26. 9. 2018

Novinka pod lupou: FBI (CBS)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: FBI
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: CBS
Premiéra: 25. 9. 2018
Vysílání: úterý ve 21:00
Délka pilotu: 42 minut
Předskokan: NCIS
Konkurence: Black-ish a Splitting Up Together (ABC), Lethal Weapon (Fox), This Is Us (NBC), Black Lightning (The CW)
Tipovačka: ?

Kdo?

Tvůrce: Dick Wolf
Herci: Missy Peregrym, Zeeko Zaki, Jeremy Sisto, Ebonee Noel

Ve zkratce

Seriál Dicka Wolfa sleduje práci členů newyorské pobočky FBI. Tito prvotřídní agenti spojují talent, intelekt a technické dovednosti, aby za pomoci pokročilých technik vyšetřovali případy s velkým dopadem, a to včetně terorizmu, organizovaného zločinu a vnitřních konspirací. Jejich cíl je jediný: udržet New York a zbytek země v bezpečí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na FBI jsem se těšila od oznámení, že se v hlavní roli objeví Missy Peregrym, jelikož Rookie Blue patří k mým nejoblíbenějším seriálům. O to víc mě potěšilo, že si v pilotu zahrála i Melanie Nicholls-King, která měla s Missy všechny své scény. Prvních pár minut jsem si musela pořád dokola opakovat, že se nedívám na Rookie Blue, ale na FBI, což nebylo snadné, když mi úvodní scény připomněly díl 5×11.

Celkově jde ale o naprosto průměrnou kriminálku z prostředí FBI, kterých se už na televizních obrazovkách vystřídalo několik. Přijde mi, že tyto seriály jedou podle předepsané osnovy a jen si odškrávají políčka, která splnily – rasově smíšený kolektiv, ajťák v týmu, rodinná tragédie hlavní postavy, muž a žena jako parťáci,… Případ byl také vcelku obyčejný, bombové útoky nejsou žádnou seriálovou novinkou, ale děj příjemně plynul, takže jsem se nenudila.

Postavy mi byly zatím celkem sympatické. Příjemně překvapil Zeeko Zaki, který mi byl před zkouknutím pilotu nesympatický, ale v seriálu mi nevadil. Sice se jeho postava zatím moc neprojevila a charisma z něj nesrší, ale aspoň není protivný. Ebonee Noel a Jeremy Sisto mi také sedli, takže já jsem po stránce hereckého obsazení spokojená. U Missy bylo ale zvláštní vidět ji v takové vážnější roli bez humoru, ale ve scéně s pavouky jsem ji poznávala.

Škoda jen, že trailer vyzradil všechny hlavní body pilotu, včetně konce. Přesto jsem si závěr epizody ale užila a ten pohled atentátníka při jeho dopadení stál za to.
  • Missy Peregrym
  • sympatické postavy
  • Rookie Blue reunion
  • otřepané téma
  • trailer vyzradil vše podstatné
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Zajímavé. Snažím se rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo mi to přišlo hrozně tuctové. Můžou být správně obě možnosti? Seriál mě dokázal upoutat hned první scénou, která mnou solidně otřásla. Dvakrát.

Postupně ale napětí upadalo. I když, nedovedu to úplně dobře vysvětlit, ale pořád jsem byla zaujatá. I když jsem se nebavila tak, jak bych chtěla, seriál si dokázal udržet mou pozornost od začátku do konce. Je to asi tím, že byl vymyšlen hodně dobrý případ. Jistě, není to nic, co jsme nikdy dřív neviděli, ale nechyběly i nějaké ty zvraty, chytré hledání vodítek a podobně.

Postavy mi v paměti asi moc neutkví, i když Missy znám. Jak se ale na konci trošku zkulturnila a rozpustila vlasy, přišlo mi, že je asi tak tisíckrát krásnější než před nevím kolika, deseti lety? Když natáčela Reapera. Fun fact: Zrovna koukám na New Amsterdam, kde je Tyler Labine, taky z Reapera. Ale možná je to jen o zvyku. Protože i když jsem si nikoho vyloženě nezamilovala, zároveň mi nikdo ani nevadil. Myslím, že společně tvoří docela solidní tým a věřím, že pokud si seriál dokáže získat více řad, nakonec si je všechny oblíbím a bude mě bavit je sledovat.

Obecně jde ale říct, že na to, jak byl seriál vyhypovaný, na něm není nic tak extra úžasného. Je to další průměrná kriminálka, která bude bavit fanoušky tohoto žánru, ale nedokáže nalákat nikoho nového.
  • silný úvod
  • dobré vyústění případu
  • nevýrazné postavy
  • nenabízí nic nového
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu FBI? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
palino

palino

Trapne efekty. Na Dicka Wolfa velmi slabe. Skusim este, ale nema to u mna iste.
před 97 týdny
sandokan555

sandokan555

U mna pilot ..ehm ... tak 60% ... Pripad .. trapny .. vyustenie .. este horsie musia komplikovat akoze...
před 94 týdny
Další články k tématu