaké postavě, že?).

Hlavní herečka mi přišla taková nezajímavá a už po tom jednom dílu musím říct, že ji nemám ráda. I když spíše to bude tou postavou a ne herečkou. (Třeba v Mrtví a neklidní byla super.) Zbytek obsazení mi přijde spíše nezajímavý kromě Matthewa Goodea, který bude mít, soudě podle konce epizody, ještě zajímavý vztah s hlavní postavou.

Prostě trochu tajemna, trochu krve, trochu zrady a hodně nadpřirozena. Sledování mělo posloužit k urychlení cesty vlakem, i když mi to moc nepomohlo. Jinak řečeno, těch 40 minut bylo prostě 40 minut. Určitě se na další díly podívám, i když asi budu doufat, aby to nemělo víc sérii.
 • hudba
 • nadpřirozeno
 • příběh
 • příběh moc neutíká
 • nic nového
70 %
Mé hodnocení
vuvicom

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře34zobraz všech 34 příspěvků
vuvicom

vuvicom

Musím říct, že po těch pár dílech bych své hodnocení nejraději upravila na 100%. První díl mi sice tolik...
před 124 týdny
Aldyska

Aldyska

Tak na to sa veľmi teším. :) Ja som s tým mala problém len na začiatku, že mi nesedeli...
před 122 týdny
Destinytte

Destinytte

Začátek ušel, ale pak to je jenom horší a horší. V některých chvílích jsem vzpomínala na Twilight. :D To už...
před 111 týdny
Další články k tématu