19. 9. 2018

Novinka pod lupou: Playing for Keeps (TEN)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Playing for Keeps
Žánr Drama, Sportovní, Soap
Stanice Network TEN
Premiéra 19. 9. 2018
Vysílání středa, 20:45

Délka pilotu: 42 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál o ženách stojících za muži, kterým fandíme a které oslavujeme na fotbalovém hřišti. Seriálem zmítají aféry, obchodní příležitosti, móda, skupinové večírky, obtěžování, rasizmus, sexizmus a neskutečná porce zábavy. Jde o svět, o kterém běžní lidé pouze čtou v novinách. Nyní je nám ale umožněno nakouknout pod pokličku.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Co si budeme nalhávat, je to soapka. Ale je to hodně podařená soapka se sportovním nádechem. Trošku mi to připomíná hned několik seriálů. Sportovním žánrem se to blíží k mému milovanému Friday Night Lights, zatím asi nejvíc, co se kdy nějaká novinka přibližovala. Ale rozhodně mě neberete za slovo s tím, že jde o to samé, protože nejde, nic nemůže být stejné jako FNL a kdybyste do seriálu šli s tím, že hledáte náhradu, budete odcházet zklamaní.

Taky se to dá hodně přirovnat k Army Wives, to je v podstatě to samé, jen to jsou ženy a přítelkyně fotbalistů místo vojáků. Ale taky vytváří takovou jednu velkou komunitu odříznutou od zbytku světa, kde je spousta aférek, lží, luxusu a peněz. Což mě přivádí k poslednímu přirovnání, kterým je Neccesary Roughness, což je v podstatě hodně podobné, ale zároveň i úplně něco jiného.

Soapky mám ráda a tato vypadá hodně dobře. Není to totiž ten případ, kdy by vás to dráááma udeřilo do tváře. Alespoň pilot působí vyrovnaně a nabízí tak akorát ode všeho, abyste si sledování užívali jako guilty pleasure a neprotáčeli u něj panenky kvůli nesmyslnému chování postav. Hrdinky jsou vesměs sympatické, líbí se mi, že žádná není úplně černobílá a mají svá tajemství, která divák nedokáže odhalit na první pohled. Za sebe jsem určitě zvědavá, jak se jejich povahy budou vyvíjet, stejně jako celý příběh.

Nečekala jsem mnoho, ale po pilotu odcházím příjemně překvapená. Seriál zaujme sportovním prostředím i luxusem, stejně jako zajímavými postavami skrývajícími různá tajemství. Určitě budu koukat dál.
  • nevnucující se soapka
  • sympatické postavy
  • luxusní prostředí a profi fotbal
  • ideální pro guilty pleasure
  • fanoušci sportovního žánru asi uspokojeni nebudou
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Destinytte

Destinytte

Tohle jde do watchlistu... Teď už fakt potřebuju, aby měl den 48 hodin.
před 104 týdny
Destinytte

Destinytte

Za mě hezkejch 70 %. Na pilot jsem se podívala hned a musím přiznat, že jsem si potom během týdne na seriál...
před 103 týdny
SparkySpeirs

SparkySpeirs

Ach jo, zase fotbal... Nějaký seriál z prostředí hokeje by tam nebyl? :)
před 103 týdny
Další články k tématu